Mamici norocoase de sept-oct 2008 (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

A da si inca ceva. Nu plecam la scutece pana nu naste si Alina, predam maine oficial stafeta dar nu parasim incinta ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Eu raportez ca sunt un pursel, nu apuc sa fac dus ziua daca nu sta soacra cu el si cum azi nu a putut sta cu el dimineata si nici la pranz...iata ca mami e un sconcs, numai in brate vrem, numai in brate mancam, papam etc Daca il pun in pat se agita pana ii vine laptele inapoi, ba ii mai vine si pe nas uneori
Na ca astazi nici in brate n-am vrut, nimic nu ne-a convenit, sunt capie de oboseala, l-am imbracat si l-am pus in carut la geam, cu geamul deschis, mai maraie si acolo, dar macar imi odihnesc oasele un pic ca mai e si violent, imi da picioare in burta

ce zici tu Boo...fara comenzi pe laredoute in franta bine ca am dat ieri o comanda
Moni, fa repede comanda ca astazi e 30 oct, incerca sa cauti si pe les aubaines (e acolo pe site-ul laredoute in drepta, scris cu rosu, poate gasesti si acolo ceva, eu am mai gasit una alta, mai ieftine)

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Moni, ai facut o comparatie inspirata ca sa zic asa, m-am uitat si eu un pic la incaltaminte de exemplu si o pereche de cizme la 104 euro sunt 5900 e cam mare diferenta
Eu fac o cercetare rapida pe siteul din franta in curand e ziua sotzului si pe la magazine nu cred ca ajung

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

si eu vreau sa fac o comanda azi repede .. Ce tampenie fantastica !! ufffffff

Eu am o noua problema. Alex nu mai vrea sa manance cu biberon neam !! Si nu stiu ce sa-i fac. Ca as vrea totusi sa nu il tin lipit de mine, sa mai pot si eu sa ies. Dar cred ca a facut o pasiune pentru tzitzi. Si pana acum vroia biberon



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa este , la incaltaminte sunt cam nesimtiti astia din Ro. Si mie imi intra abia maine banii si cardu cu economii e la injineru si nu vreau sa i-l cer pt shopping ca mi-a fost confiscat deja o data . (Defapt l-am dat din proprie initiativa ca o luasem razna )



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

ilia_99 iti tinem pumnii maine..te asteptam cu puiut sanatos si papacios

alexa si mami
o asa de incurajare?

asteptam mesajele de la voi burticilor

Noi raportam ca azi am fost deosebiti de cuminte...doar somn si laptic...are efect sab simplex-ul si cu un pic de baby drink...am luat si baby calm sa -l incercam.

Deci pana la urma cum e cu LA redoute? care e site-ul romanesc? chiar nu se mai comanda la ei? ca de abia asteptam reducerile ..intelesesem ca mai e o sesiune acum in iarna...eu sunt fff. multumita de hainutele de bebei de la ei




mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


poze cu burtici si pisoi

povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Pe site-ul romanesc nu se poate inca comanda ca am incercat eu



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

gagici. poate e cuminte cipri si se incadreaza la odiseea norocoasa .
ilia, miruna, baby boy. multumesc de incurajari.
ilia, primesc f bucuroasa mesajul tau. daca e sa fim colege de suferinta, il dau mai departe:)
poate are cineva timp sa treaca mamicile noi pe listuta.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Saliu tulmond ,

Noi raportam ca ne-am trezit o data pe noapte pe la 3 si atunci treziti de mami, si apoi pe la 6 sa papam....de ne si miram de un asa program . Cu surioara ne sculam de 3-4 ori pe noapte pana pe la 3 ani cand am cedat nervos si am adus-o in pat cu noi . Sa speram ca ne tine programul.

Monyca, esti o norocoasa atunci daca n-ai facut nimic special Eu ma gandeam sa ma apuc de mers pe treadmill ca mi se pare o eternitate pana ce voi reveni la normal .

300, nu-i bai si mie mi se intampla destul de des...cand iti aduci aminte sint pe-aproape

Am pus si noi pozici noi aici, ca parola la contl comun tot nu o avem. Asadar, asa ne pregatim noi de Halloween. Trick or treat

Cristina



le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

alinutza, sa intelegem ca nasti???? Scoatem agitatele?



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput