Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Multumesc mult de tot Alina

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Anka, pozele voastre sunt foarte frumoase, pe mine m-a cucerit definitiv cea in care se uita peste umar din leagan. Se pare ca fiecare are cate o poza preferata.:) Iar tu esti o mamica foarte frumoasa!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice


Anka si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

FELICITARI !!!!!!

Ma bucur tare mult ca e bine Beiutza. Multi pupici de la Andrei


Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Am fost la pediatra.Suntem okkkk!!!Sanatoase tun!!!Nu i-a venit sa creada doctoritei cand a vazut analizele.A zis ca n-avem ce sa-i facem.Numai sa descoperim ce mancare ii place.Mi-a urat succes.Mi-a marit umpic doza de Senzyme,pentru amidonul din kk,sa digere mai bine.In concluzie,asa e Beiuta mea,micuta si draguta.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)





Anka si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am citit ceva din urma.. sa va zic cum sta la noi treaba cu olita. Elena cum o pui pe olita face ceva, ce poate, dar kk in general pe olita, trec si trei zile fara sa faca in pampers. Are momente cand o ia singura si atunci stiu ca are ceva de facut in ea. Ana e mare daca sta pe olita, de facut face oadata la 3 zile cate un pisu... de paraca nu am procedat cu amandoua la fel, ideea e ca depinde mult si de copil.

ellis parca tu ziceai de telefon, cred ca toti copii sunt la fel... acum vorbesc cu Tustele la telefon ... Elena vorbeste, isi arunca bibi din gurita si imi turuie...uneori pe diverse intonatii si tonuri de parca ma cearta si Ana spuna MAMA si la telefon cand ma aude si il si scutura



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

voi ce faceti de Revelion? Noi ar trebui sa confirmam pana luni pt. o sapt. la munte, dar nu e prea devreme sa le iau pe Tuste cu mine? Fara Tuste nu plec nicaieri dupa faza Antalya.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Asaaaa, am terminat si eu de citit.

Mi-a placut mult Iasminuca vorbareata, cred ca toti copiii sunt fascinati de telefon. Adevarul e ca e o jucarie foarte faina

Pussi, tustele sunt asa dragute, imi plac foarte mult pozele cand interactioneaza ele, cand se joaca impreuna. Mi-ar placea tare mult sa le fotografiez

M-am mai uitat la pozele Mariei cea curajoasa , e super ideea cu Primul orice. Cred ca o sa fac si eu un album pe tema asta sa-l dau cadou la nasi si bunici acum la aniversare.

Astept pareri despre torturile de la Piticot. Imi plac mult cele cu martipan, dar nu inteleg cum e cu blat neinsiropat. O fi gustos???
Cine comanda sa ne spuna cat de bun a fost

Anka si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

LA MULTI ANI FERICITI, IASMI SI IONUT!!!!!! SA FITI SANATOSI, VOIOSI SI VIATA SA VA OFERE NUMAI CLIPE FERICITE!!!!!!!!!!!!!



Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Poze cu puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Gata, s-a trezit piticul si iesim la plimbare.
Astazi avem o mie de drumuri de facut.

Va pupam si petrecere frumoasa sarbatoritilor

Anka si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

La multi ani, Iasmi!

La multi ani, George Ionut!

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

GEORGE
SA FII SANATOS, PUIUT!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA[http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356&whichpage=1]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna!

Mai vin si eu cu informatii, ca am vb cu pediatra ieri. Cica priorixul se face la 1 an si 1 luna. Iar pentru Andreea, ca stiu ca ea m-a intrebat, mi-a confirmat pediatra ca sunt ceva probleme cu Infanrixul de 1 an (nu se gaseste) si ca daca nu-l gasesc, sa cumpar Pentaxim. Deci se pot substitui.

Anka, am vazut pozele voastre si am ramas masca…zici ca sunt lucrate in Photoshop, asa sunt de frumoase! Si eu imi doresc tare mult un aparat foto performant…problema e ca mi-ar trebui si talent…

Anca, am vazut-o si pe Elena . E dragalasa rau si deja imi imaginez cat de frumos vor arata copii tai impreuna! Cat despre amenajari, eu zic sa le iei incet, pe rand…Uneori n-aduce anul ce-aduce ceasul!...Veti gasi solutiile, o sa vezi!

Petro, Cami are dreptate! Ilana mi-a facut febra 3 zile si trei nopti si apoi in ziua 4, dupa ce am apucat sa-i dau prima doza de Augmentin pentru rosu in gat (faringita acuta, asa a zis dr.), au aparut petele pe burtica si spate. Au disparut dupa 1 zi jumate. Nici acum nu stiu ce-a fost – alergie la antibiotic (eu sunt alergica si poate ma mosteneste) sau roseola. Analizele au aratat doar valori modificate care ar fi indicat o infectie….Pana la urma febra s-a dus asa cum a aparut, petele la fel…Antibiotic nu i-am mai dat…

Sheri, LA MULTI ANI pentru Alessia! Imi pare rau ca fac urarea cu intarziere, dar e din suflet! Si sa vina repede si usor si surioara/fratiorul!

Victo, uram si lui Stefan LA MULTI Ani din toata inima! Sa va bucurati toata viata de un copil cuminte, frumos si istet!

LA MULTI ANI, Iasminuca de Bb!!!! A facut puiul mic un anisor! Sa creasca mare, frumoasa, desteapta si norocoasa! Si sa va aduca numai bucurii!

LA MULTI ANI, George de mamica RGE! Sa ai o zi frumoasa si o viata perfecta! Roxana, chiar nu vrei sa mai treci pe la noi? Speram ca esti bine si ca ziua puiului va bucura sufletele!

Ramonella, nici nu stii cat m-au bucurat vestile voastre! Vezi? Sufletul nostrum de mama stie, simte! Sunt bine, copilele noastre (si noi am primit acelasi verdict ieri de la pediatra!)...Asa e “modelul”, mami…Si Doamne, cat de frumoase, scumpe si destepte sunt! (scuzati “modestia”) Sa le tina D-zeu la fel de sanatoase mereu!


Mergi la inceput