Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Fetelor eu vroiam sa va intreb daca luati vitamine prenatale? Pt. ca eu nici n-am terminat prima cutie si deja nu le mai suport. Mie mi le-a recomandat dr de familie, desi analizele au iesit ok, chiar fierul a iesit mai mare. O fi musai sa le iau? Pt. ca deabia cred ca o sa reusesc sa le termin pe astea si sincer nu cred ca am sa mai iau. Sper sa nu fie grav daca le opresc.

Si da, si eu sunt extrem de irascibila, artagoasa si ciufuta, m-as lua de toata lumea si m-as certa cu toata lumea, am un milion de draci in dotare. Si plang imediat. Prietenii deja au inceput sa-mi zica ca e cam periculoasa gravideala asta. Ce sa fac si eu...

8+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

SARA, SI MIE MI E F FRICA de sarcina fara embrion, desi nu am avut ceva, dar la 7 sapt dr a facut o eco superficiala abdominala si nu mi-a zis nika de embrion sau inimioara, dar dupa toate esecurile mele....sunt f nerabdatoare sa ajung la eco sa vad samburelul.....deocamdata am fost o data la 5 sapt, o data la 7 sapt, cand medicul a zis ca as avea 6 sapt s 3 zile....ma rog, eu tot sper ca nu a vazut samburelul din cauza ecografiei abdominale.....nu i asa fetelor, ca la 7 sapt abdominal nu se vede samburelul?haideti incurajati ma va rog....

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

voicu bebi, bine ai venit!
Si eu sunt mai slaba de felul meu, dar urasc cand ma ingras si jumatate de kilogram
Aveam 48 de kilograme inainte de sacina, acum am 51 (poate un pic peste), si nu-mi place deloc.

10+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

alinutza bine ne-am regasit si sarcina usoara si tie!
cu vitaminle prenatale la mine de vorbit..eu iau elevit da nu iti zic ce razboi se da la mine numa cand vad ditamai pastiloaia mi se face rau instantaneu ...ieri cat p-aci sa iau wc-ul in brate..cred k dupa vizita la nea dr o dau pe centru materna k asa ma ia gaia
alinutza..se zice ca e bine sa luam vitaminele astea in primele 3 luni sa se dezvolte si sa creasca bebe cum trebuie dar poti sa si manancii fructe si legume bogate in acid folic,fier
strunfita..eu cand am ramas aveam 47 acu am 50 kg..adevaru e ca la cat bag nu e de mirare ,noroc cu sotioru ca imi mai aduce aminte sa ma mai cantaresc ca eu uit

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui iubita_tiana

SARA, SI MIE MI E F FRICA de sarcina fara embrion, desi nu am avut ceva, dar la 7 sapt dr a facut o eco superficiala abdominala si nu mi-a zis nika de embrion sau inimioara, dar dupa toate esecurile mele....sunt f nerabdatoare sa ajung la eco sa vad samburelul.....deocamdata am fost o data la 5 sapt, o data la 7 sapt, cand medicul a zis ca as avea 6 sapt s 3 zile....ma rog, eu tot sper ca nu a vazut samburelul din cauza ecografiei abdominale.....nu i asa fetelor, ca la 7 sapt abdominal nu se vede samburelul?haideti incurajati ma va rog....

8+


Draga mea abdominal nu avea cum sa vada la varsta acea de sarcina.Daca nu ai scurgeri, dureri, nu ai d ece sa-ti faci griji.
O sa fie bine.

Pupici

10 +

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

IUBITA_TIANA, la 6s+3z, la eco abdominala, nu are ce sa vada. Probabil, daca faceai endo-vaginala, se vedea si samburelul.. Eu aveam 6s+4z la ultime eco, endo-vaginala si tot nu s-a vazut decat saculetul. Inca mai sper.
Ma dor sanii parca mai ceva decat inainte; am oprit utrogestanul, ca ma gandeam ca si sanii, de la el ma dureau, dar vad ca si dupa 3 zile fara , tot ma dor, ceea ce imi da sperante..
Totusi, gata, pun punct asteptarii si o sa merg la eco cel tarziu sambata. Banuiesc ca la peste 8 saptamani de la UM, daca e bebe, trebuie sa se vada, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Lauraa, eu, la prima sarcina, care s-a oprit din evolutie la 7sapt., nu am avut niciun semn ca ar fi ceva in neregula. Nu dureri, nu scurgeri ciudate, doar sanii care nu ma mai dureau. Am descoperit problema cand am facut eco, la 9 sapt. Dr. mi-a spus sa fac repede chiuretaj, ca e mai riscant sa astepti sa se produca avortul spontan.
Ce sa zic, acum n-as mai face un chiuretaj, dar doctorul decide.

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=13&babycount=1
6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Voicu_bebi felicitari!!!Ma bucur tare mult pentru tine!Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos, frumos si mancacios.Chiar tu ce iti doresti fetita sau baiat?Te pup

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

diana..sarumana si pup si baietelul tau sa iti traiasca mare,frumos si mancacios! eu imi doresc baietel de aia abia astept sa vina decembrie mai repede sa vad ce e bebele.

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23

Fetelor eu vroiam sa va intreb daca luati vitamine prenatale? Pt. ca eu nici n-am terminat prima cutie si deja nu le mai suport. Mie mi le-a recomandat dr de familie, desi analizele au iesit ok, chiar fierul a iesit mai mare. O fi musai sa le iau? Pt. ca deabia cred ca o sa reusesc sa le termin pe astea si sincer nu cred ca am sa mai iau. Sper sa nu fie grav daca le opresc.

Si da, si eu sunt extrem de irascibila, artagoasa si ciufuta, m-as lua de toata lumea si m-as certa cu toata lumea, am un milion de draci in dotare. Si plang imediat. Prietenii deja au inceput sa-mi zica ca e cam periculoasa gravideala asta. Ce sa fac si eu...

8+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ


Si mie imi este greatza de la elevit chiar am si luat toiletul in bratze intr-o zi dar mi-a spus o prietena ca ea il lua seara inainte de culcare si ca e mai bine ...asa fac si eu acum si functioneaza .mai am 10 si termin prima cutie

8

Mergi la inceput