Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madygibrica spune:

Buna,
eu dupa c a miscat bb nu am mai avut stari d voma, puteam sa mananc orice si oricat.Inainte d asta vomam in fiecare dimineata si dupa aceea aveam o pofta d mancare incat goleam frigiderul si nu pateam nimic, nu mai vomam.
Acum insa ma confrunt cu 2 "probleme":
1.arsurile-d care nu stiu cum sa scap. Le am si ziua si seara, simt k imi "arde" gatul cu capul pieptului. Am incercat cu lapte miere nu scap
2.picioarele umflate:nu mai mi se vede glezna, d la genunchi in jos parca e o buturuga. Am incercat sa elimin sarea am stat cu picioarele ridicate nimik nici un rezultat
Poate are cineva alte solutii le astept cu nerabdare. nastere usoara tuturor
38sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Buna, sunt vecche si nouua in acelasi timp. Voi care sunteti deja insarcinate poate puteti sa-mi raspundeti la o intrebare. Evident imi doresc un copil...de ceva vreme si nu s-a prea intamplat.Iar acu nu stiu daca ma bucur prea devreme. Trebuia sa-mi vina ciclul pe 14( il am regulat)...si azi suntem in 16 si..nik.Mi-am luat un test si s-a inrosit a doua liniuta. Dupacum zice acolo...ar treebui sa fiu insarcinata. Simptome am si nu..sanii imi sunti umflati..dar asa erau tot timpul inainte de sarcina...si ar mai fi cate ceva dar...pot fi si iluzii ale mele deoarece imi doresc sa am un copil. Cam dupa cat timp esti sigura ca esti insarcinata?...La doctor cand e recomandat sa te duci?
Multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danalya9 spune:

bunaˇvreau sa iti spun un singur lucru ,care poate o sa te deranjeze,dar atunci cand iti doresti un copil,iti spun din cunostinta de cauza,iti imaginezi lucruri care probabil nu sunt si e grav ,cel mai bine e sa nu te gandesti stiu ca e inevitabil dar.....mai dvreme sau mai tarziu o sa vina si bbeu.mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danalya9 spune:

eu am asteptat foarte mult dar....degeaba si mai rau era ca in fiecare luna aveam impresia ca sunt insarcinata ,cu vome si tot tacamul,asta ca sa vezi cat lucreaza creierul pt ca atunci cand iti doresti un bebeu cu disperare incepi sa iti creezi tu simtomele.am facut pana la urma un fiv si multumesc lui d-zeu a reusit,trebuie doar sa ai credinta si o sa vezi ca pana la urma va veni si la tine un puisor +26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

da...stiu ce zici, probabil toate care isi doresc un bbvad in orice stare o simptoma, cunosc, si iti pica cerul in cap cand..."cupa atatea simptome" vine ciclul.
Ieri...mi-am luat si temperatura, aveam 37,4. apoi mai pe dupa amiaza mi-am mai luat un test de sarcina..care tot pozitiv era...si ciclul tot nu a venit..deja e a patra zi..iar sanii sunt plini. Cred ca totusi sunt insarcinata...inca nu ma imbat cu apa chioara...oricum incept sa citesc diverse...ca se pare ca m-a luat la capitolul informatie din oala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apaplata spune:

buna! sunt insarcinata in 29 de saptamani am colul scurt si mi s-a dat repaus la pat, insa ieri am facut putin efort si m-am pus in pat apoi pe seara m-au luat nijte dureri intre picioare pe oase adica osul pubian si cand ma ridic si merg ma apasa durerea mai tare, dar cand stau intinsa pe stanga nu am nici o durere ci doar cand ma ridic, oare sa fie de la efort sau din cauza cresterii copilului si ca se lasa in jos, e prima data cand sunt insarcinata si nu stiu ce simptome apar atunci cand nasti prematur sau ce dureri sunt normale pe parcursul sarcinii, eu iau no-spa si supozitoare uscosin. e un fel de durere de febra musculara dar pe osul pubian si deasupra lui...nuj daca voi ati avut la fel, astept un raspuns, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mai, decenuela, pai daca ti s-a pozitivat testul esti insarcinata sigur!!! Si de doua ori! Felicitari din suflet si sarcina usoara!
Danalya, cum adica isi imagineaza lucruri cand spune clar ca are doua teste pozitive??? Nu pricep.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

da...stiu ce zici, probabil toate care isi doresc un bbvad in orice stare o simptoma, cunosc, si iti pica cerul in cap cand..."cupa atatea simptome" vine ciclul.
Ieri...mi-am luat si temperatura, aveam 37,4. apoi mai pe dupa amiaza mi-am mai luat un test de sarcina..care tot pozitiv era...si ciclul tot nu a venit..deja e a patra zi..iar sanii sunt plini. Cred ca totusi sunt insarcinata...inca nu ma imbat cu apa chioara...oricum incept sa citesc diverse...ca se pare ca m-a luat la capitolul informatie din oala..

Felicitari si bine ai venit pe forum !
Eu am facut test de sarcina in prima zi cand trebuia sa-mi vina ciclul si a iesit pozitiv ! am repetat testul si a doua zi si a iesit tot pozitiv ! acum am intrat in saptamana 19 de sarcina ! deci ..... felicitari, esti insarcinata sigur !

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ematimerman spune:

Buna dragele mele,
Citesc de ceva timp mesajele voastre, iar acum m-am hotarat sa intru si eu in discutia voastra. Sunt insarcinata in 9 saptamani,dupa calc. doctorei si am si eu aceeasi aceleasi neplacute simptome de greata, gust metalic, stare de oboseala-nu foarte mare, dar exista. Abia astept sa treaca inca o saptamana si inca unde, si uite asa sa fac 12 saptamani si sa scap odata de starile astea pe care le suport cu mare greu. Mai am o fetita de 6 ani jumatate si recunosc ca cu ea am fost mult mai rau. Dar acum parca nu mai am aceeasi rabdare, nu stiu ce se intampla. (poate o fi baietel de data asta?). va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haille26 spune:

Buna, fetelor!
Sunt o proaspata graviduta (azi mi-am facut testul)si sunt foarte bulversata. Primul gand al meu a fost sa nu fie probleme din cauza greutatii mele (48 kg); sunt destul de slabuta si firava. De 2 saptamani ma dor burta si ovarele seara.

Mergi la inceput