Rahova sau apropiere(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata. Am adus galuste cu prune, va rog sa va serviti.
Sunt un car de nervi, azi dimi (tineti cont, era 5.30), mergand spre statia de tramvai, 2 derbedei de 12-13 ani pe biciclete, faceau pe nebunii, drept urmare unul din ei s-a dat spre mine, mai sa ma darame. I-am zis ceva de "dulce", ei s-au tot dus si ma trezesc, fetelor, cu o palma peste cap de-am vazut stele verzi.... derbedeul cu pricina s-a intors sa ma pedepseasca. E clar ca erau derbedei, ce copil normal umbla de nauc la 5.30 dimi pe bicicleta? De cand stau in cartier n-am patit asa ceva, acum mi-e si frica, maine dimineata, daca dau din nou peste ei?
E timpul sa ma apuc de treaba, poate asa mai imi trec nervii.
pe toate.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata si de la noi
VICKY si eu am o frica in cartierul "piratilor" de....eu de obicei nici nu ies seara prea tarziu sau dimineata prea devreme de frica si norocul meu ca plec cu masina
aaaa multumesc de galuste
MONICA ma bucur ca v-ati distrat
DORY a fost frumos,am mancat,am dansat,ne-am uitat la un concert B.Z.N. pe dvd,in fine...frumos,voi ce mai faceti?
sunt suparici ca fi-miu a inceput o respingere totala fata de mine,tot ce face vrea sa faca cu tati,vrea sa-l spele tati,sa-l duca la gradi,sa doarma cu el si eu parca nici nu mai exist ca sa nu mai zic ca ieri imi spune:"eu nu te iubesc pe tine,doar pe tati" sper sa fie ceva trecator ca tare nasol este
va pupic pe toate fara nici o exceptie si va doresc o zi buna
aaaa si LA MULTI ANI pt astzi ca este sarbatoare maaare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
of vicky...imi pare tare rau pentru intamplarea neplacuta de azi dimineata...copilashii aia...mi-e mila de soarta lor..bine n-or sa ajunga in viata asta...daca de la varsta asta fac asa ceva
si sper sa fi uitat deja incidentul

Mirela ei cum sa nu te iubeasca...zice si el asa si sigur nu-si da seama ca te supara...fiindca altfel nu ar mai spune

eu sunt pe-aici...nu fac nimik fiindca e sarbatoare...lenevesc
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vicky, nasoala faza asta..., Slava Domnului, eu aici in cartierul asta ma-m nascut, si am copilarit dar nu am patit niciodata nimic si nici nu imi doresc acest lucru, , sper ca acum te simti mai bine.
Mirela, sigur e o perioada trecatoare, nu fii trista, sigur te iubeste si pe tine la fel cat il iubeste pe tati,
Monica, nimic zici?, nici salata beof?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hi hi dory...m-ai prins
am facut o salata de boeuf mica, snitele din piept de pui cu cartofi prajiti, salata asortata de legume si cateva clatite dar asa cate putin din fiecare exact cat mancam o data...

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetelor va rog frumos sa ma ajutati cu o informatie...
cele care ati nascut de curand, care ati depus dosarul pentru CIC in raza sectorului 5... (ca tot aici vietuiesc si eu ) unde ati depus dosarul? va rog adresa exacta... sunt un pic tembela ca nu mi-am depus dosarul la timp pentru ca eu fiind PFA credeam ca nu am dreptul, dar se pare ca sunt cu actele in regula si am cam pierdut CIC-u' asta vreme de 1 an si 3 luni! .. macar acu' in al 16-lea miilea ceas sa ma destept si eu!


deci va rog, maine dimineata ma urc in masina si ma duc... dar unde? pls pls pls!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

Vicky super aiurea faza. Sper ca a fost doar o intamplare si ca nu o sa mai ai parte de astfel de dimineti.
Mirela si eu cred ca este doar o perioada care o sa treaca. Haide, nu mai fi suparata.
Monica ca de obicei o tineti tot intr-o sarbatoare. Asa da!!! Vreau si eu!
Lexicum mai e Maria? Multumim de pontul cu struguri. O sa tin minte.
Nu mai stiu ce am citit. Cam uit de la mana pana la gura in ultima vreme. Cred ca de la vreme

Karli trebuie sa te duci la primaria sectorului 5, care este la Universitate. O iei frumusel pe langa McDonalds'ul de vizavi de Cismigiu, pe langa Agentia de voiaj si un pic mai sus (zic in sus ca strada aia cam urca nitel) o sa vezi pe partea stanga primaria. Ea nu e chiar la strada, e un pic mai in spate, trebuie sa intri printr-un fel de "gang" care nu e un gang propriu zis, trebuie sa urci cateva trepte. O sa dai intr-un fel de curte interioara, care e si parcare in acelasi timp. Inri in cladire si o sa vezi ghisee pe partea stanga si pe partea dreapta. Le ignori si o sa vezi ca pe partea stanga e o usa mica cu niste scari ce urca. Urci scarile alea si gata. Ai ajuns! Sper ca ai inteles ceva din ce ti-am zis eu aici, ca am impresia ca am fost cam incoerenta. Daca vrei iti dau adresa de mess sau nr de telefon pentru mai multe indicatii maine.

Pup toate fetele
Noapte buna

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

vaaaaaaaaai, merci! primaria? stiu unde e! stiu si cu gangu' care nu e gang cum e!

merci mult... acolo ma duc! o placere sa ma duc la primaria aia de kko! dar ma duc, sper sa aibe si program! ca am mai avut eu batai de cap cu ei ca nu au program la diverse ore pentru diverse chestiuni!


merci mult mult mult! sper sa ii dau de capat CIC-ului asta al meu! il meritam si-l mai merit inca sau......... ?


nu mi-ar strica un tilifon! iti dau acum PM....

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Karliguta, sper sa reusesti cat mai repede cu CIC-ul...poate exista vreo minune sa primesti si retroactiv
Alinutza

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata.
Am ajuns la servici fara nici un incident. Sper sa fi fost primul si ultimul.
Va , multumesc pentru incurajari.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput