Copilasi de iulie-august 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor!
eu iar is obosita... cred ca e de vina astenia de toamna
Danule maseaza ochisorul lui Paul de la exterior spre interior (spre sacul lacrimal)... poate se rezolva asa. si cu ser fiziologic. daca nu... la doctor sa nu fie o conjunctivita.
Gabi spor la casuta, imi pare bine ca ati rezolvat cu ceva banuti!
distractie placuta celor care mai au liber, asteptam poze.
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata
am intrat sa ii spun danei FELICITARI! sa va traiasca puiul mic si sa va aduca numai bucurii!
noi am fost saptamana trecuta la eco, dra teodora e in grafic, 2kg, o asteptam sa se nasca la inceputul lui decembrie (desi eu ma simt deja in 9 luni si as naste si maine). am vazut in sfarsit si un semiprofil (pana acum nu a vrut sa ne arate decat spatele) - se pare ca e "sora geamana" cu dra lia, asa ca iar ma intreaba lumea daca e a mea . dra lia e super incantata ca o sa aiba o surioara, deja mi-a explicat ca ea o sa o schimbe de hainute si de pampers (cica pe mine ma lasa sa o schimb doar cand e murdara de kk), stie ce jucarii au voie bebelusii si le sorteaza... distractie mare la noi. prietena mea a nascut in august, iar cand am fost in vizita dra lia a plecat plangand ca ea vrea sa ramana cu bb. sa vedem cum va fi cand va avea unul al ei acasa.
vad ca vorbiti de programul picilor - si dra lia la 9 e in pat. daca nu doarme la pranz, cel tarziu la 7 adoarme. dar nu adoarme fara poveste, asa ca eu sau tati suntem de serviciu in fiecare seara (de obicei eu ca tati e mai mult prin delegatii). mananca singura la gradinita si atunci cand ii e foame... in rest daca s-ar putea sa ii dam noi ar fi foarte bine. cu dulciurile stam bine, cere mereu ou kinder si jumatatile cu ciocolata le imprastie prin casa fara sa le guste, jeleurile le sorteaza pe culori si se joaca cu ele... dar ii place inghetata, de orice fel numai inghetata sa fie. un singur of am si eu - cand vine vorba de strans jucarii se aude imediat "dar nu pooot"... sau varianta a doua "dar ma mai joc cu ele" (desi de ex coloreaza si pe jos sunt si lego, si poneii, si printesele, si plastelina si playmobil-urile). oare trece si faza asta?

cam atata de la noi.

o zi frumoasa tuturor!

impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Am trait s-o vaz si p'asta,sa ma oblige mandra s-o duc la gradiam vrut s-o mai tin acasa o zi doua ca mai presteaza o tuse de dimineatza,dar ea n-a vrut sub nici o forma...btw voi ce mai dati piticilor ca sa scapati de tuse si secretii nazale adunate peste noapte??
Andreeap superbe pozele,meii da' tu ai slabit si arati tare bine..ati terminat camera lui Pupi??
Daria si mandra mea gaseste tot timpul lipsuri in colectia ei de jucarii..ieri i-am cumparat un parc de joaca cu topogan si alte minuni..pentru papusi si deja a inceput sa faca lista pentru moshu..un catzel adevarat si o masina mare cu acumulatori cu faruri si stergatoare
Vrabiutza io credeam ca va fi samburel..Teodora este un nume tare frumos,pupam printesele!
Hai sa avem o zi buna,la mine martzi este o zi plina pana la ora 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la Oradea
Vrabiuta, pupam Teodora din burtica, ce nume frumos
Ioano, hahaha, asta cu cainele e si pe lista noastra, dupa bb
Rox, spor la munci la tine, cand mai mergi sa vezi printesa mica ?

Treceti la semnat condicaaa



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna dimineata!

Vrabiuta felicitari pt. bebita ... Cred si eu ca Lia e fericita... Si daca zici ca seamana cu ea e super, o sa aveti doua fetite frumoase foc! ... Sa ne scrii mai des

Andreea, wow, are dreptate Ioana, ai slabit si arati excelent ... E din cauza regimului, nu ? Cum te mai simti, te-ai obisnuit cu noua dieta?... Pupi e un scump, multi pupici din partea mea

Roxi, uite o ca sa invingi "astenia de toamna" ...

Ioana, ce bine ca s-a obisnuit mandra si vrea la gradi, noi suntem in aceeasi faza: e vesela pana ajungem la usa clasei unde, instantaneu, isi schimba dispozitia si o apuca mamoseala ... dar bine ca nu plange in timpul programului, dupa ce plec e bine si participa la toate activitatile cu "pasiune" (citez din ce imi spune sora educatoare )...

Daria, sa va fie rasfatul de bine ... Spune-ne (arata-ne) si noua ce i-ai mai luat Giuliei

Oliv, gata weekend-ul prelungit ?

Gabi bafta la lucrari!
S-a acomodat Stefan la noua locatie a gradinitei ?

Dana te asteptam cu pozele

Carmen, ce-i cu tine? Esti ocupata sau t-i s-a indeplinit "dorinta" si esti virusata?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kro, poi ... in starea de kko ce-o aveam, i-am cumparat (la troc cu schimb) niste cercei super frumosi de care e incantata, papuci de casa calzi parca imblaniti, cu 4 marimi mai mari ca aia erau pe roz, puzzleuri, cutii, oo si porcarii Barbie in care isi depoziteaza bijuteriile (btw, ati cumparat revista Princess cu cele 7 inele ? ), i-am mai gasit un set de baie (suport de sapun, sapun lichid si pt periuta + un arici de spalat, toate cu pisicuta HelloKitty - la pret bomba de 14 lei), briz-brizuri de par, cizmulite captusite super dragute, pe bej ca asa poarta domnisoarele mari (deh,nu o`fo` pe roz).




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ei, da, n`am io norocu` asta;)) azi is libera ca ie mare sarbatoare la noi, singura pe care sefu` o tine ;)) vazut poze, inclusiv zapada din america

Citat:
citat din mesajul lui kro

Carmen, ce-i cu tine? Esti ocupata sau t-i s-a indeplinit "dorinta" si esti virusata?


Caro si fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Gabi spor la casuta, imi pare bine ca ati rezolvat cu ceva banuti!


E, stai putin, ca nu am rezolvat inca... Se rezolva doar cind m-oi vedea cu banii in mina, deocamdata avem programare la notar...

Am luat azi rezultatul exudatului lui Stefan - vad ca i-a iesit prezent stafilococul auriu...de unde l-o mai fi luat si pe asta, nu stiu! Asistenta mi-a explicat ca nu e grav, dar stiu si eu?

In rest Tudor e tot mucios...

Danule - incearca masajul ochisorului asa cum ti-a spus Roxana - Stefan a avut canalul lacrimal infundat de la nastere si s-a rezolvat in timp, cu masaj!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pfff, gasii pina la urma si noua locatie unde va mutarati, ca de cind nu am mai scria pacilisha, atita vreme a trecuuuuuut ?!
Gagicile mele dragi, iote ca oaia ratacita (care mi-s io) se intoarce din negura pe unde se pierdu si se gindii sa dea cu batzu putin, sa nu credeti ceva rele !? Nu am reusit sa citesc nimik din urma, am mai vorbit cu sistera mea de suflet - Nora si m-a mai pus la curent cu cite ceva, vreau doar sa le felicit din suflet pe gravidutzele noi, sa fie sanatoase si sa aiba parte de sarcini usoare si frumoase precum au fost primele, ca bebicii stiu ca vor iesi za best !!
Incerc sa intru mai des pe aici, dar am o lipsa ACUTA de timp de orice fel, plus procesul cu mostenirea din partea tatalui meu, care pare ca nu se mai termina odata ?!Abia astept sa mai vad pozici, nu v-am mai vazut de multa vreme, nici eu nu am mai updatat siteul meu de fotografii ... Noi sintem bine cu totii, Andreiush merge la gradi din toamna aceasta, nu e super incintat, dar io sper sa vina si vremi mai bune ! In rest, cum ma stiti, doar cu un mare loc gol in suflet, odata cu trecerea in nefiinta a tatalui meu, prematura si neasteptata de catre nimeni !
Eh, revenind la ale noastre, sper ca sinteti ok cu toatele, ma duc sa citesc ceva din urma, macar aste trei pagini de le scriserati ! Va pup pe toate cu cel mai mare drag si va doresc multa sanatate si pupici la toti nazdravanii !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Chiar cand vroiam sa strig oleak lumea ...
Hehehe ...
Alice, , asteptam pozicile recente cu gradinarul !!!





Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput