Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 7

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 7 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

Vechile topice le gasiti aici:
1, 2, 3, 4, 5, 6

Subiectul de fatza se vrea sa fie un ajutor pentru copii cu posibilitati materiale mici, sau deloc. Incercam sa strangem cele strict necesare pentru un bebelus, copil la nevoie: scutece, haine, biberoane, lapte praf, carucior, incaltaminte.
Cei care au cate ceva de dat sunt rugati sa isi manisfete dorinta de ajutorare aici cu o lista sumara de produse si varsta pentru care sunt bune daca se poate va rog, ca sa stim la cine apelam in caz de nevoie.
Procedura de lucru v-a fi simpla: in momentul in care gasim un copil, care are nevoie, si aflam detalii despre cazul respectiv, pe care le vom face publice vom strange necesarul de lucruri si le facem colet via Posta Romana catre ei.
Freia si Alexa

Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, ce se modifica in lista!)
Noe - scaun de masina 0-9 kg, cadita bebe, hainute fetita pana la 1 an
Pegasis - saltea patut
LauraNicole - bluzite pentru 2 ani
Sorina-Alexa - geaca de iarna, lucruri pentru 4,5 ani
Kehleyr - sutien de alaptat, tampoane san, 1 cutie Milumil 1
Cloreta - premergator si marsupiu
Anangel_lexi - marsupiu
Jasmine - monitor
pisicuta si matei - incaltari nr.35 si haina (?)
alexandrueduard - hainute, incaltari, jucarii pentru 8 luni - 2 ani
carolinah - jucarii
nefertari - hainute fete 2 luni-1an; haine, ghete baiat 5-6 ani
madau - jucarii, bluzite pentru bebe
adlemi - hainute 2 luni-2 ani, incaltari, jucarii
rrox - patut de lemn, carucior si cadita de baie
simogeo - haine, jucarii, cosmetice, cadita 3 luni
BiuMil - Carut
bogdanai - saltea de iarba pentru patut
cristina miruna - hainute fetita 0-9 luni
vl-ad - hainute baietel 1 an
carminabulina - marsupiu, port bebe, paturica plic
Sheannamp - doua cutii de lapte NOVOLAC ANTIREGURGITARE numarul 1
Klaus29 - hainute pentru 2 ani
dana.salo - hainute pentru 1 an si ghetute nr.21
dia codat - hainute si ghetute pentru 2 ani
dianocica - hainutze pentru nou nascut, cosmetice
LYLY809 - hainute bebe 5-6 luni
lucia3 - hainute bebe
LiliaToma - carucior functionabil, marsupiu
alessia80 - hainute bebe, lapte, marsupiu,...
elyanne - marsupiu
ammuntean - hainute bebe pana la 12 luni
mihaela 80- hainute bebe pana la 1 an si jumatate
apisica - hainute intre 6 luni si 1 an, carucior
Priscilla - hainute, creme, jucarii 0-12 luni
gremlin - hainute, jucarii, papucei pana la 1 an
teodoral - hainute, cosmetice 1-5 luni
Madizza- hainute, carucior pana la 18 luni
sanziana27 - haine mamica
alexxia - 3 cutii Lactovit
irinafils - hainute pana la 4 luni
Pisimuki - hainute copii
theli - hainute 0-3 luni, 2 biberoane noi,1 pachet de pampers mare 3-6kg
SimonaBB - hainute 0-3 luni
tlaura - hainute, jucarii
Lorikay - hainute, pantofiori, jucarii
Anya - cadita, pampers nr.5, ham bebe
firaflor - imbracaminte, incaltaminte 1-4 ani


Cei care au nevoie de ajutor:

1 Bebe 5 luni in Bucuresti - GABRIELLE4*
2 Bebe 5 luni in Giurgiu - GABRIELLE4 *
3 Bebe 5 luni - BUBURUZICA2005 *
4 Bebe Andreea (mama Rodica) - GABRIELLE4*
5 Antonia 1 an si 3 luni (7 sept 2006) - NATY-BLONDY *****
6 Adrian-Alexandru-un an si 5 luni, 18kg
- LAURANICOLE *
7 Georgiana si Rebeca(gemene) iulie 2006 - LAURANICOLE
8 Fetita 5-6 luni - EMEE *
9 Gemene 6 luni - TZUNA
10 Stefan (nascut aprilie 2006) - BOCANILA ****
11 Baietel 8 luni - TRINITY
12 Maria(aug.2005) - LAURANICOLE *
13 Dorin (nascut 25 dec.2004) + varul sau (nascut sept.2005) - BILUTZA28 *
14 George (nascut aug.2003) - LAURANICOLE
15 Alexandra (nascuta 2002) - LAURANICOLE *
16 Marian (nascut 2002) - LAURANICOLE
17 Fetita 4 ani - CRSTNGIURCA
18 Bebe - NICOPUSCASU
19 Basi - baietel - NADINA *
20 Triplete - 26 oct.2006 (mama Iulia), Prahova (lapte praf; pampersi) - CRI19 ***
21 Victor 5 ani - Mirella
22 Ana Maria (5luni) - Dolcebaby
23 Doina (surioara nou nascuta a Alexandrei)- 27octombrie2007 -Lauranicole
24 Marius si Marian-nou nascuti(25octombrie2007) -Lauranicole
25 Danutza(5ani) si Valentina(12ani)-surori - Lauranicole
26 Madalin Victor (9.10.2007) - Mioarabraila
27 fetita (5 luni) - giuliaelena
28 fetita (3 ani) - florideni
29 fetita (5 ani) - Lauranicole
30 bebe care se va naste in februarie - Lauranicole


Rugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in caz de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! multumesc de intelegere!




Citat:
citat din mesajul lui Serj

Buna seara!
in ultimele zile am fost ocupata si nu am putut intra...am tot cautat transport, dar inca nu ma nici un rezultat , cel putin deocamdata.
Intre timp incerc sa adun cat mai multe.
Danielac, inca nu am raspuns, dar mi s-a promis ca ma vor ajuta prin cineva care vine prin partile alea; insa nu este constant.
, pentru tot ce faci.
Alexiuli, eu cred ca e mai bine sa amani 1 an, chiar daca ai pe cineva care te va ajuta, nu este usor sa inveti si sa ai grija de un copil, mai ales daca vei alapta.
Tu stii cel mai bine cum poti si cat poti sa tragi de tine.
cristina + i miei tesorini

Cristina, nu fac mai mult decat tine, asa ca
tinem legatura!
http://good-times.webshots.com/photo/2573357850103554724OulFHz?vhost=good-times

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

alexiuli, ti-am dat add in mess...vorbim acolo!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pintilei spune:

Buna ziua.Cu toata rusinea am si eu o rugaminte la doamne care ma poate ajuta si pe mine cu cea haine trebuie sa ma angajej si nu am cu ce ma imbraca la un birou cu bebe mic al meu nu imi permit sa imi cumpar nimic camasute sau stiu eu cea ce sunt usoare sa nu va fie greu pri posta.
Multumesc de intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui pintilei

Buna ziua.Cu toata rusinea am si eu o rugaminte la doamne care ma poate ajuta si pe mine cu cea haine trebuie sa ma angajej si nu am cu ce ma imbraca la un birou cu bebe mic al meu nu imi permit sa imi cumpar nimic camasute sau stiu eu cea ce sunt usoare sa nu va fie greu pri posta.
Multumesc de intelegere

pintilei


spune-mi te rog care sunt dimensiunile tale, ce masura porti? poti sa-mi trimiti PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

Sunt o mama singura de 21 de ani, am o fetita de 1 an si 9 luni, iar acum sunt insarcinata in 5 luni cu al doilea copil, pe care nu am vrut sa il pastrez, dar din motive de sanatate, nu mi s-a permis sa fac intrerupere de sarcina si mi s-a recomandat sa il nasc si sa il dau spre adoptie, ceea ce am de gand sa si fac, din motive materiale. Acum am ramas fara servici si pana voi naste bineinteles ca nu ma pot angaja. Singura sursa de venit este alocatia fetei care in curand va ramane de 40ron si alocatia monoparentala care nu am mai primit-o de 2 luni, cu toate ca am toate actele in regula. Va rog mult sa ma ajutati macar cu cateva hainute pentru fata...vine frigul si nu am mai nimic gros nici incaltamintea nu ii mai vine..Sunt disperata! Nu mai am bani sa-mi platesc chiria, nu mai am cu ce sa cumpar mancare pentru copil, sunt restantiera la o serie de palti si cel mai curand voi castiga niste bani abia in luna noiembrie. In plus sunt studenta in anul doi la facultatea de Managament Financiar Bancar, sau cel [utin ar fi trebuit sa fiu, pentru ca daca nu achit taxa de reinscriere si prima rata la facultate nu imi voi putea continua studiile..am probleme cu dintii, trebuie sa imi pun doi dinti in fata am pus stifturile dar imi trebuiesc 200 ron sa imi pun dintii...nu mai stiu ce sa fac, unde sa apelez...Orice donatie, sponsorizare, mecenat sau alta forma de ajutor mi-ar fi de folos. Ofer la schimb diferite variante de prestari servicii, acolo unde nu exista posibilitatea ca prin activitati umanitare donatorul sa beneficieze de facilitati fiscale. Cu mii de multumiri... Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

buna ziua fetelor am nevoie mare de laptic nan 2 daca aveti cumva ramas de la bebeii vostrii si hainute mai groase pt fetita 5 luni va multumesc sunt din buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns supermami22 spune:

Buna fetelor! Ma mai poate ajuta si pe mine cineva cu hainute pt bebe de 8 lunite jumate si una de 5 anisori? Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pintilei spune:

Buna ery ka nu pot trimite pm si am trimis mesaj sa ma ajute sa-l actiez si nimic inca.
Masurile mele la costume sunt 40-42 de cand am nascut nu stiu exact imi vine si sacou cu marimea 38 pe care l-am avut inainte sa raman insarcinata.

Multumesc de ajutor
Eu acum stau in Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui pintilei

Buna ery ka nu pot trimite pm si am trimis mesaj sa ma ajute sa-l actiez si nimic inca.
Masurile mele la costume sunt 40-42 de cand am nascut nu stiu exact imi vine si sacou cu marimea 38 pe care l-am avut inainte sa raman insarcinata.

Multumesc de ajutor
Eu acum stau in Iasi

pintilei


ti-am trimis email pe adresa data in profilul tau. poti sa-mi raspunzi pe email.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariutza_mea

Sunt o mama singura de 21 de ani, am o fetita de 1 an si 9 luni, iar acum sunt insarcinata in 5 luni cu al doilea copil, pe care nu am vrut sa il pastrez, dar din motive de sanatate, nu mi s-a permis sa fac intrerupere de sarcina si mi s-a recomandat sa il nasc si sa il dau spre adoptie, ceea ce am de gand sa si fac, din motive materiale. Acum am ramas fara servici si pana voi naste bineinteles ca nu ma pot angaja. Singura sursa de venit este alocatia fetei care in curand va ramane de 40ron si alocatia monoparentala care nu am mai primit-o de 2 luni, cu toate ca am toate actele in regula. Va rog mult sa ma ajutati macar cu cateva hainute pentru fata...vine frigul si nu am mai nimic gros nici incaltamintea nu ii mai vine..Sunt disperata! Nu mai am bani sa-mi platesc chiria, nu mai am cu ce sa cumpar mancare pentru copil, sunt restantiera la o serie de palti si cel mai curand voi castiga niste bani abia in luna noiembrie. In plus sunt studenta in anul doi la facultatea de Managament Financiar Bancar, sau cel [utin ar fi trebuit sa fiu, pentru ca daca nu achit taxa de reinscriere si prima rata la facultate nu imi voi putea continua studiile..am probleme cu dintii, trebuie sa imi pun doi dinti in fata am pus stifturile dar imi trebuiesc 200 ron sa imi pun dintii...nu mai stiu ce sa fac, unde sa apelez...Orice donatie, sponsorizare, mecenat sau alta forma de ajutor mi-ar fi de folos. Ofer la schimb diferite variante de prestari servicii, acolo unde nu exista posibilitatea ca prin activitati umanitare donatorul sa beneficieze de facilitati fiscale. Cu mii de multumiri... Ramona



ramona,id-ul meu de messenger e: dnll_heather
intra pe mess sa vb.



pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui supermami22

Buna fetelor! Ma mai poate ajuta si pe mine cineva cu hainute pt bebe de 8 lunite jumate si una de 5 anisori? Multumesc frumos

hei draguta,
ai primit pachetul?
pe mess nu mai esti si ma gandeam ca poate te gasesc pe DC



pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput