12.12.2012

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

sfarsitul..pai dupa parerea mea personala trebuie sa vina 'ceva' ca sa ne trezeasca..pentru ca e prea multa rautate in ziua de azi..crime..violuri..furturi..sunt atatea persoane care nu mai au nimik SFANT nu mai au teama de nimeni si de nimik pe lumea asta..nu mai stiu ca EXISTA DUMNEZEU..si o rasplata pentru toti si toate fie ele bune sau rele...de aceea eu cred cu tarie ca o sa fie 'ceva',nu stiu ce..si cu toata ca eu cred cu tarie in Bunul Dumnezeu uneori imi e tare teama ca rabdarea,bunatatea si iertarea lui au totusi o limita..utati-va in jurul vostru si veti vedea..dar pana la urma este o vorba in popor 'ce iti e scris in frunte iti e pus'..asa ca..












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

s_ellia25 mare adevar ai grait prin cele spuse de tine asa ca "privegheati si va rugati ca nu stiti cand vine clipa"

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui s_ellia25

sfarsitul..pai dupa parerea mea personala trebuie sa vina 'ceva' ca sa ne trezeasca..pentru ca e prea multa rautate in ziua de azi..crime..violuri..furturi..sunt atatea persoane care nu mai au nimik SFANT nu mai au teama de nimeni si de nimik pe lumea asta..nu mai stiu ca EXISTA DUMNEZEU..si o rasplata pentru toti si toate fie ele bune sau rele...de aceea eu cred cu tarie ca o sa fie 'ceva',nu stiu ce..si cu toata ca eu cred cu tarie in Bunul Dumnezeu uneori imi e tare teama ca rabdarea,bunatatea si iertarea lui au totusi o limita..utati-va in jurul vostru si veti vedea..dar pana la urma este o vorba in popor 'ce iti e scris in frunte iti e pus'..asa ca..



Ellia,

Rautate, crime, violuri, abominatii au fost "prea multe" de când lumea. NU sunt deloc o inventie a ultimilor ani.
Daca era sa vina sfârsitul lumii din cauza rautatilor si abominatiilor, apai trebuia sa vina demuuult... cam de la începutul lumii (Cain l-a ucis pe frate-so Abel cam la doo pagini dupe ce deschizi VT, dar au urmat multe altele, si mai si).

Da' am si eu o întrebare: cum se face ca o multime de fete crestine sunt gata sa creada în 'cimiliturile' mayasilor si a cui s-o nimeri, în tot soiul de preziceri pagâne?
pentru crestini, scrie în Apocalipsa clar ca nu se poate sti dinainte când vine sfârsitul lumii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

gabi in apocalipsa ni se spune ca sfarsitul lumii va fi precedat de niste semne mari. cele mai multe semne deja sunt de actualitate in zilele noastre. vom avea 7-8 semne, iar ultimul va fi aparitia semnului Fiului Omului pe cer in partea de rasarit

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

gabi in apocalipsa ni se spune ca sfarsitul lumii va fi precedat de niste semne mari. cele mai multe semne deja sunt de actualitate in zilele noastre. vom avea 7-8 semne, iar ultimul va fi aparitia semnului Fiului Omului pe cer in partea de rasarit

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon


Care sa fie semnele acelea?
Ma tem ca sunt niste "semne" care apareau si acum 200 de ani, si acu 500 de ani, si când vrei tu.
Cine vrea sa vada "semne" le vede, chiar daca nu sunt noi... sau chiar daca nu sunt deloc. Asta e parerea mea, no offence.

sunt curioasa, care ar fi acel semn al Fiului Omului care va aparea pe cer pe partea de rasarit? O curce? un peste? I.N.R.I.? sau altceva?

Mergi la inceput