Aspirante optimiste > 20 (364)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

eu prezint o zi foarte nasoala..poate cea mai nasoala din anul asta...
certuri maaaaaari cu sotu'

si ceva foarte nasol la servici...in sensul ca...s-ar putea sa se descotoroseasca de mine...si culmea au dreptate pt ca am gresit!

sunt la pamant si vreau sa ma ascund undeva sa nu mai vad si sa nu mai aud de nimeni

my somebody....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Lala

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Salut fetele
Sunt si eu pe aici....numaratoarea inversa e pe sfarsite. Undeva pe luni- marti voi afla cum stau. Cu toate ca am dureri de burta....deci oi vedea.
Vrancioaia imi pare rau ca s-a terminat asa....
Lala si ai grija de tine. Greseli se mai fac in viata....

Andreea

www.fertilityfriend.com/ticker/20fbed/ttc.png" target="_blank"> luna asta vii la mama

numar zilele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicoletacote

fetelor sunt si eu alaturi de voi,imi doresc si eu un bebe care din pacate deocamdata se lasa asteptat,am fost la medic,diagnostic oligomenoree,lipsa ovulatie,incepem tratament cu duphaston din ziua 15 pana in 24, 2/zi,si trebuie sa merg la analize(dozari hormonale) si ne vedem dupa aceea cu rezultatul analizelor.mi a spus sa nu disper ca poate avem un drum lung!va pup pe toate si sper sa primim cel mai frumos cadou


Nicoleta bine ai venit. Si mult succes cu tratamentul....Sa scrii repede inca 9 mesaje ca sa nu mai fii moderata....Asa mesajele iti apar mai tarziu si s-ar putea sa nu vedem ca ai scris ca noi suntem pe alta pagina si nu ne mai intoarcem in urma

Andreea

www.fertilityfriend.com/ticker/20fbed/ttc.png" target="_blank"> luna asta vii la mama

numar zilele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

Rallu,atentie ,atentie mare la starile sufletesti.Eu in februarie am pierdut sarcina dupa o cearta cu sotul meu.M-a intrebat doctora daca am avut o stare mai ciudata, (dar ce era sa-i spun)daca am avut o suparare.Mi-am dat seama de ce intreaba.Te rog ai grija si chiar nu glumesc.Se poate pierde sarcina la o suparare.Cred ca nu are rost sa ne suparam atat de profund pe ceea ce ei zic sau fac.Ne facem rau noua si micului samburel.

iulia 14+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Fetele intru putin ca musafirii mei au coborat sa-si faca un dus, am fost la doctor, la cardiolog, pt ca ma trezeam din somn noaptea fara aer, si ma durea inima, mi-a pus pe mine un aparat pe care tre sa-l tin pe mine 24 de ore, mi-a zis ca am tensiunea mica 7 cu 9 si in rest putin suspecta tiroida dar totul bine! De asemenea mi-a recomandat un profesor ginecolog prieten de-al lui , mi-a spus cand l-am intrebat de ginecolog ca e cel mai greu sa gasesti un ginecolog bun , el in toata tara imi recomanda doar unul! Si m-am programat si la el, asa ca joi merg la 2 ginecolgi !
Bine ca am asigurare ca altfel ma ruinam!
Andreea poate iti faci pentru noi un testut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

lalala13 nu te mai gandi la servici, nu te mai stresa din cauza lui, cand ai iesit pe usa uita tot... Si eu eram la fel la inceput si toate astea mi-au adus numai necazuri(inclusiv dereglari hormonale majare, la fel cum e si in cazul tau). Am invatat in ultimii 3 ani ca dc totul iese perfect nimeni nu iti ridica statuie, nu te premiaza, nu te felicita sau mai rau nici macar un banal multumesc, iar dc ai gresit ceva scandalul e cat casa. Si eu ma stresam pt cel mai mic amanunt dar am invatat sa pun serviciul pe locul 3,4 in viata mea si imi e mult mai bine asa. La mine la serviciu se fac evaluari de cel putin doua ori pe an, eu mereu stresata citeam, ma agitam si pana la urma toata lumea iesea cam la fel. Chiar azi am avut evaluare si pt prima data nu m-am stresat, nu am citit nimic si tot am facut bine. Am fost mai castigata pt ca sapt asta in loc sa invat ca idioata m-am relaxat. Asta nu inseamna sa iti bagi picioarele si sa faci treaba de mantuiala, fii constiincioasa dar fara exces de zel si acte de eroism inutile. Maine va fi cu siguranta mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Gata au aparut primele pete maronii....Ma tin cam 3 zile si pe urma incepe sangerarea.....Ca un ceas......

Andreea

www.fertilityfriend.com/ticker/20fbed/ttc.png" target="_blank"> luna asta vii la mama

numar zilele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Andreea, sorry si... nervi tari in contiunarea.

Lalala, are mare dreptate dymomo77. Multe, daca nu toate am ajuns unde am ajuns din cauza stresului in primul rand! Mie singurul lucru consecvent pe care mi l-au turuit doctorii pe la care am ajuns a fost sa evit stresul. Si asta am facut, dar doar in ultima perioada. Pana acum fiecare dosar pe care il aveam il visam noaptea si puneam suflet in fiecare cauza de parca erau toate ale mele. Dar nu e bine si din cauza asta am ajuns la dereglarile hormonale pentru care acum trag...

Nicoleta, bine ai venit si sa stai cat mai putin pe aici!

Carmen, sa ai un week-end frumos alaturi de ai tai invitati! Vezi, vorbeste cu bebele sa ii spuna el barzei sa vina la tine. Cu siguranta se intelege mai bine cu barza decat noi!

Rallu, LASA STRESUL! DAR DE TOT!

Va pupicesc pe toate! Astazi ies si eu in oras cu al meu sotior si cu gasca noastra. Ca nu am mai facut asta de o luna, asa ca abia astept!!!

Oana, , atunci cand va vrea Doamne-Doamne!

TOATE VIN LA TIMPUL LOR...

http://tt.lilypie.com/fllIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

feteleeeeeeeeeeeee

am mai trecut pe la voi sa va saluttttttttttt

ce mai faceti dragelor????? ia mai lasati voi butoaiele cu melancolie si treceti la fericire si la voiosie maxima ca sa se prinda samburelul .... lasati melancolia ca asa eram si eu inainte de a fi gravi pana cand mi-am autoimpus sa ma destresez ... si iata a aparut minunea ....

dragelor noi suntem bine .... sapt viitoare intram in luna a 7a ... si avem deja 726 grame .....

senzatiile pe care le aveti in burtica cand misca bebe sunt unice ... asa ca va pup si pe voi pe burtici sa se ia cat mai repedeeeeee

25+ANTONIA IOANA

Camelia

Mergi la inceput