ajutor

ajutor | Autor: ruscus

Link direct la acest mesaj

am ezitat daca sa deschit acest topic sau nu, stiti de ce pt ca sunt multi care incep sa fie rautaciosi, si credetima ca nu de asta am nevoie acum, deci daca cineva nu e dispus sa ma ajute sa se uite in alta parte

despre ce e vorba, sotul meu e plecat in alta tara de mult timp, vrem si noi sa mergem la el dar lucrurile se misca asa de incet, am credinta in dumnezeu si ma rog zilnic pt asta, dar uneori totul ma doboara, in jurul meu sunt atatia oameni care in loc sa imi zica o vorba de incurajare fac tot felu de glume de prost gust, iar eu ca sa un ma mai doboare vorbele astea am ridicat un zid in jurul meu...

am nevoie cu cineva care sa vorbesc, de cineva care ma sprijina in rugaciune, am nevoie de prieteni sinceri care inteleg prin ce trec,sa ma incurajeze in momentele mai putin bune...

c'est nousthierrysi dara
florina, mamica lui thierry si dara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ruscus-fi increzatoare
ai noroc cu fetitele ca iti trece mai usor timpul si esti ocupata
eu demult tare am ramas in ro si sotul aici dar a trecut timpul usor si a venit ziua sa-l urmez,cu rabdare chiar daca nu e usor o sa vina si la tine ziua aceea
si mie imi spuneau tot felul dar mai bine gindeste-te la tine si la fetite
rabdare si iar rabdare timpul trece pentru toti




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Increde-te in Dumnezeu si nu te lasa descurajata de nimica. Dumnezeu stie de ce se intampla toate lucrurile. Si nu uita ca toate lucrurile lucreaza spre bine. Dumnezeu are putere in cer si pe pamant si El stie nevoile tale. Si nu baga in seama pe cei care la greu te doboara. Dumnezeu vede tot. Dumnezeu sa-ti dea putere si intelepciune, si dragoste chiar pt cei care acum nu se poarta cum ar trebui. Dumnezeu sa fie cu tine si cu familia ta si sa va pazeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

florina, fruntea sus ! va fi bine !
ti'am vazut pozele. copiii vostri sunt incredibil de frumosi ! sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va ajute sa fiti din nou impreuna, cat mai repede !

suntem aici, alaturi de tine !

stiu ca'i greu, dar incearca sa nu le mai dai satisfactie la "binevoitori"... lumea e plina de ei, din pacate...



mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ruscus, nu ai nevoie de rugaciune...ai nevoie sa fi increzatoare in tine si in familia ta.Daca ar fi sa se intample ceva nici o rugaciune din lume nu ar ajuta, fi sigura de asta.
Ocupa-ti timpul cu activitati cu copiii, petrece timp cu prietenele, orice iti poate lua gandul de la asta.

Sunt multi care au trecut prin ce treci tu, trebuie numai rabdare, totul va fi ok.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ruscus, nu ai nevoie de rugaciune...ai nevoie sa fi increzatoare in tine si in familia ta.Daca ar fi sa se intample ceva nici o rugaciune din lume nu ar ajuta, fi sigura de asta.
Ocupa-ti timpul cu activitati cu copiii, petrece timp cu prietenele, orice iti poate lua gandul de la asta.

Sunt multi care au trecut prin ce treci tu, trebuie numai rabdare, totul va fi ok.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."




No offence, dar asta e strict parerea ta, ca nici o rugaciune din lume nu ar ajuta.
Daca tu nu crezi in puterea rugaciunii, ok, no problem, dar nu afirma ca rugaciunea nu ajuta, ca si cum ar fi un adevar absolut.
Daca Ruscus a postat aici, la Sulfetul Credintei, se subintelege ca ea crede in puterea rugaciunii, si vrea suport in acest sens.

Crinuta si Rayan










Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul

http://www.gr2control.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

fruntea sus,curaj,roaga-te ca sa te linistesti Paraclisul Maicii Domnului 1 sau 2,le gasesti pe net,Acatistul Maicii Domnului bucuria tuturor celor necajiti sau ac.Maicii Domnului Potoleste intristarile noastre.Cauta pe net rugaciuni catre Maica Domnului sau Mintuitorul Hristos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui crinuta

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ruscus, nu ai nevoie de rugaciune...ai nevoie sa fi increzatoare in tine si in familia ta.Daca ar fi sa se intample ceva nici o rugaciune din lume nu ar ajuta, fi sigura de asta.
Ocupa-ti timpul cu activitati cu copiii, petrece timp cu prietenele, orice iti poate lua gandul de la asta.

Sunt multi care au trecut prin ce treci tu, trebuie numai rabdare, totul va fi ok.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."




No offence, dar asta e strict parerea ta, ca nici o rugaciune din lume nu ar ajuta.
Daca tu nu crezi in puterea rugaciunii, ok, no problem, dar nu afirma ca rugaciunea nu ajuta, ca si cum ar fi un adevar absolut.
Daca Ruscus a postat aici, la Sulfetul Credintei, se subintelege ca ea crede in puterea rugaciunii, si vrea suport in acest sens.

Crinuta si Rayan










Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul

http://www.gr2control.com/





Rugaciunea nu ajuta la absolut nimic, nu schimbi nimic daca iti impreunezi mainile si te rogi.

Nu imi zi mie ca daca stai toata ziua si te rogi obtii absolut tot ce iti doresti fara macar sa misti un deget in directia dorita.
Te pomenesti ca daca Ruscus se roaga intr-una timpul pana la intalnirea cu sotul ei va trece mai repede?Aici e vorba de avut rabdare si incredere in fortele proprii si in familia proprie.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

va multumesc pt cuvintele de incurajare, eu de felul meu sunt o persoana optimista, dar cateodata mai am si eu nevoie de incurajare, cu cei din jurul meu nu mai vorbesc de acest subiect pt ca m-am saturat sa imi spuna ce sa fac fara sa le cer acest lucru

cred in dumnezeu, in puterea lui si cred si in puterea rugaciunii, dar uneori sunt invadata de ganduri negre, stiu ca toate lucrurile lucreaza spre binele nostru, dar acum nu vad seloc acest lucru, stiu ca dumnezeu e atotputernic, e nevoie doar de putin pt a fi impreuna si totusi....

seara cand ma uit la copilasi cum dorm mi se rupe inima ca nu este tatal lor langa ei

educatoarea baiatului( are 5 ani), imi spune ca vorbeste atat de mult si de frumos de tatal lui si ca ii e dor de el

iar fetita atunci cand vine fratele meu pe la noi se uita ca la un zeu la el

pana acum ma gandeam mai mult la mine dar incep sa realizez cat de greu trebuie sa le fie la copii fara tata lor

mi se rupe inima cand vad dimineata ambi parinti ducandusi copii la camin iar eu singura, la sedinte.... tot singura...

m-am descarcat putin, tin atatea lucruri in mine, sa stiti ca atunci cand sunt cu copii sunt tare, nu ma vad trista
doamne ajuta, la toata lumea, stiu ca nimanui nu ii e usor la un moment dat

numai bine

c'est nousthierrysi dara
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

crede in continuare in Dumnezeu sa iti de-a putere sa astepti numai atat cat trebuie, pentru ca lucrurile sa fie bine.Nu lasa rugaciunea, ca te ajuta.Iti da pace, liniste, alinare si prin ea Dumnezeu te intareste.Fruntea sus!!!Suntem alaturi de tine, draga.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

fetelor va multumesc pt gandurile voastre si pentru incurajari

mai am o rugaminte, pentru cele care credeti in puterea rugaciuni, va rog din inima sa va rugati si pt noi, pt runirea familiei noastre, caci domnul isus spunea ca daca sunt doi sau trei adunati in numele lui si el va fi acolo

va multumesc

doamne ajuta la toti

c'est nousthierrysi dara
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput