Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav

Mirtha, am omis sa-ti povestesc ca pe Seb l-am nascut cu dubla circulara de cordon, nu a respirat/tipat din prima, ci abia dupa ce l-au curatat/ ajutat/ resucitat (cine stie ce i-au facut?), l-am auzit tipand abia din sala alaturata, iar in sala de nasteri susoteau daca sa-i dea 7 sau 8... pana la urma i-au dat 8...
...Am avut si lichidul modificat... el a fost sigur in suferinta fetala...
In fine, a fost un bebe sanatos, cuminte, mancacios... E un copil absolut normal. Asa ca, bine ca ai ajuns la timp la spital si ati putut primi ingrijirile de care aveati nevoie... si acum sunteti ok amandoua, da?

38+Antonio-Gabriel



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)





poate e mai bine sa mai povestim cate ceva, noi mamicile " cu experienta"

sa nu se sperie fetele prea tare daca patesc ceva.
Alexandru era vanat cand a venit pe lume.
exact ca sebi, nu a plans.. a gangurit un pic dupa ce l-au curatat.
avea cordonul in jurul gatului.
Apgar 7
Doamne, ce negru si urat mi s-a parut atunci!
trei zile.. adik de vineri pana duminica, nu a mancat deloc

Fetelor, mai bine faceti un drum degeaba pana la spital daca aveti contractii, decat sa ajungeti tarziu.

Nu asteptati sa se rupa apa, sa eliminati nu's ce dop, pt ca astea.. pot veni si mai tarziu.



35 w Cristian + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Cata, Mirtha sa va traiasca ingerasii, sa fie sanatosi si cuminti si voi sa va recuperati rapid.

mar ysa, bine ai venit la odiseea noastra! la Medlife o sa nasca si babyzapi si din cate stiu eu tot cu dr. Luis Mendez.
bebecris nu te mai necaji. o sa fie bine pana la final, ai sa vezi.

felicitari tuturor fetelor care au fost la control si si-au vazut puiutii bine, sanatosi, voinici.

alra intr-adevar ai o galusca foarte dulce si frumoasa! sa va traiasca!

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
30+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Wooooow, ce de vesti!!!!

Cata_myky, Mirtha, felicitari! Sa va traiasca minunile, sa va refaceti repede si sa fie sanatosi!

Ce repede s-a desfasurat totul la Mirtha! Sper ca Eva sa fie bine, sanatoasa, mai asteptam vesti de le fetele care sunt in legatura directa cu Mirtha!

Ieri, mi-a plecat sotzul la Londra si eram linistita si happy, ca o sa vina cu lucruri frumoase de-acolo....acum, nu mai sunt, cand vad cum se precipita lucrurile....nu mi-ar placea deloc sa m-apuce nascarea si el sa nu fie pe-aici...ma rog, sper sa fie bine pana luni seara, cand se intoarce...

Va pup si va doresc o zi frumoasa,

Diana

35+ Sonia

AMR 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

spiridus cu gandul asta am si scris, ai prins ideea!

hihi... pt mamicile noastre proaspete de abia de acum incep de fapt grijile....


38+Antonio-Gabriel

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

diamisha, dar de ce te panichezi asa?! ca nu se precipita nimic.... mirtha era la termen, bebelusa Eva... 3550g... e o dolofana, ceea ce a patit la nastere nu e ceva iesit din comun... stiu muuuulte exemple in sensul asta.
iar daca sunt mamici care nasc putin mai devreme, asta nu inseamna nimic pt tine personal, nu trebuie sa te compari cu ele, fiecare sarcina/nastere e unica... chiar si pt mamicile de mai multi copilasi...

38+Antonio-Gabriel


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Iubitele mele burtici fericite, ingrijorate, suportive, nerabdatoare...




Sunteti minunate si VA MULTUMESC TUTUROR!





A treia zi de la nastere am iesit din maternitate (pe 13 oct) si am intrat pe forum sa va anunt, dar cred ca nu mi s-a trimis mesajul pt. ca mi s-a blocat netul. Apoi dupa cum cred ca ati presupus, nu am mai avut timp .

Pe BB il cheama REMUS, s-a nascut natural la 37 de saptamani, Apgar 10, 3,200 kg. Suntem bine amandoi si impreuna cu tati suntem foarte mandri.

Am citit ca discutati despre datele care urmeaza sa fie trecute pe prima pagina. Ma gandeam ca este mai corect sa scriem in loc de DPN, numarul de saptamani ale lui BB, pt. ca se stie ca ovulatia poate varia. La mine a fost mai devreme, deci BB a fost mai mare decat DPN.

Nu mai sunt la curent cu noutatile dar ma pun eu la punct
Stiu ca au nascut Ginye si Leloo. felicitari mamici fericite, sa va dea DD un BB sanatos cu care sa va mandriti toata viata

Citesc din urma si revin .


Edit: oops... am uitat sa schimb semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
am primit si eu sms-urile de la Mirtha da ca o mama disperata ce sunt nu dorm cu tel in camera ..radiatii si alte cele...
deci
MIRTHA FELICITARI SA ITI TRAIASCA PRINTESA MULT ASTEPTATA SI IUBITA...SA FIE SANATOASA SA VA ADUCA NUMAI BUCURII SI IMPLINIRI TOATA VIATA !!!
REFACERE RAPIDA MAMICO SI LAPTE IN TZITZE PT IUBITA TA EVA!!!
]


si sora mea a nascuto mama cianozata..si sa o vezi ce iute e si santoasa si nu a avut nici macar o mica problema de sanatate in afara de bolile copilariei..deci eu zic ca o sa fie bine
dea ce spui..pierdusi dopul...sper ca esti la spital...da? oricum scoatem pampoanele si pt tine

cherie pai na hai ca trag eu o partida de sah cu tine daca vrei..eu cu sotul facem cate o partida saptamanal..deh lipsa de alte cele
36+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

ANES bine ai revenit! Sa-ti traiasca flacaul Remus si numai bucurie si impliniri sa va aduca!
Te asteptam (cand o sa ai timp) sa ne povestesti amanunte despre nastere! Te pupam si ai grija de tine si de Remus!


Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

wooooooooow, vad ca in fiecare zi naste cineva din odisee. Cred ca pana la sfarsitul lui noiembrie nasc toate fetele si o sa fie odisee de octombrie - noiembrie.

Felicitari Mirtha! Sa-ti traiasca bebelina si sa fiti sanatoase. Fericire si tot ce e mai bun pt bebe Eva.

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

36 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Anes, bine ai revenit!!! Sa va traiasca bebe Remus si sa va faca fericiti!!!! vrem poze !!! poze! poze!
(Ce frumos trebuie sa fie!!! cred ca nu va mai saturati sa-l priviti)
pt mami
pt bebe Remus


33+Thomas

Mergi la inceput