DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mnoah ca sa vezi ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Da, se gasesc si alte articole pe net.
Nu pot sa spun decat atat... Ganditi-va amandoi doar la binele copilului, aceasta trauma o va marca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

iar ma bag ca sa nu tac

nu gasesc nici o scuza afirmatiei "eu te-am facut eu te omor" adresata copilului. Nu exista stare de nervi sau de suparare extrema sau de ce mai vreti ca sa justifice asa ceva. Sincer daca afirmatia e adevarata nu as avea nici o mila pt o mama care rosteste asa ceva la adresa pruncului ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si care e legatura cu functia domnului in cauza?

hehe azi imi faceam manichiura si citeam in salon o revista de asta gen story etc, nu mai stiu care e...citeam de dl Boureanu si fetita lui care i-a fost incredintata la divort. Probabil venind dupa discutiile de pe DC choar ma intrebam...sunt taticii discriminati, Dl Boureanu e o exceptie sau o fi " zambit" suficient de frumos ca sa i se incredinteze custodia ficei lui?
Pana la urma morala e ca in RO exista custodie acordata tatalui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

si care e legatura cu functia domnului in cauza?

hehe azi imi faceam manichiura si citeam in salon o revista de asta gen story etc, nu mai stiu care e...citeam de dl Boureanu si fetita lui care i-a fost incredintata la divort. Probabil venind dupa discutiile de pe DC choar ma intrebam...sunt taticii discriminati, Dl Boureanu e o exceptie sau o fi " zambit" suficient de frumos ca sa i se incredinteze custodia ficei lui?
Pana la urma morala e ca in RO exista custodie acordata tatalui


Marina

daca te cheama boureanu si esti cu fraiele in mana atunci da exista si incredintari catre tata.dupa cum o coforumista a spus clar ca a "uns" unde trebuie si judecata s-a facut conform cerintelor.

ce virtuosi si integri ne dam din spatele monitorului.
in viata e ca la bal mascat :cand toata lumea isi scoate masca s-a dus veselia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

scuze nu-mi spune ca boureanu e singurul tata cu bani sau cu influenta, domnul draghici care a provocat toata discutia nu pare chiar neica nimeni de pe strada...
nu as vrea sa fiu inteleasa gresit sunt adepta custodiei comune pana in panzele albe. Cum nu avem cultura in trafic sau in relatiile de vecinatate asa nu avem cultura sa divortam cu demnitate. Si asta nu e valabil numai pt femei ci si pt barbati in egala masura. Si cand spun divort cu demnitate nu ma refer la impartit averi ci la pus in prim plan interesele copiilor si asa traumatizati de despartirea parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

iar ma bag ca sa nu tac

nu gasesc nici o scuza afirmatiei "eu te-am facut eu te omor" adresata copilului. Nu exista stare de nervi sau de suparare extrema sau de ce mai vreti ca sa justifice asa ceva. Sincer daca afirmatia e adevarata nu as avea nici o mila pt o mama care rosteste asa ceva la adresa pruncului ei

Marina


de acord cu tine, gandesc la fel...dar ma gandesc ca totusi nu-i adevarat..ca poate a fost o exagerare a domnului...



Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeia spune:

Cum sa nu aibe legatura functia? are, si tocmai de aceea nu-mi inspira incredere povestea. daca Boureanu a obtinut costodia copilului in conditiile in care mama acestuia nu e nici pe departe nebuna, iresponsabila, etc, cel putin nu am auzit asa ceva, domnul in cauza nici nu trebuia sa faca/zica nimic, instanta i-ar fi incredintat copilul lui fara discutii.eu de aici deduc ca mama nu e nici pe departe asa cum spune, daca el, cu toata functia si tot ce decurge din ea nu a putut sa-i ia copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Am si eu o propunere.N-ar fi mai bine sa punem aici si link cu acelasi subiect dezbatut la Generale si inchis pentru a fi continuat aici...nu de alta, dar eu simt asa un fel de frustrare ca am vorbit singura acolo si aici mi-e lene sa o iau de la capat...Nu cumva se incearca "trecerea pe curat" a problemei, cu audienta noua si fara deranj? Ca daca-i asa, eu prefer sa-mi economisesc energia si sa nu ma mai amestec
Marinama amuzi cand postezi chestii de genul : eu as muta muntii pentru copilul meu ! Pai Marina, tu esti femeie , d-aia ai muta muntii....Hai sa facem un exercitiu de imaginatie : ce-ai face tu daca ai fi fosta sotie a acestui om ? Ti-ai rapi sau nu copilul de la bunica din Arges unde TATA se ocupa atat de bine de el ? Sau l-ai lasa acolo, ca-i dreptul omului sa mute muntii ? Sunt taaaaaareeee curioasa sa stiu !


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput