Minunate Scorpiute,sa inceapa petrecerea !(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n

Gabi, ma bucur mult ca te simti bine ! Tine-o topt asa cu kg-ele si e supre bine !
V-ati gandit deja la nume ?
Ca uite, Adriana, nu e insarcinata si deja are un nume foarte frumos pregatit pt. bb2 !
Imi place mult, Adriana, numele Amalia, e un nume distins si puternic ! Asa il vad, eu !
Asta cu dosarele o fac in fiecare luna, pt. contabila. Mai am septembrie, numai sa vina toate facturile de consum pt. septembrie si fac si dosarul asta.
Spor la treaba !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn



nina, caut un nume care sa nu fie prea "strain" ca sa-i zic asa.vreau ceva mai romanesc,nu stiu daca amalia e romanesc dar imi place.tu ai doar septembrie, dar eu aveam vreo 3 luni nebagate in dosar, asta la vreo 10 firme.am reusit sa termin.
azi ma duc cu razvan la dentist ca parca v-am zis ca saptamana trecuta facuse iar abces.sa vedem cum mai sunt dintii si vad ca dimineata s-a vaitat iar de el.cred ca ajung la disperare cu dintii.asa mi-e mila cand se chinuie sa manance ceva ce ar vrea si nu poate din cauza ca e prea tare si nu poate sa muste cu gingia.offfff, abia astept sa-i chimbe odata.nici nu mai stiu cum arata , saracul, cu dinti sus.dimineata primul lucru m-am uitat sa nu fie umflat iar obrazul.diseara trebuie sa gasesc o solutie cu dr ca nu mai pot sa-l chinui asa.

adriana&razvan 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Gabriella, important este ca te menti, in ciuda problemelor cu flora si altele.
Refacere usoara si grabnica !
Adriana, am cautat provenienta numelui Amalia si am aflat ca e un nume germanic si inseamna "munca". Dar am mai gasit ceva...."Prenume care apartine onomasticii moderne, Amalia reprezinta un imprumut de origine occidentala. Este un vechi nume germanic, raspandit prin familiile dinastice gotice, una din ele fiind si dinastia Amalilor, un nume cu forme ca "amalos" si "amalus", ce au la baza radicalul de "amals", cu sensul de "valoros", "neobosit" sau "harnic". Ca prenume este atestat in toata Europa, cunoscut si datorita unor personaje literare sau datorita unor mari personalitati ale vietii culturale europene. Exista pareri care sustin ca numele este o forma prescurtata a germanicului Amalaberga, sensul compus al intregului nume reprezentand denumirea de "aparator al Amalilor". In Europa, Amalaberga sau Amalia se regasesc in calendarul crestin, in amintirea unor Sfinte care au trait intre secolele al VII-lea si al VIII-lea. In tara noastra, Amalia a patruns in perioada moderna sub influenta puternica a culturii apusene."
Sursa
Uf, dragul de el, ce trebuie sa se chinuie cand mananca ceva mai tare ! Dupa 5 ani, vor incepe sa-i apara dintii definitivi, daca a fost precoce si la aparitia celor de lapte.
Imi dau seama ce munca ai avut tu, cu dosarele, mai ales ca faci contabilitatea la mai multe firme ! Eu ii usurez munca, contabilei.
O zi faina in continuare, fetelor si o seara si mai faina, langa cei dragi de acasa !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna scorpiutelor
am intrat sa va salut si eu pe ziua de azi...dimineata am fost un pic prinsa cu treburi pe-aici, am facut si o ciroba d eburta si asta necesita ceva timp
gabi, multa sanatate
adriana, dodo...f frumoase numele...bafta sa iasa fetite
nina,mama mia ce de ponei
va pe toate sa aveti o dupa amiaza placuta

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

'neata fetele,
va pup si va doresc o zi minunata !

