Colectia de toamna - iarna 2005 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

pupam colectia,

am avut si eu o perioada aglomerata la servici(sf de trimestru,luna),sotul meu merge mai nou la servici in ture...cand e de dupamasa nu ne vedem (dim eu plec 6,45 el vine la 21) doar vb la telefon,imi este greu cu Sorana singura dupamasa, vrea afara (ma alearga prin parc)iar eu sunt rupta de oboseala,dar asta este mergem mai departe !

Sorana merge la gradi la 4 ore ,sa acomodat foarte bine singura pb e ca e mereu bolnava deatunci,nu scapam de muci nicicum,nea chinuit o tuse mai bine de doua saptamani.in rest e cuminte,ma asculta ,doar ca cere foarte multa atentie,nu prea se joaca singura asa cum imi tot spune mama ca faceam eu.

Madau,imi pare nespus de rau ca ati ajuns la divort..of chiar nu se mai poate face nimik???sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste.

Leea,ma bucur ca ai "reaparut",vaz ca nu ati scapat inca de pb cu constipatia,poate te hotarasti sa vii la Cj,ramane valabila propunerea ,te ajut cu placere.

lavi,bravo pt FB ,sa o tineti tot asa.

negaracristina,ai dreptate cu meniul Deliei doar ca la noi nu e obiceiul cu taiatul motului.
grea munca si cat pt o armata de oameni,asa ma enervez si eu cand nu-si fac unii treaba pana la capat si tb sa muncesc in plus

culcam odrasla,mai nou nu prea doarme deamiaz...asa 1 ora maxim!

stit ca am intrebat mai demult cam cate kg ar tb sa aiba la varsta asta??stie cineva???

SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Soanso si mie imi pare rau, dar nu vad ce s-ar mai putea face....poate sa-l loveasca in mod miraculos vreun meteorit in cap si sa-i reseteze mintea....ca altfel..... Mi se rupe sufletul cand o vad pe Miruna cum plange dupa el zilnic, azi mi-a zis ca tati o iubeste "doar putin", pt ca a plecat de langa ea. Vrea sa-l sune, ii spune sa nu plece..e o intreaga tevatura. Si asta ma da si pe mine peste cap, cum ma montez sa fac ceva, o vad pe ea si iar ma apuca gandurile..fac bine...nu fac bine...oare daca...si tot asa

In alta ordine de idei..in IOR e un targ al recoltei, cu iconari, papusari, olari, turta dulce..fanfara, nebunii. Daca puteti ajunge va recomand, eu abia am venit de acolo cu Miru

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Soanso la 3 ani greutatea intre 12.1 si 15.9 kg, inaltime intre 87 si 103 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetelor....

Am intrat pe fuga ca tb sa plec la Auchan...dar...asta e...nu mai am timp mai deloc.
Cu 2 flacai si cu job de la care vina numai la 19.30-20.00...chiar nu mai am timp de scris....dar in we recuperez.

Va multumesc mult fetelor care s-au gandit la mine...si m-a bucurat sa citesc urarile voastre....dar imi pare rau ca nu am putut fi prompta sa va raspund imediat.

Joy...{s] si tie...cu intarziere ...sa fi sanatoasa si tu si familia ta.

Madau.......imi pare rau pt ca s-a ajuns aici...dar era inevitabil...si mai bine rupi acuma relatia decat s-o lungiti aiurea. Stiu ca sufera Miruna si tu dar...Dragoste cu sila....So...putere multa iti doresc...si ai sa vezi ca va iesi soarele si pe strada voastra.

Va poop!!!




Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Offff, Madau draga, imi pare tareeee rau!!!! Mai mult decat atat nu stiu ce sa mai spun! (sincer, nu credeam sa se ajunga aici!) Referitor la avocat bun am pus-o pe sora-mea sa se intereseze (ea e avocat pe real estates la Tuca iar viitorul cumnat e tot avocat la Nestor) si a zis ca imi va da un raspuns zilele astea! Doamne ajuta! Mi se rupe inima cand ma gandesc la Miru! Despre tine ... ce sa zic ... nu te merita! Multa putere iti doresc!

Mara, felicitari (si pe aceasta cale) pentru baietel!!!

Mandy, multa multa sanatate va doresc si lui Kriszti si tie! Referitor la job - Doamne ajuta sa gaseti ceva pe placul tau!
Si eu sunt in cautari! Am o oferta tot aici in Buzau si o tin putin in stand-by ,sper eu pana la inceputul anului viitor! Desi, pe de alta parte ma gandesc la optiunea bb2 si nu ar fi tocmai ok sa schimb jobul ... om vedea!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Madau, imi imaginez ca este cumplit prin ceea ce treci, dar ar merita sa lupti daca ai avea semne bune si de la el, altfel...lupti singura si nu are rost. Pupici multi si de la noi.

Tania, e de belea Che. Mai bine asa, decat unul rusinos, care sa stea intr-un colt stingher.

Mara, felicitari pt. baietel. Cat mai ai pana nasti, nu vad la semnatura.

Lavi, chiar ca dupa gradi incepe treaba serioasa. Asa ca mai copilarim cat se mai poate

Uau, Cami, bb2? Suuuper. Va ganditi doar sau si munciti la asta?

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cami multumesc si astept un mesaj cand afli ceva

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Madau...chiar daca nu am prea activat eu pe forum foarte des..de citit am mai citit cand am avut ocazia si de fiecare data am sperat ca pana la urma se va rezolva situatia..sfaturi nu-mi permit sa-ti dau...iti doresc multa putere sa reusesti sa treci peste toate
Miri..m-am mai linistit cand am vazut limitele de greutate pe lare le-ai scirs pt. varsta de 3 ani...Andreea mea niciodata nu a fost o mancacioasa...tot timpul masa a fost un motiv de nervi si stres...apoi cand mai are si cate un rosu in gat in afar de lapte si ceva dulce(gen biscuiti)nu reusesc sa-i dau nimic...

Cat despre viroza care o ae...incep sa sper ca totusi nu e asa o forma grava ca cea de Sarbatori pentru ca deja azi nu a mai facut febra si daca si la noapte nu mai face..atunci zic eu ca am scapat...
Soanso...de ce intrebai de greutate..nici voi nu stati prea bine la capitolul asta?
Referitor la kg...cand am fost cu ea la doctor pentru viroza asta(adica miercuri )..am si cantarit-o pentru ca stiam ca au cantar bun la cabinet...e reperul nostru...si avea 14,2 kg...sincer nu prea mi-a venit sa cred pentru ca eu nu ma gandeam ca are mai mult de 13,5...dar se pare ca m-am inselat..asa ca acum sunt un pic mai linistita in privinta asta.

www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea
Coralia si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mada , eu tot mai sper ca nu veti divorta, pentru Binele lui Miruna mai ales sper ca se va intoarce Marius la voi

Camy , succes pentru bb2 cred ca se va bucura Daria de un fratior

Diana , bine ai revenit!

CristinaN , frumoase pozele de octombrie

de la noi nimic nou....



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

felicia, cami si pischi , multumesc de felicitari, o parte masculina e binevenita in familia noastra largita(rude) pentru ca nu e bine reprezentata la aspectul asta;pe de alta parte am avut si un sentiment de regret ca nu e fetita, pentru ca flavi este "atat" de perfecta, incat chiar mai doream o fetita.oricum DD le potriveste cel mai bine;ne-am dorit mereu doi copii, indifernet de sex.
ma rog sa fie sanatosi si "putin" norocosi , in rest le mai rezolvam noi.DPN este 23 ian, dar fiind cezariana, va fi ceva mai devreme.acum cred ca am 25-26 sapt, nu stiu exact, mereu uit, desi la flavi stiam si zilele.

madau , multa putere, copiii sunt mereu punctul nostru sensibil.iti vei da seama ce e mai bine pentru Miruna singura.

va pup!

Mergi la inceput