FIV 198

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

lamuriti-ma si pe mine, va rog frumos
stimularea in fiv se incepe intr-o anumita zi a ciclului?
eu urmez protocolul lung si in a 9-a zi(din 14) de inhibare mi-a venit menstruatia.nu stiu ce sa fac.m-au chemat la eco in a 15-a zi(adica dupa 14 zile de inhibare cu difereline) iar eu voi fi z8 a cm.
atunci voi incepe stimularea? sau e mai bine sa sun la giulesti,credeti ca ma lamureste cineva?(poate geta?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, va pup pe toate
Am intrat sa felicit noile gravidute si sa va spun ca va tin pumnii la cele care sunteti in focuri, in tratamnt sau in asteptarea rezultatelor.
Dariela, Kora, Sheri, Moni, Kitta, iana_mari si toate celelalte "vechituri" si sa va vad mutate la Odisee cat mai repedeeeeee
Va pupic pe toate

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nadejda73 mai bine suna la Giulesti maine si intreaba asistentele. Schema ta seamana cu a mea, pentru ca si pe mine m-a chemat la eco dupa 14 zile de inhibare si mi-a spus ca intre timp va veni si menstra, insa nu la acel CM incep stimularea ci la urmatorul. La ce medic esti?? Ai primit deja schema de stimulare?? Trebuie sa scrie in biletelul de la medicul tau toti pasii urmatori. Ai inceput in z21 inhibarea??
Betty78 vai...eu te-am si trecut in listuta cu gemeni...o sa modific imediat. Multa bafta, poate se implineste urarea lui Pussi
Pussi merci de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Doamne fetelor, eu simt ca nu o sa iasa nimik. am facut prostia sa citesc un studiu pe net care zice ca daca ai fost stresata la transfer sunt sanse mari sa nu reusesti, ceva cu eliberarea de prostagandine...... Si mi-am adus aminte ca eu plangeam de emotii cand am vazut embrionii de abia m-a calmat asistenta....cel mai greu este sa ma uit in ochii sotului stiind ca eu nu cred cu adevarat ca am sa reusesc...e greu....va pup, sper sa imi treaca sa ma calmez cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

ioanatugs
fac fiv cu prof.M. mi-a dat doar inhibarea fara sa-mi scrie pasii urmatori.nu inteleg de ce trebuie sa mai astept un cm? eu credeam ca urmeaza stimularea.offfff
multumesc de raspuns
am sa sun la giulesti sa vad ce-mi spune geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

da inhibarea am inceput-o in z21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia79

Doamne fetelor, eu simt ca nu o sa iasa nimik. am facut prostia sa citesc un studiu pe net care zice ca daca ai fost stresata la transfer sunt sanse mari sa nu reusesti, ceva cu eliberarea de prostagandine...... Si mi-am adus aminte ca eu plangeam de emotii cand am vazut embrionii de abia m-a calmat asistenta....cel mai greu este sa ma uit in ochii sotului stiind ca eu nu cred cu adevarat ca am sa reusesc...e greu....va pup, sper sa imi treaca sa ma calmez cumva.



inceteaza...ca starea asta nu te ajuta cu nimic...Acum sa iti spun eu un secret...eu de la emotii puternice, pe langa faptul ca incep sa plang, ma apuca si un tremurat....asta s-a intamplat bineinteles si in momentul embriotransferului. In plus am mai citit ca nu bei apa de frica mersului la WC. Pot sa iti spun ca mie doctorul mi-a recomandat sa beau in jur de 2 litri pe zi dupa embriotransfer. Cu greu si scarba reuseam sa beau in jur de 1.5 - 2 l/zi. Asa ca incearca s ate hidratezi..ajuti foarte mult mucoasa uterina.

Apropo: eu eram sigura atunca ca nu reusesc..cred ca ma si postat ceva pe tema asta...astea sunt starile prin care trecem toate din momentul embriotrasferului si pana la rezultat.

Multa bafta si sper sa reusesti din tot sufletul. Inceraca sa te inveselesti si o sa vezi ca o sa fie totul bine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Nadejdea, stai linistita, ca e normal sa iti vina Cm in timp ce faci inhibarea, ideea chiar asta este, sa iti treaca sangerarea pana mergi la eco. Si nu te mai gandi in a cata zi a ciclului normal esti, acum nu mai conteaza prea mult. In z 15 vei merge la eco si in aceeasi zi, daca totul e ok (adica nu vede vreun chist sau ceva) incepi stimularea.
Pupici tuturor, va urmaresc si va tin pumnii!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Multumesc Betty ma simt mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nadejda73 o sa fie bine, ai sa vezi! Multa bafta!
Claudia79 emotiile pe care le-ai simtit cand ti-ai vazut puiutii pe monitor sunt emotii pozitive, iar acele emotii ajuta foarte mult. Multa bafta! Semeni tot mai mult cu o graviduta

Mergi la inceput