Copii din 1995-1998(24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Mai intai, La multi ani tuturor celor care au sarbatorit azi onomastica.

Azi ne-am distrat de minune cu o oferta de la o firma care si-a trimis reprezentantul sa ne convinga sa cumparam un soft pentru a-i ajuta pe copii sa invete mai bine, sa-si completeze eventualele goluri. Sotul a acceptat doar pentru ca ne-au dat gratis enciclopedia britanica pentru copii. De ce ne-am distrat? pentru ca tipul respectiv a fost total nepregatit pentru noi cand i-am zis, de exemplu, ca daca au copiii nevoie de ajutor noi ii putem ajuta si ca ne facem mereu timp pentru ei cand au nevoie. In plus, le-a dat cate un test scurt de mate si amandoi au gresit doar din cauza vitezei, la calcule si nu din nestiinta, asa ca bietul om nici macar nu a insistat sa ne arate soft-ul, darmite sa ne convinga sa-l cumparam. La sfarsit a zis ca n-a mai vazut camera asa original decorata ca a lui Daniel: tabelul elementelor pe perete, alaturi de poze cu tot felul de planete si minuni cosmice, plus opere de arta proprii.
Am aflat si ce opera de arta i-au pus la Art show la scoala: un portret al lui Eminescu!
Ce m-a dat cel mai tare pe spate weekendul asta? Intrebarea lui Daniel: mama, pot sa trec la anul la ELMS (clasele de avansati)? Venita intrebarea din proprie initiativa, m-a lasat masca! S-o fi saturat saracul sa fie "prea ahead" la mate si sa piarda orele facand sudoku pana ajung si ceilalti unde e el, si sa fie singurul din clasa in stare sa raspunda la orele de franceza... Si totusi mi-a zis ca are un coleg in clasa care e "very smart" (e foarte destept)si o colega care "face too much work"(lucreaza prea mult).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

La multzi ani si de la noi la toate Mihaelele noastre dragi,Gabriele sa fitzi sanatoase si fericite,totzi ce va doritzi sa se implineasca!

Weekend minunat tuturor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna dimineata!!! , la pranz??? Sorry, abia la 4 au plecat musafirii si am dormit mai mult



si
Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTOmhldvrcBrasov2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Va multumesc tuturor, pentru urari.
Duminica placuta!!!



si
Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTOmhldvrcBrasov2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Va multumesc si eu pentru urari! Am primit de la sotior ieri un aparat de facut .pofta vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Happy Monday!!!





si
Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTOmhldvrcBrasov2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Buna ziua,
Eu sunt mai vechiuta aici pe forum, dar v-am dscoperit abia acum si as vrea sa intram si noi in grupul vostru. Eu am doua fete, Mara (26.12.1997) si Eva (10.07.2004). Am citit ce postati voi si am gasit aceleasi preocupari pe care le avem si noi, asa ca ma gandesc ca ar fi foarte bun un schimb de impresii.
Am vazut multe Mihaele pe aici, asa ca uram la multi ani tuturor celor care si-au serbat ziua numelui
Cori (mama), Mara si Eva (fetele cucuiete)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Bine ai venit corianai,ne bucuram ca vrei sa ni te alaturi.Te asteptam sa ne povestesti despre copii si despre tine .
Miha cu siguranta va avea motive sa fie si mai incantata ,avand cu cine sa impartaseasca experienta suedeza chiar aici pe subiect,dar si eu sunt incantata avand iata ...o tiza



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare fetele...

Cori,bun venit in club!Sa-ti traiasca sanatoase fetele...

Vic,haioasa intamplare ati avut.Intrebare:pai daca Daniel este un elev atat de constiincios de ce nu l-ai lasa sa treaca la clasele de avansati?!Ar fi o chestie tare buna,zic eu,asa ati evita plictiseala,cum scriai si tu si invatatul ar deveni si interesant,dar si o competitie atat cu el,dar si cu restul colegilor.Multa bafta!

Mihaela...Silvia a crescut mult,nu imi credeam ochilor si canta frumos in franceza.Aveti nasi pentru nunta?Sa nu uiti sa pui poze de la cununie...iar rozul si inimioarele,poate rezolvi cu preotul...cu niste autocolante...Dulce e printesa in devenire!O sa caut si eu cartea aia sa o cumpar Luanei...Am vazut-o in magazin,insa am ocolit-o.De unde e teama Silviei?Ai intrebat-o daca nu cumva are vise urate?Sau poate se intampla povesti si scenarii la gradinita?
Imi amintesc si eu secvente din copilaria mea,cu cosmaruri si trezire in plansete,cu tata pe marginea patului meu linistindu-ma,insa niciodata nu m-au luat cu ei in pat,au cautat sa lase usa deschisa sau o mica veioza aprinsa...si dormeam singura in camera...Sper sa se rezolve si "problema" asta cu Silvia.
Dar despre Diana?Ce aspiratii are?
Ati serbat de Sf.Mihail si Gavril?

No,trupa draga,va doresc o saptamana cu realizari minunate si o zi cat mai buna...Pupici si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Happy Monday !!!

Aha !!Acum am reusit sa vad aparatul de facut pofta (sau trifoi cu 5 foi) Miha ,sigur era un cadou pt tine sau mai degraba pt sine ?
Cu ocazia alipirii celor 2 linkuri ,am revazut-o si pe Silvie .Noi ca sa-l obisnuim pe TB sa doarma in camera lui,am avut nopti intregi in care ne pandea ,nu care cumva sa plecam din camera si sa ramana singur ...Pe atunci nu exista atata material, emisiuni, sa te ajute sa fii mai increzator ca si parinte... Meritul ,recunosc,e in mare parte al lui tati ,cu mult calm ,cobora din pat si de 10 ori pe noapte , asta in conditiile in care a doua zi suna ceasul, dar lucru pe care si psihologii il recomanda , lasam usa deschida la ambele dormitoare in asa fel stia ca suntem acolo , ne conversam din pat Asta la inceput ,mai apoi n-a mai fost nevoie ,a inteles ca nu plecam nicaieri .E posibil ca la Silvia sa aiba leg cu mutarea ,o fi auzit ea ceva ,pe undeva ,la tv?

Vic ,in spatele copiilor isteti stau de cele mai multe ori parinti preocupati de interesele copiilor lor ,care isi fac timp (cred ca cel mai pretios lucru pe care il putem da copiilor nostri, dincolo de firme , averi ,tot felul de gadgeturi).Era anul trecut ,parca ,in presa un articol despre copiii emigrantilor canadieni ,carora le e insuflata de catre parinti dorinta de a fi printre cei mai buni .Firesc , oarecum, exista motivatia ...Voi de cat timp sunteti plecati?

Miha ,ati petrecut ceva ...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput