Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

neata burtici!!!

timi, se gaseste pe la tine piafen (algifen)? daca da, mie acest medicament mi l-a dat dr ptr durerea de cap. n-am luat decat de 2 ori da functioneaza.



silvi 16 +
VINE BEBE
POZE


Neatza burtici!

Nu am vazut piafen si aici e mai strict cu medicamentele. Panadolul a functionat ok cand l-am luat dar ma feresc sa iau medicamente, strang din dinti si sper sa treaca. Multumesc pt sugestie.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

MADYN pt contipatie in sarcina precedenta pt constipatie dr mi-a recomandat:
-cereale la micul dejun
- 5 fructe pe zi, daca vrei 5 diferite neaparat un mar si o porto sa fie incluse daca nu maere si portocale la greu
-supliment de fibra dar care e ok in sarcina si fara aspartam
- seminte de in (care au si omega 3)

Pe mine m-au ajutat foarte mult cele de mai sus.

Gata nu ma ami lasa fiic-mea sa scriu trebe sa merg sa o distrez ca vinerea suntem acasa amandoua.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

fetele, am reusit si eu sa pun vreo doua poze cu noi!
Sper sa se vada!
http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/
Pupici
17+

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Dorana: am sa vin in tara doar daca sunt probleme, ceea ce sper sa nu.In rest stau cuminte aici...ca nu prea am de ales.E greu si in tara sa fii bagata in seama de medici(la 8 luni) daca nu ti-au urmarit toata sarcina...cel putin asa am auzit.Experimentez nasterea in strainatate...al doilea oricum sper sa-l nasc acasa.
Mai rau e ca o sa fiu singura...fara mama, fara soacra!Dar ne descurcam noi...fac apel la caracterul meu foarte calm si rabdator!

17+

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

georgyiuli, se vad pozele, esti o frumoasa!
eu te sfatuiesc sa nu vii acasa pentru nastere ca nu ai la ce. cunosc 3 persoane care au nascut in italia, ultima din ele in martie la vieste si toate au fost f multumite. conditii acolo de hotel, serviciile medicale exceptionale. sigur va fi f bine si in cazul tau...nu stiu de ce ai alege sa vii in ro la spitalele infecte de aici, mai ales fara sa fi fost supravegheata in prealabil de un dr. daca vii pur si simplu tot asa ajungi la spital si nasti cu cine e de garda. si sigur nu iti doresti sa experimentezi asta in ro.



silvi 16 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

fetelor cred ca tocmai a miscat bb petru prima oara....stateam la birou si de o data am simtit asa in partea stanga cam 3 batai de coada de peste....eu parca cum ati descris si voi ar fi miscarea lui bb...oare asa o fi...wow
ce emoootii am

http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Mititica, fain Sa te tii de acuma scandal:D

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

bravo mititica sa-ti traiasca bebitu , sa fie zvapaiat de acum incolo

diana 13+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

bravo mititica:) e frumoasa senzatia nu?acum sa te astepti sa fie tot mai jucaus:)

Bogdana
17+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mititica, te cred ca esti emotionata!sa creasca jucausul mare si sa fie sanatos!

fetelor eu ma pregatesc de plecare. ma duc sa fac papica. maine merg la nunta si asa ca am multe de calcat.

un week-end minunat!
burticile!!!

silvi 16 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput