Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PLICI PLICI multumesc de raspuns, da, eu intrebasem de Elias. Imi place burtica ta, sa sti ca nu se vad kg. puse decat acolo unde trebuie, adica la burtica si sani

MADYN pozele sunt puse in albumul dc, deci vizionare placuta

ARIS nu ai luat-o razna, ci reactionezi perfect normal. Si crede-ma ca asta-i doar inceputul, ( sa vezi dupa ce nasti) cu fiecare clipa care trece vei fi din ce in ce mai leoaica

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Shasa, foarte frumosi baietii tai !!! o sa le-o prezint pe fiica mea !

22+ cu Alexandra
www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

va pup burtici
Floric am iesit din casa, ca sa ma duc la spital.suntem internati.
Am avut contractii puternice si nu m-a mai lasat medicu acasa.
Am tensiunea fooooooooooorte mica si uteru de abia acum s-a relaxat.
Dupa o perfuzie cu nu stiu ce.Asta e.Am tras un bocet, acum m-am mai calmat si ma rog sa nu ma tina mult.
scuzati ca nu scriu mai mult, dar sunt deprimata.

19 + probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

joanna stai linistita,nu mai te gandi la tot felul de prostii pt ca ii face rau lui bebe!Dupa perfuziile alea o sa iti fie foarte bine ai sa vezi ca durerile si contractiile dispar ca prin minune dar nu iti mai face si tu singura rau gandindu-te la lucruri aiurea!Am facut si eu perfuzii dar pt altceva(nu puteam sa mananc nimic)si m-am simtit foarte bine,mai erau fete care faceau perfuzii pt ca aveau contractii si ziceau ca dupa a 2 a perfuzie deja se simteau mai bine!Te pup ai grija de tine si de bebe.

Rodica+15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

joanna27 hai nu te mai necaji, fii tare pt bebe.

Si eu am tensiunea mica si aseara eram ca o curca beata de ametita. M-am autoconsemnat la pat si imi era bine atata timp cat stateam intinsa. Noroc ca m-a apucat dupa ce am pus-o pe fiica-mea in pat ca paote mai lesinam cu ea in brate

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

va pup burtici
Floric am iesit din casa, ca sa ma duc la spital.suntem internati.
Am avut contractii puternice si nu m-a mai lasat medicu acasa.
Am tensiunea fooooooooooorte mica si uteru de abia acum s-a relaxat.
Dupa o perfuzie cu nu stiu ce.Asta e.Am tras un bocet, acum m-am mai calmat si ma rog sa nu ma tina mult.
scuzati ca nu scriu mai mult, dar sunt deprimata.

19 + probabil

,
nu te deprima si supara, ca bebe simte tot. Iti spun din experitenta de saptamana trecuta, cand si eu am tras un bocet zdravan cand am aflat ca trebuie sa merg la spital. Si dupa portia de plans parca s-au intetit contractiile. Mi-am revenit numai cand am vazut ca perfuziile functioneaza. Stai internata tot timpul? Eu am mers o saptamana in fiecare zi pentru perfuzie, si acum ma simt bine. Si eu am tensiunea mica, motiv pentru care nu am renuntat la cafea, ce-i drept beau jumate de cana si cu lapte.
Fii optimista si ganseste pozitiv

Carmen 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna seara burtici!

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
din cate vad, avem cam multicele carucioare albastre, hai cu niste fetite, sa aiba si flacaii nostrii de unde alege

Eu am facut tot ce am putut.

www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">Monica

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Alina si mie mi-a dat voie dr la Omega 3 dar din trim 3, e buna si pt creierul copilului.

www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">Monica

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Novus, multumesc!...chiar ar fi o idee, mai ales ca si nr. 3 va fi tot baiat, eu chiar am nevoie de fete, ca maine - poimaine ma apuc de petit si poate ne incuscrim

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Joanna, fi barbata
Nu este bine sa plangi si sa fi suparata. Eu am avut niste probleme si era sa pierd sarcina iar dr. meu mi-a spus (pe langa faptul ca m-a consemnat la orizontala 2 saptamani) ca nu am voie sa plang si sa fiu suparata ca asta creste enorm riscul de a-l pierde pe bebe.
Asa ca "Zoe fi barbata" ca daca tu esti optimista si DD te ajuta si vei ajunge la termen cu un bb grasunel si sanatos dar...redu-i doza de stres. Mai ales ca vezi bine ca noi toate te sustinem si suntem alaturi de tine

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput