Mamici norocoase de sept-oct 2008 (170)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:


Multumim frumos de urari, fetelor!
Un special pentru tzitziri!
Abia astept sa am ceva mai mult timp liber ca sa fiu cu voi...


Oana, mami de Radu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Azi noapte, la 3, s-a trezit David cu nasucul infundat, cred ca de la aerul uscat, deseara pun umidificatorul....si s-a chinuit sa suga, ca era rupt de foame. I-am pus ser fiziologic si s-a desfundat si vad ca de la 6 nu i s-a mai infundat deloc, numai aerul cred ca a fost de vina!
tuturor

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh



Boo ii dai fier? sau iei tu vitamine cu fier in compozitie? Ca si de la astea mai poate face verde. E firesc dupa vaccin sa fie somnoros si inapetent. Laptele nu ti se duce daca il pui la san, daca ai nervi te poti mulge cand doarme prea mult. Oricum va reveni totul la normal eventual va suge mai mult o zi doua.


Nu ii dau nici fier si nici eu nu iau asa ca e un mister pentru mine. Am intrebat pediatra si mi-a zis ca e normal, dar totusi care e explicatia oare? De ce nu e mustar ca la toti copii ??
Si cat il tine apatia asta ? Ca doarme ca valiza, se scoala doar sa faca kk sau se trezeste din cauza ca face un partz (scuzati !! ) si de mancat mananca 5 minute, nici nu goleste primul san, ce sa mai zic de al doilea ca nici n-ajunge la el.
M-am mai muls si peste zi dar totusi .. e tare idiot!
ufffffffffffff
mersi oricum !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Boo, eu singura explicatie pe care o stiu(ceea ce nu insemana ca nu mai exista altele) pentru care kaki e verde este bilirubina mare.Adica in spital mi s-a atras atentia ca se poate sa mai faca si kaki verde (nu doar mustar) pentru ca a iesit bilirubina mare la analize.

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Daviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Eu l-am testat si a iesit in limite normale. I-am facut analiza cand nu-i mai trecea icterul. Si dr mi-a zis ca e ok si ca analiza a iesit bine si o sa-i treaca. Ceea ce s-a si intamplat.
Cand va zic ca sunt in ceata ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

nadina, io dau de beut pt incuscreala, dar pe tine te astept cu mielul eu sunt alina, alexa e fii'mea mare
ramo, ziceam ca nu-mi gasesc locul, ca nu stiu ce sa mai zic de burtica cind voi toate vb de copilashi:) dar nu plec nicaieri, numa' cind o sa nasc.
ilia stii si tu ce zic:)))
anca e o adevarat domnisoara carlita!
kidule ai niste printese deosebite, sunt frumoase foc! ce ma oftic, ca si eu visam tot la 2 fetitze:)
babytza, ce domnisoara frumoasa e tina! se vede ca e topita dupa david.
nerantula, laura, petrecere frumoasa miine! asteptam poze:)
garga, stam pe pozitii
miruna la voi. iti simt lipsa postarilor, dar vad ca esti f ocupata:(
de azi nu mai iau niciun no spa, contractie, durere fie ce-o fi

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

tzitzi ...am vrut sa-ti zic ca mare dreptate ai avut,sunt mai panicata acum poate din ca stiu mai multe,atunci eram mai tanarasi mai nestiutoare.Las'ca vezi tu la bb2
alina inseamna ca ne apropiem cu pasi repezi de ziua X,abia astept sa-l vad pe cipri si reactia alexai

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Buna, proaspete mamici! Va mai citesc si eu din cand in cand, iar acum am intrat ca sa ii raspund lui Boo, referitor la caca verde. Si eu am fost ingrijorata cand era fiu-meu mic de tot si am gasit pe net o explicatie naucitoare: nou-nascutii si sugarii fac caca asa in doua situatii: cand mananca prea mult sau cand mananca prea putin. Poftim de intelege! Am intrebat si dr. si mi-a spus acelasi lucru. Nici acum nu stiu daca asta e explicatia reala, dar am aflat ca in timp trece si ca nu e un motiv de ingijorare. Sa va traiasca tuturor puii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

buna,si noi suntem in febra botezului si putin ocupati!

Boo si Luca face kk cand galben mustar cand verde dar eu iau elevit care are fier si daca Muuh zica ca e de la el atunci se explica in cazul meu.


Andy voi cand aveti botezul?


Alexa si mami nici nu ai nascut si ai si insurat baiatul?????


Ma bag sa vad si eu poze noi cu bobocei...as pune si eu cu Luca dar ni s-a virusat calc si e in service sper sa recuperez pozele.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Hakimela mersi mult de raspuns. Acum ma uitam si eu pe net si am vazut asta dar zau ca nu vad legatura Iar Alex face kk verde de vreo luna cred. Si face de multe ori pe zi, schimbam scutecul inainte de fiecare masa si intre cateodata. Acum e prima oara cand vad intr-adevar ca mananca putin, dar pana acum nu a fost asa. Mananca normal si ia bine in greutate.
Mai asteptam sa vedem ce o sa mai fie.

Mergi la inceput