Gravidutze si mamici de Cluj - 96

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Raluca, am intrat pe site, si imi cam ploua in gura....Bine ca stiu de cofetaria asta!

Diana esti culmea, ce rusine? Pai uite eu fac asa, ii pun foarte foarte putina pasta din aia de a ei pe periuta uda si dau de cateva ori(atata cat ma lasa) peste dinti, nu iti imagina ca ii pot face un periaj serios, apoi ii las periuta si se spala singura(vorba vine, isi maseaza saracuta gingiile). Eu mi-am zis ca important e sa isi formeze deprinderea, ma indoiesc ca se pot spala temeinic copiii pe dinti de la aceasta varsta. La noi deprinderea e formata, de cate ori mergem in baie sa ne spalam pe maini, inainte si dupa masa, imi arata periuta si isi etaleaza gingiile.PUpam Irinuca mica! Vreau sa o vad in poze!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

gabriela exact asa procedam si noi...numa ca sara mea s-a cam smecherit...deschide gurita cand ma vede cu periuta,papa pasta si zice gata si se duce.si numai sta numa cu povesti cu pesti..singura numai are cam deloc rabdare sa faca ea...deci cat pot si eu.o spal numa seara inainte de culcare,tu o speli de mai multe ori?

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ai vostri copii va fac scandal la masa... adica inainte. La amiaz P nu vrea sa manince, adica pina gusta mincarea face scandal, inclesteaza gura; trebe sa ii pun putina mincare pe buze, gusta daca ii place si abia apoi maninca linistit... sau nu, cum a facut azi... In rest, tot ce vede altceva de mincare ii trebe si lui, dar cu cit e mai elaborata mincarea, cu atit face scandal mai mare.
Dimineata nu am probl de astea, iar seara numai citeodata.
Il las pina la cina...
Edit: am fost cam nervoasa cind am scris, poate nu am fost coerenta... nu a mincat de dimineata, numai lapte. bun e si ala.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Of, ce m-a pacalit puiutul azi, doarme de 2 ore jumate si eu pana la 6 tre sa ajung la Orange

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

IOANA13 si Tiadris mai face figuri la masa trebuie sa i dau cate ceva in manutza sa se joace ca sa se potoleasca ,acum 2 zile mi a spart telecom de la Tv a aruncat o pe gresie ,sapt trecuta a spart alt joc si uite tot asa ,mereu zic ca incetez sa i mai dau jucarii cand mananca ,dar nu prea pot
cand o vad cum papa cand se joaca o iert pt toate prostiile ce le a facut si ,,,cu siguranta o sa le mai faca
DIANA pe Tiadris o spal cand sta pe olitza,se pune pe olitza si o spal pe dintisori atat cat reusesc ,,,apoi ii dau periutza si termina ea treaba

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

nico asa-i cateodata cu piticii astia..si sara mi-a bagat azi iarasi un somn calumea de dupa masa ca sa aiba energii de-a ma teroriza desearace pot face.a dormit de la 2 fara ceva pana la 4 jum.mai mult decat ieri..

ioana13 si sara a inceput cu figuri si la masa.azi i-am facut mazare cu ceva legume,morcov..cartof..si i-am fiert si crenvusti si i l-am amestecat acolo.alegea numa crenvustii din farfurie si nici nu se uita la restul..apoi i-am fiert separat crenvusti si asa l-a papat un doi...gol.nici macar n-a incercat cu paine si cu branza.numai unul i-am fiert ca am zis ca-i ajunge.ea de fapt a mai cerut..dar asa gol.apoi am incercta sa-i dau din mazare...dar fara nici o mazare sau alta leguma.a vazut numa ca-i mai verde de la mazare si nu l-a mai vrut.dar pe urma orez cu lapte si cozonac cu nuca n-a zis ca nu papa.ce sa fac?sper macar cauma seara sa pape mancare ..

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana13-nu fi suparata(auzi, cine vorbeste, eu fac adevarate crize cand nu mananca), dar acum pe bune, toti copii au zile bune si rele.si a mea e mai nou cu crize la mancat, dar n-am vrut sa intreb daca si ai vostri fac asa ceva, credeam ca deja eu sunt obsedata cu mancatul,hihi.e sanatos, nu-i slabut, lasa, poate maine va papa mai bine.nu-i ies dintisorii?

noi prin casa, apropo de intrebarea lui Soanso, ce faceti voi pe acasa cu piticii ca a mea deja se plicti de nu mai poate si nu stiu ce sa mai nascocesc.

pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna seara mamici....da harnice mai sunteti la scris....pe cand sa apuc sa scriu si eu iaca ati inceput inca un capitol!! Eu ma pun la calc. de obicei cand doarme Sara la amiaza....si ma apuc intai sa citesc din urma , sa ajug la zi....pe cand ajung si vreau sa sciu si eu cate ceva....iaca se trezeste Sara si nu mai reusesc sa scriu. De nu stiu cate ori am patzit asta. Acuma stau cu ea in bratze, i-am pus-o pe Cleopatra si da din manutze cum aude muzica.
Cu adormitul seara si la noi e cand cum .....sunt seri cand ma dispera aproape o ora pana adoarme. Deinde cat a dormit peste zi si la cat s-a trezit la amiaza...adica daca e dupa 6 apoi seara numa dupa 10.30 imi adoarme.
Iar la masa bineintzeles ca numa cu "jucarii" papam...adica o alta linguritza de plastic, un capac, folia de la iaurt e preferata...

De cofetaria Friandeese stiu de vreo 4 ani....am comandat de 2 ori pt. sarbatori de acolo...tavi cu prajiturele asortate. Waw....se topeau in gura nu alta. Acuma ca mi-ati adus aminte poate voi comanda din nou. Stiu ca se tzineau la congelator si se scoteau cu o juma de ora inainte de servire. Apoi pe invitati i-am dat gata cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Am avut sambata asta nunta in familie....fratele sotului s-a insurat. N-am avut nici o treaba cu Sara....pe cat de stresata eram pt. ea. A rezistat de la 10 dimin. pana la 9 seara. A dormit de 3 ori (de 2 ori la sala si odata la primarie in carucior). Apoi cand auzea muzica era in culmea fericirii. Va pun cateva poze ce-am facut cu ap. meu....de la fotografa (i-a facut o gramada de poze la Sara) inca nu le avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Am fost dimineata la gine, suntem bine sanatosi si eu si bebe. Bate inimuta lui si e bine, se plimba pe-acolo Am de luat o saptamana Duphaston si mi-au mai facut azi glucoza cu vit C. Is tare happy ca e bine bebe. Si mi-au mai trecut grijile
Multumesc mult pt raspunsuri!


7+

Mergi la inceput