Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetele cochetele, am luat DVD-ul in seara asta. Vad eu cum fac sa dau cate un exemplar Roxanei si Luizei ca sa mai distribuie si ele pe cat posibil. Vorbesc maine cu ele.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara.
Andreea multumim de intrebare.

Si Daria a avut un acces de tuse tare urit dupa ce am culcat-o. S-a foit in pat si a tusit vreo zece minute in cascada. Nu am ridicat-o doar am masat-o pe spate. Ea doarme pe burta iar cind are un disconfort se ridica in genunchi dar ramine cu capul in jos.
Pentru ca doarme in pat cu mine si ea se catara pe perne si adoarme asa. Chiar ma gindeam in ultimul timp ca nu stiu daca e bine pentru coloana.

Astazi a avut accese foarte rare de tuse, nasul nu i-a mai curs atit de tare si a mincat mai bine. Dispozitia in schimb a fost tot plingacioasa. A dormit de la 12-14 si de la 5.30 la 8.30. Acum sa vedem cind o mai adormi. Inainte de somn s-a tot jucat cu cercelul din urechea dreapta. Ma speriasem un pic sa nu o doara urechea ceva.


Gabriela imi pare rau sa aud ca aa juns si Sara la Augmentin. Mi-au placut mult ghetutele si rochia pregatite pentru nunta. Ea e o dulceata!!! poate se inzdraveneste si merge la peterecere.

Papanash si tata are mari probleme de sanatate-inima si tot asa se incapatineaza, de jumatate de an il rog sa mearga la un control la Fundeni. Nu renunta, foloseste orice metoda-rugaminti, santaj. Sper sa dea roade.

Pinacolada, sanatate. Multumesc ca ai vorbit cu mine la party. Si eu astept DVD-ul cu interes.

Sabina Y. ma bucur ca ai dat un semn. Si Daria e agitata zilele astea, are crize de plins de la boala. Poate si la Erika nu sunt tantrums. O fi doar o indispozitie.
Intr-o luna reusim noi sa ne intilnim, chiar si fara fete daca nu se insanatosesc complet.

Roxana, suna interesant cartea. Merg sa o descarc si eu. Bafta cu Bubu.

Sanatate bolnaviorilor!




www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sim, cat dureaza DVD-ul ? tu l-ai vazut ? ma gandeam daca nu-i mai comod sa-l luam pe mess, daca tot nu-i cu carcasa personalizata si il multiplicati voi.



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, asa e, mare dreptate ai, ma mobilizez eu si ma voi simti bine, ca doar nu merita mirii o nasa posomorata...In plus, acum pe antibiotic, probabil isi va reveni si Sara mai repede! PUpici la mancacila!

Erina, iti multumesc pentru gandurile bune! In ultima vreme tare singura m-am simtit aici pe forum. DE-aia nici nu m-am mai omorat cu scrisul ca oricum era in majoritatea timpului fara ecou.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanash ai gasit telefonul, cauta in cutia cu jucarii, mie cand mi-a pierdut Cristi cheile(eram sigura ca in casa sunt) am facut curatenie, am tras coltarul si nu le-am gasit, am luat celalalt rand de chei si am zis asta este, le-am gasit dupa vreo 2 saptamani in cutia lui cu jucarii.

gata fug ca a inceput sa urle
noapte buna


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nici eu nu m-am culcat, dar a cerut fata friganele si nu am putut sa o refuz.

Nu stiam ca avem deja cartea, eu mai salvasem mai demult ce era pe mail. Dar aiurita cum sunt...nu ma mai mira nimic. Care va sa zica nu merita citita toata de v-ati oprit toate? In seara asta nu mai pot nici eu sa citesc, dar maine seara sunt doar cu Bubu ca duc fata la ai mei si pot citi in liniste. Sper. Macar dupa ce doarme.

Cecilia, imi pare rau ca ai avut asa seara grea . Haraiala nu e neaparat ceva la plamani si nici bronsita, de regula se aude din gat. Ce e la plamani nu auzim noi, numai la stetoscopul ala se aude. Oricum, stiu ca te tot temeai de ce are Bubu, sa stii ca el nu a harait deloc, doar se sufoca cand nu intra aer prin gat. Dar nu mai e asa ragusit, numai dupa plans ii mai piere vocea. Si nici nu a mai tusit asa rau. I-am dat Stodal in loc de Eurespal si Ketof. Dar era iar infundat si avea ochii rosii specifici de raceala.

Sim, astept un semn maine. Chiar ies putin in oras.

Erina, cam asa au stat treburile si pe la noi. La culcare insa se cam agrava tusea. Si el doarme pe burtica de cateva zile si tot asa se ridica. E haios rau. Asta seara s-a tarat si s-a asezat asa pe mine si a dormit pe burta mea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ba eu sa stii ca citesc cu interes ce scrie fiecare doar ca pina incep sa postez fie omit ceva, fie raspunde altcineva...
Cit despre voi v-am admirat mereu ca o familie foarte frumoasa. Uite imi amintesc ca ziua Sarei ati facut-o afara si ca avea un tort colorat cu happy Birthday si ca era imbracat in trening. Parca avea si nasul rosu de frig.
Si Daria la ziua ei a fost tot in trening portocaliu...

Fetele se cunosc de mai mult timp sau s-au vazut mai des. De aceea am apreciat asa de ult bunavointa celor care au vorbit cu mine la party.

www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabrielaaaaaa, uite ecoul !!!!!
sa nu te superi, poate avem o zi mai proasta,poate uitam sau poate nu citim cu atentie toate mesajele. eu cand nu mi se raspunde mai intreb o data,si inca o data, n-am luat-o ca pe o ofensa niciodata.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, voi cum sunteti?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana, si Daria la fel. Mai adoarme pe mine. Ii place tare sa se joace mai mult cu mine decit cu jucariile. Asa ca in fiecare zi ne gidilam si ne pupacim chiar daca se lasa cu multeee fire de par pierdute pentru mine.

Cecilia, am mai patit sa plec si eu la soacra-mea fara pampers. Asa ca tot am amintit azi Daria nu afcut deloc...Mai astept...

www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput