Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Neatza fetelor!

Bogdana
17+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neata burtici si bebici
emilia, mare grija cand ii trimiti la vaccin sa nu fie sub nici o forma bolnavi, ca altfeeeellll..... vai de mama lor, si nici pe tine nu te vad bine cu ei bolnavi (socrul meu era usor atins de raceala, dar nu s-a gandit sa spuna, si 2 saptamani am crezut ca nu se mai ridica din pat- de atunci a refuzat categoric vaccinul). alta sansa sa te imbolnavesti nu e, dupa ce se vaccineaza ei nu e nici un pericol pentru tine.
fetelor pentru constipatie, in cazul in care nu functioneaza fibre, miere, tarate(..........si tot teancul de remedii pe care le-am incercat si eu), singura solutie raman supozitoarele cu glicerina. nu va fac rau, sunt recomandate de medic, si efectul e garantat (cel putin la mine, in juma' de ora....)
pupici si o zi minunata de vineri (ca vine weekeeeeeeeeend)

diana 13+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza burtici

simina - stai linishita ca o sa fie mai bine in curand. e un adevarat razboi hormonal in corpul tau. eu iti recomand ceva gen hotel de lux sa fiti serviti la pat cu micul dejun, sa va relaxati la pishcina si sauna...ia vezi ce gaseshti in zona.

emilia - tu ai intrebat de dresuri. eu mi-am luat 3 de la pre natal(orhideea grozavehti) si inca doua de la mother care. imi plac atat de tare ca sunt convinsa ca o sa le folosesc si dupa nashtere. au banda lata auto-adeziva in talie, nu strang, nu iese nimic pe langa elastic, nu aluneca in jos. pe bune sunt mult mai "deshtepte" decat cele clasice.

eu cred ca a vopsesc pana la urma, am citit ce a raspuns doctorul meu altor femei si vad ca zice ca e ok in trimestrul doi de sarcina. important este sa ne vopsim acasa intr-un spatiu bine aerisit ca sa nu inhalam mai mult decat trebuie.

despre usturoi, ceapa si muraturi....nici macar nu pot sa comentez. sper ca a fost o gluma

16+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

buna dimineata

m-ati linistit fetelor in legatura cu muraturile, ceapa si usturoiul, multumesc pentru raspunsuri, ce bine ca pot manca

simina,asa cum ziceau si fetele,trebuie sa gandesti pozitiv, tu si viitorul sot sa fiti alaturi unul de celalalt si va iubiti si o sa vedeti ca D-zeu o sa va aduca o bucurie

referitor la nastere si eu as opta pentru naturala,doar daca vor fi complicatii si va decide dr pentru cezariana si asa cum zicea MADYN la particular mi se pare cam mult sa dau 2000 Euro cand poti sa-i cumperi atatea lui bebe

va doresc o zi buna

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

si eu tot natural sper sa nasc dar probabil cu epidurala ca nu cred io sa ma lase domnu' doct sa ma chinui fara. sper sa fie ok cu coloana mea stramba.

16+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele!!! Multumesc pt incurajari si va pe toate.
ARIS..am incercat varianta asta da nu ma primesc cu catelul...
Pe Bahmuteanca cum o primesc ca si ea are acelasi catel???
La noapte plecam la turcaletzi sa ne facem cumparaturile. Daca nu intru pana luni sera sa va scriu , inseamna ca m-au furat turcii
Va si. Sa aveti un weck placut

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Neata mamici!
Eu aseara am mancat o portie mare de cartofi pai cu "usturoi" si tare buna a mai fost! In schimb prin luna a 2 a am mancat ciorba de fasole ,rece cu ...ceapa si s-a intamplat ca lui bebe nu ia placut asa ca in 2 minute s-a dus toata pe apa sambetei!Asa ca ei hotarasc ce le place si ce nu.De atunci n-am mai incercat.
Spunea o fata( scuza-ti ca nu retin niciodata numele)ca foloseste supozitoare cu glicerina.Nu vreau sa spun o prostie dar stiu ca astfel de stimulente sunt bune dar nu trebuiesc folosite prea mult pt ca nu mai pun la munca intestinul si poti avea probleme pe viitor.Cred ca trebuie folosit doar in cazuri de maxima nevoie.Eu inca nu am probleme dar intotdeauna masa de pranz are legume in ea si salata plus ca incerc sa mananc cat mai des supa si ciorba ( eu care faceam ciorba o data pe luna).
Fetelor voi dimineata aveti burtica... ca amea dispare complet, ramane un ghiemotoc!!!
Pupici

17+

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Tot eu...
Vroiam sa va spun ca sunteti norocoase ca aveti posibilitatea sa nasteti cu doctorul vostru, sa alegeti locul si modul in care nasteti.La mine nasterea va decurge asa: cand vine momentul ma prezint la spitalul din oras ( in speranta ca sunt locuri, daca nu fuguta in orasul apropiat_ noroc ca sunt unul langa altul), ma interneaza si nasc cu medicul care este prezent...epidurala chiar daca o ceri nu prea ti-o face nimeni, cezariana doar in cazuri speciale ( pe care nu si le doreste nimeni ca sunt cazuri cu probleme) plus ca taietura de rigoare iti e facuta oricum, preventiv!!!Nu exista medic personal.Dar nici spaga de rigoare.Bine -rau , nu stiu cum va fi...cu D-zeu inainte!
Am citit aseara la povestile nasterilor , povestea unei mame care primul travaliu a tinut-o 20 minute cu tot cu nasterea, a 2a 15 minute si a 3a 7 minute.....ce norocoasa!!!Vreau si eu asa!

17+

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

La mine la prima nastere a durat 5 ore si un pic. Am auzit ca la a doua dureaza mai putin...Cel putin sper...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

oare cine n-ar vrea sa nasca asa usor???eu una la prima nastere m-am "chinuit"12 ore in travaliu. Dr meu, care ne este si prieten, a zis ca nu-mi face sub nici o forma cezariana decat daca sunt probleme, ca sunt tanara..si nu stiu eu ce inseamna o operatie. Nu-mi pare rau de nimic..si sper sa pot sa nasc la fel si acum. Depinde de bbi.

Bogdana
17+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput