Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

AZI AM SCHIMBAT prefixul.......9 sapt.....peste inca o sapt ajung la eco...
voi cum sunteti fetelor?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

bravo iubita...si la mai multe ,cred k abia astepti sa il revezi pe bebe
si eu tot saptamana viitoare ma duc la dr hihi abia astept

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Eu am avut noroc cu analizele...de fapt doctoritza m-a intrebat daca prefer sa le platesc sau sa ma interneze o zi..pe hartie ...in spital si sa-mi faca analizele..a spus daca tot lucrez de ce sa nu le fac ca doar la stat platim destul si nu fac nimik pt noi...asa am si facut...am fost vineri sa spitalul gine..mi-a facut internarea...in 30 de min mi-au luat sange si pisu..si maine dimineata ma duc dupa ele...sper sa fie totul bine

8

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

gabryella..iti tin pumnii sa iasa analizele bine...sa ne dai de veste cum au iesit. ai avut noroc cu analizele.

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

a, si ma trezesc si eu noaptea o data sa merg la toaleta dar apoi adorm fara probleme, nu e de la vitamine, parca acum am inceput sa mai am si nopti cand nu ma duc deloc.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bebe beca ma bucur ca bebe e bine, dar vad ca are personalitate! Sa nu vrea el sa stiti ce e?!
Iubita_Tiana creste creste bebe! Acusi ne spui ca ai intrat in 19, 29, 39 de saptamani! Cat mai este?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

bebe beca am si eu o intrebare, daca intrerupi tratamentul pt tiroida asta nu influenteza evolutia bebelului? Ce spune dr tau ginecolog?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Luana, exact cum ai descris tu clinica din Ungaria sunt si aici (rarutze dar la fel).Clinica la care merg eu este identica, numai ca nu are si nastere. Nu astepti deloc mai mult de 10-15 min de ora la care esti programat, doctorii iti ofera toate detaliile, aparaturta este performanta, iar de sunat, oricand la oricew ora din zi si noapte pe ginecolog fara nici o problema.

Are si vitro, 3D, 4D, laborator absolut orice.Totul impecabil si preturile destul de acceptabile (fiind dr meu de mai mult timp si pentru faptul ca eu merg la 7 zile la control nu-mi incaseaza foarte mul, insa stiu ca nu sunt scumpe).

Singurul dezavantaj este ca nasti in spital, caci doctorii acolo lucreaza, insa au si acolo rezerve, modernizari prin fonduri Phare, adica si la noi pe ici pe colo se mai incearca cate ceva.
Din pacate am prietene care se programeaza cu o luna inainte la doctori poate nu chiar atat de profesionisti si mai si asteapta saracutzele cu burticile mari cate 5 ore, FARA EXAGERARE.

Eu iau Elevit si vad ca e ok. Acum nu stiu , am sa vad vineri cand merg la dr. daca pot lua in combinatie cu Calciu, caci inainte de a ramane insarcinata tbuia sa fac un tratament cu Calciu Sandoz si altele. Voi stiti?

Vitaminele sunt foarte importante (atat din mancare cat si din pastile) mai ales in primul trimestru caci BB isi formeaza sistemul osos si are nevoie de foarte mult calciu si Fe.

Daca aveti intrebari pentru doctori si aveti programare mai tarziu puteti sa-mi spuneti ca-l voi "bombarda" pe al meu cu ele. Cunosc nerabdarea de a ajunge la dr. Mie nu are ce sa-mi zica saracu caci stie ca-s paranoica dupa pierderile avute.

Ooooooo, si cu ingrasatul.....mereu mi-am tinut greutatea in frau- sala, parafango, masaj, electrostimulare, etc, iar acum nu va pot descrie cam ce entuziasm am ca am scapat de stres.:).

M-am cam intins un pic.
Pupici

10 +

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

fetelor, sincer va spuns ca am cele mai mari emotii din viata mea pt aceasta ecografie ce va veni, si mi e frica sa nu fie ceva cu bebe, avand in vedere ca am stat aproape 2 sapt cu bebe de 22 sapt mort in mine....si nu am simtit nimik special sau alarmant.....si nu e vorba de frica sa se intample ceva, la mine e o sarcina cu risc, si am sanse de 50% sa o duc la capat, sanse genetice vobesc, la iubi al meu i-a iesit o inversiunea de cromozom 9....si mi-e f frica de acest rezultat...imi doresc enorm un bebe sanatos.....si mi-e frica frica....

9+

Mergi la inceput