Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Fetelor, mie mi se pare ca am un burtoi cat CASA!!! Si a inceput sa ma doara jos...la perineu..mi se pare cam devreme...da sa mor daca mai tin minte cum a fost la prima sarcina...parca nu aveam burtoiul asta in luna a 7-a...zau asa.

Alina28+ cuEMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica



Alina draga, exact asta e senzatia mea...ca e burta cit casa! Si am doar 27 saptamini si un pic! La Francesca nu era asa de mare burta! Ieri mi-a zis un partener de la firma ca am o burta superba, dragut din partea lui.... la care restul colegilor l-au acuzat ca e lingusitor!
Ai dreptate cu painea, si noi facem mai ales pentru ca painea facuta de noi e fara conservanti, se si vede pentru ca a doua zi mai merge sa o maninci, a treia zi nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

buna dimineata fetelor

intreba lisa de rh. vaccinul se da doar daca apar anticorpi de rh, altfel se da in primele 48 de ore dupa nastere pt sarcinile viitoare. mie imi ia sange in fiecare luna sa vada daca nu am anticorpi, pana acum totul a mers bine. in principiu daca ti-a dat la sarcina trecuta vaccinul iti ia sange doar prin luna a 7a pt anticorpi.

cine nu se simtea bine si a scris la copilasi? roxanaz?

27+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata,

Eu pe fuga, ca de obicei..azi-noapte am dormit exact pina la 2.30, dupa care am inceput sa tusesc si nu ma mai opream...dupa o juma` de ora am parasit patul conjugal, ca macar dragu`meu drag sa doarma...am coborit la parter si m-am uitat la emisiuni de moda in nspe mii de limbi, am vazut pantofi absolut superbi si zau ca INTELEG de ce dau unele(care au) mii de euro sau dolari pe o pereche de pantofi...
Acu` is la servici cu un cappuccino mare si sper sa supravietuiesc.
Am vazut si votat mireasa frumoasa, Cristi multumesc pentru link!
Multumesc pentru incurajari, sunteti superdragutele toate!

Sper one of these days sa reusesc totusi sa va raspund tuturor in parte.

va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

La noi ieri nu a fost curent pana la 1 noaptea

27+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Buna fetele!!

Vreau si eu sa citesc legea asta cu indemnizatia, pe unde s-o caut?

Roxana ce faci? Esti bine, nu-i asa?

Alina ce distractie pe la voi!!! We are missing all the fun!! Si burtica mea este imensa, sau cel putin asa mi se pare mie, mai ales cand ma admir la pielea goala . Si pe mine ma doare intre picioare, de vreo 2 sapt, parca ar fi o durere de oase, ligamente, habar n-am ce, dar este ceva ce-mi ia din mobilitate... Iar burtica sta sa faca poc, parca sunt un balon...s-a intins pielea intr-un hal fara de hal.

Cursul se tine la spit Filantropia, in biblioteca spitalului in fiecare miercuri de la ora 17,00. Se numeste "Scoala parintilor". Tine cam o ora si jumatate. In afara de cea de maine, mai sunt inca 2 sedinte. Vezi si tu la care te poti strecura...

Catalina

29+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

mai intreb o data

contractiile nedureroase sunt periculoase?

27+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Burticilor, v-am vazut pozele...macar pe astea, ca pe miresele de sapt trecuta le-am ratat cu totul Aratati super, v-ati ingrasat doar in punctele esentiale, restul arata impecabil! Cristi, maica, unde zici ca ai bagat cele 12 kg?? Se vede ca ai baietel si ca esti inalta, cred ca una peste alta, copilasul tau o sa fie mai mare. Iar la mine mai mic, ca-s miniona si am si fetita...adica cu cele 7 kg ale mele burtica mea arata cam la fel, raportat la inaltimea si constitutia mea.

M-a sunat sapt trecuta o prietena mai veche sa-mi spuna ca a nascut si ea prin august o fetita de 4,5 kg . Si data fiind marimea copilului in pantec, n-a avut alta optiune decat cezariana. Mamica este inalta cam 1,80 sau chiar mai mult, slaba, modelul "piele si os" si s-a ingrasat destul de mult, copilul a acumulat si el cat a putut, deja mai avea 2 zile pana la DPN si n-avea nici un gand sa iasa in schimb se ingrasa cu 250gr pe sapt. Acum mancacioasa mica are 7 sapt si este o fomista...

Catalina

29+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

mai intreb o data

contractiile nedureroase sunt periculoase?

27+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png




Nu, uterul exerseaza nasterea. Daca sunt f dese totusi si regulate, suna dr... pot deveni periculoase pt ca scurteaza colul. Eu asa stiu.

Catalina

29+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

multumesc billy - nu-s nici dese nici regulate. vreo 2 reprize pe zi.

27+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Va rog,schimbati-mi caruciorul!si dpn-ul!e a treia oara cand va rog!si scrieti si numele dr si spitalul - prof. dr. Peltecu,spitalul Filantropia....multumesc...
m-am enervat cu barbata-miu - azi s-a trezit cu fatza la perna- si iar am avut o contractie de-aia rea....imi vine sa plang...
da' ce-i cu Roxanaz?

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 22+Mihai Christian

Mergi la inceput