Pepenasi de iulie - august 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Si la mine parese ca vor sa apara d-astia mici la dos. Da vad ca de cand nu mai sparg buda s-au pitit. Da chiar si asa m-ati pus pe ganduri cu varza. Cum frate sa dormi cu salata intre buci? Ca banuiesc ca trebe pusa strategic sa aiba contact direct cu animalu'. Io nu prea suport nici sa ma gadile un fir de par pe colea sha dapai sa bag buruieni. Da daca ajung la disperare ia sa ma vedeti cum merg cu pantalonii umflati.
Vio ce mai faci dragutza? Ca n-am mai vb de mult.
Cu fufu...Hm. Va spusei ca park s-a strans la gura dupa aproape un an si am luat niscaiva vaselina. Parese ca merge mai bine. Da nu pot spune ca rup gura targului cu cantitatea. Numa asa cat sa nu zicem ca uitam.

bujo mami de Filip
album de nunta
puiu Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

NARCI - pai nu m-am certat mai cu el... Atata ratiune am si eu, incat daca ma supara ceva ma gandesc singura, fac psihologia supararii, si apoi tac. Deci tot mai e o umbra de speranta... cat timp imi dau seama singura ca nu sunt normala la tzacalie...
DAR, era o chestiune de principiu, asta insemna ca ASEARA, cand i-am zis, uite asta e aici, sarafanul, ciorapii, pana si chiloti ii scosesem, deci el FUSESE NEATENT!! Aia era problema, ca habar n-avea ca eu vorbeam cu el! Deci vezi unde e psihologia faptei???

TECK - Cred ca pe acelasi Indesit am pus si eu ochii... Ia zi cum il cheama pe model. Dar, ca sa fiu sigura daca scrie pe haine ca nu tre' uscate, si le usuci, n-are nimica???

CAPRI - Nu stiam bancul . Ma, cu sotii astia e complicata treaba. Eu i-am pus alui meu in vedere din prima. Cand imi facea el curte, pe vremuri, sa ma convinga sa ne intalnim si noi asa, like a date... L-am intrebat daca se uita la fotbal si cica nu. Si daca se joaca la calculator si cica nu. Pe cuvant ca daca una din doua era Da, eu nu ma intalneam cu el si nu mai povesteam noi aici acuma Desigur, n-a mintit! Ca altfel aveam eu ac de cojocul lui

Sa va mai zic...
Stiti ca el mananca destul de putin. Si eu ma mai supar pe el, ca daca fac o prajitura si nu mananca zic ca nu ii place. Nene si imi lauda mancarea.... S-o teme ca il las flamand???

Pus poze de la
Botez Erika
La botez, ca nu v-am zis - desi botezul fu pe 20 septembrie, mai e putin si se face luna - mai era un baietel. Sincera sa fiu, cam uratel.
Nasa aluia... nene, cineva trebuie sa ii cumpere o oglinda! O matracuca cu un coc mare si auriu, cocotat in crestet, dar cu o fusta de doua palme deasupra genunchilor, in ciuda copanelor generoase... Neneee... o oglinda pentru fata!
Ala mic saracu... a urlat... Fie-mea se uita nedumerita la el, apoi a renuntat. O sa vedeti in poze ca la momentul cu "Crezul" fie-mea incepuse sa urmareasca in carte
Ce m-a stresat la botez:
- pai molifta. Dupa ce ca obosisem de atata stat acolo in genunchi, m-a stresat ca mi-a cerut bani, Cica sa las un "dar" pentru biserica. Nu stiam ca se procedeaza asa, deci nu aveam cu mine nici un leu. S-a cautat mama prin geanta.
- corul. O gasca de ragusiti. Cica, la final, "sa vina tatii"... Si sa dea la cor cat doresc si considera. Barbatu-miu, ca mine, cu buzunarele goale - cre' ca avea restul de la farmacie, vreo 15 lei. Ii scoate pe aia si da-i morala de la seful de cor... Ca tariful lor e de "doo milioane"!!! Cat mai? De caciula?? Pai stati, c-o fi c-o pati, ca daca vreti si puteti, ca puteti da cat cerem noi, sau mai putin sau mai mult. Iar s-a cotrobait mama in geanta....
- taxa de botez. Dupa ce ca am platit-o noi cand ne-am inscris pe lista, i-a mai cerut-o si nasului odata! Pe langa ce a dat el de cuviinta.

Deci, sa ma ierte Dumnezeu, dar asa nu e credinta nene. Acuma, in plan personal, ca il baga pe copil cu totul baldabac mi se pare nasol, zau! La catolici de ce ii picura acolo pe capusor niste apa? Iar mi se pare aiurea ca dupa ce il face baldabac, ramane copilul dezbracat. Si era nene un frig acolo in biserica....
Tot aiurea mi se pare chestia asta cu "baietii primii" Pai da' de ce?
Ma rog, nu sunt eu prea religioasa, dar cum a devenit religia aici, cum e ea practicata, mi se pare aiurea...


Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

proba de microfon: am pus poze, greu bai tata se face uploadul ala....

(narci pt voi fara numar.... stii tu)

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Caprioara
Ankule, daca il mai certi pe Ovidiu ti-l trimit pe al meu (asta daca il gasesc, ca iar a sters-o) si sa vezi ce-l mai apreciezi dupe aia pe al tau .


Capri

Ia si tu bujo

Pei bine mah ankule ce pretentii absurde shi pe tine!! Cum sa fie atent la ce spui? Doar e SOTUL TAU!!

anaxena intrebare aghen despre uscatorul de rufe (ala separatu'). Este incorporabil??? Daca da ... ce marca?

secs. Am chef da' sa mor io dc reusim tzinand cont ca ne vedem numa' in we si avem copil si atunci . Aveam chef si cand cantaream 67 de kile si am si acu cand am 61. La 67 aveam chef k asha grasa cum eram aveam super tatze k alaptam. Iar acu' la 61 am chef ca fatza de 78 cat in sarcina si 67 dupa nastere ... mi se pare ca is schiloada si moamaa cat de sexi is . Da nu stiu cand a fost ultima oara cand ne-am fufulit ... Cre ca acu' 1 luna zau asha.

Kimmy tu esti o fericita mama. Zi-i sotului tau ca fetele de pe forum il pupa dulce

Gagix!!!! Alea fumatoare vreau sa zic. Ati auzit de tigara electronica???? Io am auzit azi, maine o voi avea si da doamneeeeeee poate ma las de fumat sau macar nu mai poluez pe nimenea si nu mai inghit nici eu gudron si monoxid de carbon. Is super incantata. Sper sa nu fie vreo bashina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

apropo de botez. Cati bani vi s-au cerut voua de catre preot? Vreau sa zic ca noua ne-a zis asha: "pentru un botez se plateste cam 800 ron. dvs dati cat puteti."

Mie mi s-a parut f f f mult ...
Barbate-meu s-a enervat cre ca mai ales pt felul in care i s-a spus. Si a aruncat pe masa 300 ron ... Dupa 5 min, afland treaba, m-am dus io tiptil si i-am mai dat popei inca 300 de frica anatemei . Vreau sa zic ca popa nici nu s-a uitat la mine ...

Mie mi s-a parut cam aiurea treaba ...
Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ile - pai voua de ce v-a cerut bani? Ca la noi s-a dus nasul si a discutat. Nici nu stiu cat a dat.
Noua ne-a cerut pentru taxa, molifta si cor.
Si da, mi s-a parut cam aiurea cum s-a pus problema, dar nu ma mai mir... parca majoritatea sunt pusi pe japca...

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ileana, m-ai oripilat cu 800 de roni. Si mai ales sa ti-i ceara asa. Nasa noastra a dat 150 de euro si mie oricum mi s-a parut mult .... si asta aici


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

aoleu ankule!!
Pai shi popa shi taxa shi molifta shi cor????
Atunci trag concluzia ca nici nu ne-a cerut mult ...
Tu cat ai platit in total pt alea ce le-ai zis?

In cazul meu am platit noi pt ca shi la nunta shi la botez ne-am pus nasi pur si simplu formal. Nu am tinut cont ca nasu' plateste nu's ce si tu tre sa-i faci in schimb un cadou si etc.

Vicky ... in tzara asta nici macar sa te duci sa te pui in genunchi pe degeaba nu mai potzi ...

Macar slujba a fost absolut fermecatoare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

ete ca iar se facu 1 noaptea fi-mi-ar capu' sa-mi fie ...

ca mai are dreptate si barbatul ala al meu cateodata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Anka nu stiu cum se procedeaza cu cumparaturile de la Redoute?imi povestesti, plsssssssssss

Tecky chiar vrei sa faci operatia asta...mai asteapta...trb sa treaca de la sine...pana la 1 an nu-i recomandat

seara usoara!

bufi

Mergi la inceput