Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (202)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bernix, io nu m-am lamurit, e multumit Bobo ? ca daca nu, data viitoare nu mai putem apela, si mai e un pic si aniversam 2 ani ai piticilor.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

mai, da febra musculara n-are nimeni ? ca pe mine ma dor toate mainile frate, am carat ba laptop cu boxe,cu proiector, cu geanta cu papa si schimburi, ba pe Ghighi in brate, masina era parcata aproape la mama naibii, pe Plevnei, n-am cautat alt traseu sa nu cumva sa nu ajung la ora 10 sa ramana baiatul fara bilet de tombola....
va dati seama, Sim cum a carat ea ditamai tortul ?
pentru diaspora , duminica a fost crosul crosurilor, toata zona in care era hotelul era cu restrictie de circulatie, peste tot politie, pompieri, gardieni, un singur alergator obosit am vazut, in rest toata lumea ocolea si injura,ocolea si injura.....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Sanatate si de la noi,Degetica!Noi cu Vibrocil,ser si ophtametasone-n!Si evident,batista bebelushului!
Am scapat total de muci in Turcia,cand am dat de caldurica!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Multumesc de sfaturi! Batista bebelusului e inutila pt moment. Are mucoasele f inflamate si-i pica mucci super lichizi din nas. Nu am ce aspira pt moment.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Bernix, io nu m-am lamurit, e multumit Bobo ? ca daca nu, data viitoare nu mai putem apela, si mai e un pic si aniversam 2 ani ai piticilor.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi



Fii fara grija, draga mea, ca sunt in stare sa platesc oricat numai sa fiti voi multumite.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

SAnatate bolnaviorilor: Miruna, Cristi, Ghighi, Sonia lui Roxali!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bernix,pup degetica de la distanta, sa se faca bine mai repede. Pentru muci multi ( acum au inceput si la Ghighi) o sa pun karvol, iarna trecuta l-am folosit cu succes, poate copilul sa respire mai bine.

Ma duc la ghighi, a inceput sa tuseasca in somn, pupici !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ma duc si io langa fata mea, ca nu cred sa fie o noapte foarte usoara.

Noapte buina tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Salutare!Ma bucur ca v-ati distrat,dar in acelas timp regret ca nu am putut fi si noi prezenti,asta pt ca starea generala a lui david nu ne-a permis.Deci sa va povestesc,saptamana trecuta a fost f agitat,fara pofta de mancare,cu plansete noaptea stari de nervozitate ziua,scaune moi,o stare generala nasoala,asta din cauza dintilor,mai bine zis a maselelor,care s-au gasit sa iasa 4 o data.Saracutu ce dureri avea de noaptea palngea si in somn.A facut si rosu in gat cu o febra productiva cu multa sputa de intr-o seara s-a innecat cu secretii.I-am pus batista dar nu reuseam sa il tin,eram singura si urla,se zvarcolea tot.Eu nu va spun cum eram cu nervii.Si ca sa fie tacamul complet sambata seara am inundat bucataria,aveam o farfurie in chiuveta si voiam sa o spal,intre timp a sunat o vecina la usa ca nu are lumina si sa o ajute sotul,m-am dus in dormitor sa il anunt,am ramas eu cu baiatu';iar apa la bucatarie siroia in continuu,mi-am dat seama abia cand a sunat cineva la usa pt ca pe hol te dadeai cu barca.Nu stiu ce este in capul meu uneori am impresia ca nu sunt buna de nimic,nu mai pot face nici macar 1/2 din ce mi-am propus,sotul lucreaza f mult,iar mie imi revin toate treburile casei.De cand stau acasa cred ca am cam luat-o un pic pe aratura,sincer fetelor va spun ca sunt intr-o fuga continua.Hai la piata,hai in parc,hai sa gatesc,hai la doctor,hai sa platesc facturi.Dar cand ma uit la mununea mea rasfatata uit de toate.
Va doresc o noapte linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bernix



si ma intrebam ce face baiatu'.




muci, si febra azi noapte.

:(



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna dimineata bn-am fost in stare sa zic...

ce sa mai, sa stiti ca mie mi se intampla INTOTDEAUNA asa.
adica:
in momentul in care ma decid sa-mi vad si de ale mele, se imbolnavesc copiii. Si Sofia a facut la fel cand era mica, prima ei raceala a fost la 7 luni, cand imi scriam licenta.
Asta vara a m avut de lucru la niste poze amarate pt o carte si tot asa, Gh a facut febra.
oooooof.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput