DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Ellej, cea pentru care a divortat nu se pune, ca si-a facut alaturi de ea alta familie.


DOAR UN BANC

A fost o data un print care intr-o zi a intrebat-o pe o preafrumoasa printesa: - Vrei sa fii sotia mea? Si ea a spus: - Nuuu! Si , atunci printul a trait multi si fericiti ani si poate mai traieste si acum umbland la vanatoare si pescuit haladuind cu prietenii si band multa bere,imbatindu-se de cate ori pofteste, jucand table toata ziulica, lasandu-si hainele imprastiate in sufragerie, facand amor cu toate vecinele si prietenele...Sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

"Pentru ca nu poti fi decat atat, daca iti chinui propriul copil si daca-l abuzezi atat psihic cat si fizic pentru a-ti impune vointa criminala."

E ultima oara cand mai intevin la acest topic, pentru ca imi lasa un gust amar. Dvs. aveti dovezi care sa sustina acuzatiile extrem de grave pe care le faceti? Daca fostul meu sot ar spune asa ceva despre mine si copilul nostru pe un forum l-as duce de guler direct in instanta.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie
DAR, ca acum vine un mare DAR... ca ati ajuns la divort etc., ma rog, se intampla, DAR ceea ce faci - discreditarea asta incredibila la adresa mamei fetei se va intoarce mai tarziu tot impotriva copilului.

Absolut oricine va dori sa o umileasca, sa o raneasca, sa-si bata joc de ea, va avea material destul la indemana, furnizat ciar de tine, propriul ei tata. Nu pot sa-mi imaginez cum nu realizezi chestia asta.
Va putea deveni femeia perfecta, oricine va dori sa o darame (psihic) de la soacra pana la colegii de serviciu, fii convins ca-i vor aminti de mama sifilitica, batausa, de tatal sau in aparitiile de la OTV, in fine... de toata mizeria asta pe care o creezi.

Nu pot sa cred ca nu realizezi ca nu mama fetei, fosta ta sotie, va avea de suferit, ea are deja o viata, o cariera, un copil, cea careia sistematic ii distrugi viata la propriu e chiar fata ta!!
Un simplu google si oricine va putea sa ia contact cu laturile proliferate despre cine? Despre mama ei.

Pune-te o secunda in locul ei, al fetei tale, peste 10-15 ani, cand va citi ce ai scris tu, cred ca se va incovoia de durere, e totusi mama ei.

Nu o cunosc, dar tu cred ca nu esti cu mintile la tine, asta clar. Daca la varsta adolescentei va avea probleme grave, droguri, tentative de suicid, sa stii ca radacinile sunt in prezent, prin ceea ce faci.

E si o pilda in Biblie. Doua mame au nascut fiecare cate un copil. Uneia i-a murit copilul dupa cateva zile, a innebunit, drept urmare, i-a furat copilul celeilalte, pretinzand ca este de fapt al ei. Mama copilului, incerca cu disperare sa-si ia copilul inapoi, spunand tuturor ca este de fapt copilul ei, ca cealalta mama i l-a rapit.
Intr-un final, au ajuns in fata judecatorului. Ascultand cele doua variante, a decis - copilul va fi taiat in doua, fiecare va avea jumatate de copil.
Cand s-a apropiat cu sabia, mama naturala a copilului a strigat - Lasa-ti-i ei copilul! Mai bine la ea, decat sa mi-l omorati cu sabia!

TRAGE SINGUR CONCLUZIILE!


Subscriu in totalitate!

Domnule Draghici, pentru binele fiicei dumneavoastra, incetati acest circ mediatic! Sunt alte modalitati, mai demne, de a va dovedi drepturile parintesti. Ar trebui sa fiti primul care apara intimitatea fiicei dumneavoastra, nu sa mediatizati asa drama ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mai cititi odata..

Domnul a spus 'nu am avut relatii extraconjugale, ci am divortat din cauza unei singure femei, cea care mi-era sotie.''

din asta reiese ca a DIVORTAT datorita sotiei lui( de la momentul respectiv)
elej,catale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Corect. Mea culpa. Scuzele de rigoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

Am scris asociatiei TATA acum cateva saptamani.
Inca nu am primit un raspuns ...

Este bine de stiut cu cine discutam aici.
Cele bune si succes ... nu stiu in ce, dar succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui sterge

Am scris asociatiei TATA acum cateva saptamani.
Inca nu am primit un raspuns ...

]

....si asa cred ca ti-ai dat seama cat de seriosi sunt.
Totul pare "campanie electorala" cu tot ceea ce implica ea...Poate in politica merge, dar in familie nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui sterge

Am scris asociatiei TATA acum cateva saptamani.
Inca nu am primit un raspuns ...

Este bine de stiut cu cine discutam aici.
Cele bune si succes ... nu stiu in ce, dar succes.



iti doresc si eu tie succes! Si sper ca se va gasi o cale amiabila, sa nu fie nevoie de suferinta(nu prea multa, ca deloc din pacate nu se poate)


Cat despre TATA...de ce te miri? Chiar crezi ca cineva se bate pentru dorintele tale? Nu, e o chestiune privata facuta publica cu maaare tam-tam. Atat.
Reusesti tu si fara TATA. Cu multa dimplomatie si omenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo77 spune:

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Dle Draghici este uimitor cu cata usurinta va exprimati dispretul fata de mama fetitei d-voastra,cum o numiti in fel si chip si este atat de trist pentru ca la un moment dat fetita va avea acces la aceste afirmatii ,daca nu cumva i-s- a facut deja educatia in anul in care a fost in custodia d-voastra cum ca mama ei e sifilitica etc.La fel de uimitor este faptul ca d-voastra aveti deja o alta sotie si familie etc pe cand mama fetitei e inca singura mai mult ca probabil fiind preocupata de cresterea fetitei decat de aventuri amoroase si mai ales sunt sigura ca nu-si permita sa aduca barbati necunoscuti la usa ei.in definitiv are o fetita ,nu?pe care trebuie s-o protejeze .am si eu o fetita de 4 luni cu un cetatean strain care n a venit in tara la nastere n-a binevoit s-o recunoasca si uite ca -si permite sa-mi spuna la tel ca el si iubita lui pe care a cunoscut-o in mai anul acesta vor sa -mi ia fetita s-o creasca impreuna cu acea femeie.cat de departe poate sa mearga un tata?Doar pentru ca e tatal biologic?Eu nu-mi permit sa am un iubit pt ca am alte preocupari in 1 ul rand sa -i asigur un echilibru emotional fetitei mele asta insemnind sa cuget bine inainte
sa aduc vreun barbat in casa. Domnule Draghici daca vrei sa pacalesti pe cineva acela esti dumneata insuti si apoi fetita Alexandra.Saracuta probabil cauta un locusor al ei si afectiune de aia e asa pupacioasa.Eu nu v am vazut s-o pupati in vreo poza....sau mama elena...fetita va pupa ...pentru ca orice copil ar cersi afectiune daca ar fi in situatia Alexandrei,de frica sa nu mai auda scandaluri si s-o mutati de colo colo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo77 spune:

si inca ceva Dle Draghici eu daca as fi fosta sotie v-as da in judecata pentru calomnie.Nu se poate sa scrieti asa ceva despre ea.Este inadmisibil.Chiar daca ar fi adevarat.

Mergi la inceput