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n

Gabriella, important este ca te menti, in ciuda problemelor cu flora si altele.
Refacere usoara si grabnica !
Adriana, am cautat provenienta numelui Amalia si am aflat ca e un nume germanic si inseamna "munca". Dar am mai gasit ceva...."Prenume care apartine onomasticii moderne, Amalia reprezinta un imprumut de origine occidentala. Este un vechi nume germanic, raspandit prin familiile dinastice gotice, una din ele fiind si dinastia Amalilor, un nume cu forme ca "amalos" si "amalus", ce au la baza radicalul de "amals", cu sensul de "valoros", "neobosit" sau "harnic". Ca prenume este atestat in toata Europa, cunoscut si datorita unor personaje literare sau datorita unor mari personalitati ale vietii culturale europene. Exista pareri care sustin ca numele este o forma prescurtata a germanicului Amalaberga, sensul compus al intregului nume reprezentand denumirea de "aparator al Amalilor". In Europa, Amalaberga sau Amalia se regasesc in calendarul crestin, in amintirea unor Sfinte care au trait intre secolele al VII-lea si al VIII-lea. In tara noastra, Amalia a patruns in perioada moderna sub influenta puternica a culturii apusene."
Sursa
Uf, dragul de el, ce trebuie sa se chinuie cand mananca ceva mai tare ! Dupa 5 ani, vor incepe sa-i apara dintii definitivi, daca a fost precoce si la aparitia celor de lapte.
Imi dau seama ce munca ai avut tu, cu dosarele, mai ales ca faci contabilitatea la mai multe firme ! Eu ii usurez munca, contabilei.
O zi faina in continuare, fetelor si o seara si mai faina, langa cei dragi de acasa !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn



nina, cata munca ai depus tu pentru numele ales de mine.am fost aseara la dentist.e ok.numai ca unul din abcese a mai ramas un pic acolo, dar se resoarbe.urmeaza sa-i faca o poza sa se mai consulte si cu alti dr.ca ea zicea ca au mai fost cazuri cand i-au scos pe cei de sus sub anestezie generala.dar eu una n-as vrea chestia asta, desi stiu ca oricand poate face abces.dar si scosul lor.....cu anestezie....ma cam trec fiorii.om vedea saptamana viitoare ce mai e de facut.

adriana&razvan 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Hai, la si povesti ! Gustarica o las pe Gabi sa o aduca. Sper ca sunteti bine, Gabi !
Monica si mai pune o colectie tot asa de mare de papusi si jucarii de plus si gata, deschidem bazar de jucarii, numai sa fie de acord Cristinuca.
Ce harnicuta esti tu, la bucatarie, Monica ! Totdeauna am admirat colectia ta de preparate.
In weekend vreau sa incerc Tiramisu, dar fara alcool si cafea, doar Nessquik si esenta de rom, pt. fetite. Iar daca imi iese, de ziua mea si a lui Cristi o fac, ca pt. adulti.
Gabriella, ce faci, cum te simti, azi ?
Adriana, aici, la serviciu, cand am timp liber, imi place sa navighez pe net.
Hm...anestezie generala pt. scoaterea radacinilor dintisorilor, n-am auzit. Dar daca d-na. doctor spune ca a mai avut asemenea cazuri, ea stie mai bine.
Cauta la subforumul, "Parintii intreaba, parintii raspund", ca poate ai sa gasesti raspunsuri pe aceasta tema.
In sfarsit, am reusit sa vad si eu, pozele din Germania. Ce au crescut fetitele si ce scumpe sunt ! Seamana cu gemenele care jucau in serialul american "Casa plina", Sarah si Michelle, daca iti amintesti. Le-am mai vazut de atunci si in alte filme, chiar si ca adolescente. Iar David a implinit 6 ani si a inceput si scoala, ca am vazut cornetul acela ce-l au boboceii de cl. I.
Locuieste intr-un loc linistit sora ta, se pare. Si a fost si mama voastra cu voi. Copilasii s-au inteles intre ei, din cate se vede in poze. De Ferrari...ce sa mai zic ! A fost o vacanta minunata. Ma bucur pt. voi !
Spor la treaba, fetelor si o zi cat mai faina !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fete,
v-am citit,insa mi-s in incapacitatea de a scrie...revi io cand poci...pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ana, orice ar fi, sa treaca repede ! Pupici !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n

Ana, orice ar fi, sa treaca repede ! Pupici !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn





Multumesc Nina....nu e nimic absolut grav,numai ca nu am stare...o fi luna plina???!!!...habar nu am...ca nu am stare sa stau locului...ca sa exemplific,hai sa vezi ce ascult eu acum:



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Aoleu, Ana, apoi chiar ca n-ai stare !
Eu mi-s mai cu d'astea :



Pe maine, fetelor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput