Timpul liber la mamiciile de gemenii si tripleti

Timpul liber la mamiciile de gemenii si tripleti | Autor: alexas

Link direct la acest mesaj

As dori sa stiu ca numai eu sunt ocupata toata ziua cu gemenii mei nu prea am timp deloc le-am facut progam de somn de masa il repect special programu de masa pe cel de somn mai zboara dar seara pe la 7 8 ii pun la culcare ca sunt obositi noi suntem la faza cu umblatul si seara si eu sunt "gata" am noroc ca dorm toata noaptea pana dimineata pe la 7 si din nou acelasi program
mami de miruna & andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

Esti fericita ca macar dormi seara. Eu nici macar noptile nu le dorm, ai mei au 6 saptamani si nu vor sa stie de program. cat sunt de mari puii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

La 6 saptamani nu au cum sa aiba program....
Asta apare in timp, si oricum si-l fac singuri....
Iar in privinta timpului liber, imi pare rau sa va dezamagesc dar e specie pe cale de disparitie cand ai copii, mai ales gemeni....
Cel mai bine e sa inveti sa faci activitatile care iti plac impreuna cu ei.....
Binenteles ca poti sa angajezi bone sau sa ii lasi cu bunicii dar, pur si simplu, sunt solutii temporare....
Viata se schimba cand ai copii si trebuie sa ne impacam cu asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

copii au aproape 11 luni si este adevarat ca programul si-l fac singurii,eu de la sase luni iam lasat sa doarma singurii in camera era cuminti si sunt imi pare bine ca dorm toata noaptea , iti doresc si tie sa termini cu noptile albe si puii tai sa fie cuminti si sa doarma,Ai mei nu mai mananca noaptea de la 2 luni dar dorm asta conteaza
sa cresteti mari
mami de miruna & andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Intr-adevar timp liber, dupa ce ai bb, mai ai doar daca ai pe cineva care sa stea cu ei, iar tu / voi sa iesiti sa va bucurati de putin timp doar in doi...
iar cand mai cresc... timpul liber e atunci cand ei dorm (2-3 ore) dupa-amiaza si chiar ai de ales: gatesti (linistita!), mai cosi una-alta (linistita!) sau mai stiu eu ce...
Bine, hai, ca sa nu fiu chiar asa de negativista, mai sunt si zile in care ai mancare si sunt toate facute, asa ca ramane si timp de odihna... de uitat la televizor... relaxare, ce mai! (asta pana la prima smiorcaiala! )
Si stii cu ce ma mai consolez eu? Sa fim noi sanatosi, ca dupa ce or pleca la facultate (la Cambridge, Lyon sau Harward! ), o sa ma satur de timp liber!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Da, nu prea exista timp liber decat daca ai pe cineva care sa stea cu ei si atunci tu sa faci ceva pe cont propriu. Sau poti incerca sa ii implici pe ei in activitatea ta, eu de ex. ii iau in bucatarie cand gatesc si le povestesc ce fac... cand calc la fel.... sigur, nu merge tot timpul, dar.... trebuie sa ne adaptam din mers, n-avem de ales. Mai tarziu o sa avem atata timp liber incat o sa tanjim dupa perioada asta.... si 'mai tarziu' vine foarte repede...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput