Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna burticutelor,

...revin si eu cu o veste buna.....am refacut HCG-ul la 6 sapt. si 2 zile (joi) si abia azi am primit rezultatul si este 38.754,60....mentionez ca prima analiza HCG a fost facuta la 5 sapt. si 3 zile si a fost 6.178,20....asa ca sunt bucuroasa....va mai spun ca de la ceaiurile astea au disparut petele maronii....asa ca stam ciminte in pat si asteptam sa creasca burtica....abia astept sa ma pot lauda cu ea...
...va citesc in fiecare zi, de cum deschid ochisorii direct pe net la "Albinutze"...va multumesc ca existati si va doresc sarcini usoare si BB sanantosi!!!!!
...va mai spun ca eu nu am nici un simptom de sarcina....nu greturi, nu sani durerosi, nu ameteli, nu nimic, doar frecvente urinari si mici dureri in zona burticii, dar sigur sunt de la marirea uterului...

Va pup si sa aveti grija de burtici!!!!!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela3970 spune:

Buna albinutzelor,
Inca nu ma pot trece pe listutza pentru ca nu am nicio confirmare, dar va urmaresc cu interes,
Ca si Miruta , am aceeiasi data de UM:12-09-08, deci teoretic ar trebui sa fiu in S5, insa medicul la eco vaginala n-a vazut nimic. Rezultatul meu de beta HCG din Z36 a fost de doar 280 (in crestere fata de precedentul), si medicul mi-a dat sa iau Utrogestan. E prima mea sarcina,am 36 de ani si un sac de emotii. A mai avut cineva o situatie similara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Neatza burticutzelor,
sunteti bine toate? Vroiam sa va intreb daca voi pana acuma a-ti avut ceva scurgeri. Eu am avut ceva, cam cum e a ovutalie alb-galbui, dar cateva picaturi pe zi 4-5. Ce stiti de acest lucru?
La mine a inceput sa creasca burtica si nu mai suport pantalonii care au talie medie, trebuie sa port ori talie joasa ori de trening.Nu stiu ce ma fac cand vine frigul.
la toate

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Buna dimineatza Relusha! Si eu dupa cum vezi tot la prima ora pe aici ....
Sara nu iti mai fa griji ca e ok. Dar tot nu inteleg de ce nu ai mai fost si la alt eco?!
Tiana imi pare bine ca esti mai optimista.
Va pupacesc pe toate si sa aveti un weekend minunat!

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Weekend placut si de la noi cu multa , multa odihna !

Miruta 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Anda, n-am mai fostla alt eco pentru ca erau foarte mari sanse sa nu se vada iar nimic. E posibil ca sarcina mea sa fi fost sub 6 saptamani, nu stiu sigur cand am ovulat, deci bebe ar putea fi mai mic... deci e bine sa mai astept 2-3 zile, pentru al doilea HCG. Nici macar nu pot spune daca valoarea de 7571.37, din data de 16/10, ar fi ok, pentru ca nu stiu exact cate zile de sarcina aveam.. Dar, daca luni, e mult mai mare, atunci inseamna ca sunt ok.

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=13&babycount=1
6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Oricum gandeste pozitiv! Asta te ajuta cel mai mult!

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna,

SARA, uite aici un tabel gasit de mine pe net....ca si eu eram ingrijorata daca valoarea HCG-ul e buna....si eu zic sa nu iti faci griji....este buna valoarea....


Week from the Last Menstrual Period Amount of HCG in mIU/ml
3 5 -50
4 3 - 426
5 19 - 7,340
6 1,080 - 56,500
7 – 8 7,650 - 229,000
9 – 12 25,700 - 288,000
13 – 16 13,300 - 254,000
17 – 24 4,060 - 165,400
25 – 40 3,640 - 117,000


Va pup si mai vorbim!!!!!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Se pare ca hormonii mei isi fac de cap ...azi am avut o zi foarte proasta , nu am avut chef de nimic, o stare generala de lene si rau .
Bebe beca , ai fost la medic ieri?Cum ti s-a parut?

Miruta 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Flavia - si la mine parca se cunoaste burtica. Mai mult seara cand ma si balonez.
Pantalonii ma incap dar arata urat, ca si cum as fi grasa, nu gravida.
Trebuie sa-mi iau bluze mai lungi pentru ca 90% din cele care le am sunt cu vedere la burta.

Fetelor voi ati anuntat familia si cunoscutii de venirea ca sunteti gravidute.
Eu vreau sa astept sa fac analizele mai intai, sa vad ca sunt ok, dupa care sa fac anuntul.

5 plus 1 +

Mergi la inceput