Puiuti de Randunici 2008!! (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Liana,tare frumusele pozele!Teo e scumpica
Oana,ce puiti frumosi ai!m-a dat pe spate poza cu Stefan pletos
azi am admirat poze...
dupa ce ieri imi spuneam durerea cu sarcina finei,azi primesc un telefon de la o alta fina,cea care a nascut in mai,iar ieri finutul a facut 5 luni,sa-mi spuna ca e iar gravida...si ca nu a fost nici macar la controlul de 6 saptamani!
si am gandeam eu..cum e viata!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo, multumesc!
Felicitari finutei! wow, iti dai seama?


Mai, eu il pun pe Stefanoi in fund, in coltul fotoliului, el se trage pe spate si se culca intr-o parte , eu il pun iar, el face iar asa si rade , ce ne mai distram!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

simo ...ma bucur ca mai afli si vesti din astea frumoase

bubu pazeaaaa....curand curand roade picioarele pan' la genunchi nu alta , si stai sa vezi rama ce se motorizeaza

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Blanka, si mie mi-au dat lacrimile! ma bucur nespus pentru voi, sa dea Domnul sa treaca cat mai repede si perioada asta cu tuburi si perfuzii!
Cred ca o sa-i dea ceva sedative usoare ca sa nu se agite!

Multa putere tie in continuare iti doresc !

Bubu, ce frumosi sunt baietii tai si cum seamana cu tine!

Simo, nasol de prima finuta, teoretic mare bucurie pentru cea de-a doua! practic, ne mai zici cum s-o descurca cu doi pui asa de mici!

Ca si CRISTINAGOJIIIIIIIIIIIIIII care nu mai da pe la noi!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mersic, Tuchi !

Da mai, si mie imi lipseste Cristina!!
Nici Mami-Papacioasa n-a mai trecut pe la noi...nici Zoze...Ali Biaaaaaaa!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, cam asa am patit si noi cu bona noastra... aceeasi bani desi venea 3-4 ore in loc de 5, daca o chemam in plus se fofila, desi asa era intelegerea, si sa-i platim in plus sau in contul orelor pe care nu le statea... in fine. Eu ma bucur ca nu am bona, desi mi-e ingrozitor de greu. Mai ales acum, cu unul bolnav (ce ma faceam daca erau amandoi nu stiu!) si cu sotul plecat (pana sambata, de data asta, de ieri). Nu am mai iesit din casa de vineri seara, luni am iesit doar pana la medic... nu am pe nimeni sa las copiii 15 minute... gata, ies, se trezi bb si incepe programul de seara.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Nico...tu si fara randunoi...chiar ca-i greu...ce sa zic, te inteleg!
Azi mi l-a luat socrella pe Vlad dimineata si a fost cu ea in parc si mi la adus la mama, la pranz. Eu am venit cu Stefan de-afara, i-am dat sa pape, l-am culcat si apoi am apucat sa aspir si sa dau cu mopul in toata casa pana au venit ei...Pe mine ma mai ajuta socrii, din cand in cand il mai iau pe Vlad la o plimbareala si conteaza mult si-asa.

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fete!

eu am fundul meu cel mare in sus! toata ziua a fost un sir de evenimente "bolande" :))) dimineata am plecat la dr sa facem analize, eu si teo, caci alex e "curata"...doar noi 2 suntem "murdari":))....pe trecerea de la bloc era sa ne spulbere un imbecil cu o dubita cu care mergea in viteza si i-a depasit pe linia de tramvai pe cei care asteptau cu masinile la trecere...
apoi, la spital s-a luat o cretina de infirmiera de mine ca sa las caruciorul afara!!! ca ea a spalat pe jos (asta era in holul de la intrare!). am intrat cu caruciorul, i-am zis doar sa indrazneasca sa ma opreasca ca a pus-o rau de tot!!! apoi am urcat 2 etaje cu carucior de 15 kg + copil de 8 kg + 2 kg de bagaje ... in brate...am simtit cum mi se revolta muschiul datator de cosmaruri asta iarna! . am facut recoltarile, lui teo i-a luat initial din urechea dreapta, eu spunand ca stanga e cu belea, ea sustinand ca aia e stanga. mi-am ridicat bluza, mi-am tras talia pantalonului in jos (noroc ca sunt proaspat epilata inghinal :))) si i-am aratat cicatricea de la operatia de apendicita si i-am zis:"eu asa stiu care-i dreapta si care-i stanga!!!" ....aia inlemnise, colegele ei lesinasera de ras si se adunau de sub birou :)
apoi m-a palit ideea sa merg sa iau alexoiul de la gradi, fericire maxima!!! s-a laudat cu frac'su la copii mai rau decat cu cincin:) asta se hlizea la toti, se facuse coada ca la urs si alex le arata cum rade teo cand e gadilat...teo proaspat alimentat, in curtea gradinitei in timp ce asteptam sa isi termine irina povestea, a tras o mare ragaiala, , care a starnit o avalansa de hohote de ras, a inceput si el sa rada iar si a terminat printr-o frumoasa de lapte amestecat cu piure de fructe, pe podeaua stralucitoare. noroc ca d-na betty iubeste bebelusii ...
am plecat si iar m-o palit inspiratia si am zis sa mergem pe jos, ca poate gasim ceara de modelat de cumparat (sovi, ca tot intrebai si am omis sa-ti raspund...se gasea, acum nu aveau, pe pache protopopescu, vis a vis de protv, e un magazinas mic cu multe minunatii de genul asta, deosebite, dar scumpeeeeeee....1 bucata de ceara este 50 ron si are dimensiunea de 2/5 cm...si ei ii trebuie 6 culori diferite ...macar am luat blocurile (4) kanson (7 ron bucata) si blocurile cerate de desenat (tot 2/5 cm) 10 buc - 40 ron...ieftin ca braga...apoi la trap pana acasa...numa' 6 statii de tramvai. alex era franta!!! uraaaaa! am invins-o! acum e la mc d's , la alt party, cu mama, caci tata ei a plecat la iasi pana duminica
acasa am dat sa pape la balauri, balaurul mic papand piure de dovleac copt+conopida+fasole verde+rosie+ceapa+branza+ou de prepe+usturoi...succes total!!! putin strambat la aroma de usturoi, dar i-am zis ca degeaba, ca asa va papa pana il va pupa nevasta-sa!
si nani...de la ora 16.30 si inca mai tine minunea!!! , el...ca eu, flamanda, dupa 24 de ore de abstinenta, pe motiv de exsudat luat din gat, apoi ciuciu timp...mi-am luat de la ristorantele de la parter sarmale cu mamaliga si ardei iute murat - 10 Ron, am mancat de m-am spart juma de portie, caci nu am reusit sa o dovedesc toata, asa ca am si pt maine!!!

apoi DC cu nervi (de la altii)...cu amuzament (bancuri haioase), scene horror cu nila cel halitor de vrabii (citeste-i olga "gandacelul", "moartea caprioarei", poate baga si el ceva la cap!!!), cu fericire (uraaaaaa, eric!!!!), cu lacrimare (uraaaaa, blanka!!!), cu bucurie (uraaaaa, elara!!!), cu ... intrebari (eu ce bani o sa iau???...voi vedea...), iar nervi (tigrisorul lui clau "ranit"), bucurie (return of butucel), cautari intense pe mess dupa mimo ca sa ...
si cam asta a fost ziua mea...pe scurt :)))

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Te ia capul cu spitalele astea, frate...Ariel, ce nesimtita aia de la spital! cand iei rezultatul? sa dea DD sa fie bineeee!

Si in rest, m-am amuzat cum te-ai distrat tu azi, dar stiu sigur ca nu era rasul tau pe-acolo . Sa-ti fie de bine sarmalutele!
Dar io ce-am sa , ca stau pe mess de la pranz

Dupa cum vezi, sunt aici pe metereze, restul randunelelor au disparut...eu astept si refresuiesc pe-aici sa am si eu cu cine sa

Stefanoi se joaca pe covor, Vladut papa budincuta si se uita la desene...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05
Dar io ce-am sa , ca stau pe mess de la pranz

Dupa cum vezi, sunt aici pe metereze, restul randunelelor au disparut...eu astept si refresuiesc pe-aici sa am si eu cu cine sa



mess-ul meu este tampitel!!! se tot blocheaza!!! il deschid si ramane mutra aia galbena cu ochii holbati la mine!!!! cred ca vrea o reinstalare!!!

si eu cu refresh-ul!!! dar mai fug pe la "TATA", am fost si pe la "psiho", dar m-am carat repede, ca imipierdeam vremea..., apoi in "bazar" la sonia, apoi am strigat botosaniul, ca tocmai am trimis lucruri catre o fata care trebuie sa nasca...poate aveti si voi ceva pt ea:)))...apoi la generale si acum fosneste teo:)))

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput