Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Petro,

plimbari lungi nu as face, dar si eu l-am scos, la fel ca tine, nici nu am avut ce face! Nu e mai bun nurofenul, actioneaza mai rapid, are insa mei multe efecte secundare. Insa in poponet e mai putin nociv, de aia supozitor. Si reactioneaza dupa studii muuult mai repede! Iar cum ziceam, unii nu reactioneaza decat la unul din medicamente...

Sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro, imi pare rau ca e bolnavioara silviuta, sincer si eu cred ca nu e de la dinti temp asa mare. mergi la dr cu ea.
ecaterina, frumoasa papsica ai pe birou...
alfa_anca felicitari pt bb2! sarcina usoara!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami Lavi si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANK-ule, acu si tu, trebuia sa-mi iei apararea, ca doar am sarit aseara la MIHA cu bata pt tine.

Eu-s in urma, dar de ce vrea Anca sa o inveti metoda cu nasterea usoara? citesc si ma dumiresc eu...

RAMO - eu nu las aschia nemancata, ca ar fi placerea ei si asta speculeaza si maine iar arunca cu castroane.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA[http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356&whichpage=1]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma duc la nani...ca vad ca nu vb nimeni cu mine.... am pus botic....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami Lavi si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

adina - merci de sfaturi . Nu, nu la plimbari lungi ma refeream si de placere ... ci de urgente, cum e dusul la farmacie ...

Deci, s-a trezit abramburiku' bolnavior ... 37,6 ... e vioaie si vesela .... slava Domnului!



abramburika nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

anca! felicitari! sarcina usoara si BB sanatos!

abramburica scuza-ma ca ma bag... dar eu nu cred sa fie de la dinti, mai repede viroza, daca nu scade febra contactaeza medicul!

si acum sa va povestesc situatie mea... de ce sunt plina de :

fiecarei mame i se da o decizie de la Directia Muncii privind aprobarea acordarii indemnizatiei. Decizie pe care nu o primeste defapt nicio mama. A primit-o careva dintre voi? Ieri am fost sa cer decizia de la D. Mcii. ... aveam nevoie de ea pt. a putea cere indemnizatia nr. 2(pt. a o contesta). Mi-au dat decizia datata cu 15.03.2008 .. si cu termen de contestatie de 30 zile de la comunicare.... care comunicare ???????????????????????? N-a vrut nimeni sa-mi treaca pe ea data de azi... cand am ajuns in posesia ei, n-a vrut nimeni sa-i dea un nr. de iesire, sau sa le semnez pe varianta lor ca eu abia azi am primit-o, n-au vrut sa-mi dea nici cererea de ieri inapoi. Dupa doua ore de plimbat prin birouri, ghisee... am primit un amarat de nr. de iesire, asta dupa ce mi-au zis ca ei nu au nr. de iesire...si le-am aratata ca aveau pe birou Registrul de intrari iesiri. Ca sa nu va zic ca la numele copilului nu trecut nimic...... doar spatiu....................ca doar scria copilului .. nu copiilor.

incerc sa ma adun, dar in drum spre casa ma intrebam in ce lume nebuna am dat nastere unor suflete pure.

si te miri ca scade natalitatea



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Lavi

Petro, asta-i bine! Asta nu mai este febra, daca e masurata in fundulet! Ce ma bucur!!! Sper sa ramana asa! Bineinteles ca sfatul medicului intotdeauna e cel mai bun, dar nu intotdeauna e la indemana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

pussi - nu te scuza ... nu ma deranjeaza sa primesc sfaturi .

Pai aici nu pot sa ma duc la dr. asa una-doua ... si dr. acelasi lucru imi spunea sa astept 1-2 zile ... mai ales ca nu are alte simptome ... Bine ca e mai bine, oricum ... o mai tin sub control .



abramburika nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

CREEM - pazeste-te de rosii! nu de la mine...
-maica-mea vrea sa-i puna fetei si ceara-n cap la mot...eu i-am zis..nu mai bine ii dam foc la par si terminam cu balciu..deja ma enerveaza babismele astea..pune-i ce vrei pe tava...bani, bijuterii, pixuri, chei, seringi, foarfeca, papiota...de toate...

PETRO - cam mare febra pt dinti; sanatate multa!

ANCA - ne/te tii in suspans?

RAMO- ai grija cu pisica! deja nu mai e joaca! iar pisica se intoarce singura, degeaba o lasi jos la bloc; nu vreau sa te sperii, la mine acasa - la parinti, o pisica l-a muscat pe bebe de gat, cica le atrag locurile care pulseaza.

De al meu sot nu mai ziceti, ca tare ieftin a scapat...dar era si el speriat si spasit tot...cred ca nu-i mai trebuie sa o lae la pui singura!

CAMI - merci; dar ia vezi tu cu lapsusurile, ori ai facut ROR?

ADELA(tiza mea sau eu a ta, ca nu stiu cum sta treaba) - si asta cu carutul vroia sotul sa o faca, doar e cuminte fata, doar se rasuceste si se ridica, atat!

FELICITARI ANCA, ALFA ANCA! MIE CHIAR IMI ERA DOR DE VOI! TE ASTEPTAM PE LA NOI CU ELENA CU TOT!

eu fug...ca tipa...mai revin



Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA[http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356&whichpage=1]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ellis - a trecut "furtuna", cred ... are 37,6.

adina - da, am masurat in fundulet mereu temp. Deci la valorile alea pe care le-am scris mai sus e de scazut -5 unitati. Tot mare e temp., dar rezonabila, deci de aia zic ca e de la dinti ...





abramburika nazdravana

Mergi la inceput