Pepenasi de iulie-august 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Mai ce zi proasta mi-am ales sa incep cura
A venit in vizita "unchiu alex" cu super tortul de inghetata si o ciocolata kinder care e febletea mea si el stieeee!Moooor

Azi tati a venit acasa cu super buchetul de flori .M-am reindragostit a nu stiu cata oara!

Truli multumesc de raspuns

Carmenela scumpa ce bine ca ai pus in sfarsit poze cu printesa!Supeeerbe pozele!Ce-mi place cum puneai paturica in jurul picioruselor!

kamelya am citit prospectul,pe care tot prima zi zice..dar mi se pare asaaa de ciudat ca dr mi-a spus sa incep a 3-a zi...in fine...o sa incep din prima

Apropo...din a cata zi sunt deja protejata?adica incep azi ac,sa zicem pana mi se termina ciclu is protejata ?

Mi-a venit hartie de la astia cu indemnizatia cica dosarul meu este incomplet,si ca am nevoie de adeverinta cu data licentei pentru a dovedi ca intre licenta si angajare sunt mai putin de 60 de zile si sunt mai multe in plus de la facultate nu se elibereaza asemenea adeverinta!Singura dovada este diploma de licenta pe care nu apare data,doar sesiunea.Astia sunt idioti.Deci daca nu duc adeverinta nu-mi dau indemizatie?Care adeverinta numai daca o scot din fund scuzati expresia

Gata fug in Bora Bora ca m-am depresat total

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

kimmy din cate imi aduc aminte cu AC esti protejata din a 7 a zi ,stiu ca primele 7 zile tre sa folosesti si alta protectie

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

bubuleana salvat mesajul intr-un folder special

am fost aseara la oftamologie,ne-a dat niste picaturi ptr ochi...i-am pus dar acum se pare ca-i curge mai rau ochiul...maine ne ducem sa-i recoltam secretie conjuctivala...sper sa fie ok

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

am vazut poze cu Timi cea dragutza si tati haios. Kimmy pe diploma de licenta scrie sesiunea iulie 2005 si apare si data cand a fost eliberata la un an dupa absolvire.

mai si noi bagam tot ce prindem in gurita si daca nu-s pe faza isi face lac pe bluzita iar cu jucarelele daca le scapa plange dupa ele si se enerveaza.




GABRIELA de IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Multumim fetelor de aprecieri... Va pupam pe toate...
E o scumpa si o iubim tare mult... Abia astept sa o operam si sa ne continuam viata... O sa mai pun, acum ca m-ati starnit...
Cu cercetarile nu am mai facut nimic. Adica...am primit un raspuns din America cum ca..."s-a aranjat, nu se poate" asa ca am ramas pentru austria sau elvetia, dar 99% va fi elvetia...ca nu vreau sa o operez de 2 ori in 5 luni...Poate sa fie si pe gratis in austria....nu pot sa ma gandesc ca trece de doua ori in asa putin timp prin asa ceva..Pup u.

decat sa nu stii nimic ....mai bine sa stii putin...(prietenii stiu de ce...)

Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

sormioooooooooooooooooooooooooooo, iarta-maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, dar trebuia sa fac publica fatza nor-tii, sa te testez... Merge vrajeala asta?
No, cum jineremiu e o figura publica, am zis sa o scot din anonimat si pe norta.
Si ma vad maine cu sor-ta adevarata si nu-sh ce i-ai zis de mine, ca a apucat-o rasu' numa' cand a auzit cine sunt la telefon...da'...lasa ca te prind io si zici tot!
pup u si te iubesc si io, sormio! da' sa stii ca tot ma intalnesc cu Madalina din Irlanda si te tragem in toate directiile de....par...

decat sa nu stii nimic ....mai bine sa stii putin...(prietenii stiu de ce...)

Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

kamelya ce picaturi de ochi ti-a dat? cum se numesc?

noi vineri mergem la eco la sold...speram sa nu fie ceva

bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Kim fii si tu shulfanca si du-te la mamzelele de la secretariat cu o bomboana, o cafelutza, o ciocolatica ceva si explica-le ca-ti trebuie o adeverinta cu data X (ti-o calculezi tu ca sa dea bine la dosar), le explici la tantile alea de ce-ti trebuie si io cred ca-ti vor da adeverinta. Bagi si tu niste lacrimogene, sunt femei, eu cred ca vor intelege...

Dr_anca ce-ai tu acolo sigur e un cheloid, asa am si eu la operatia de stomac si la cea de apendicita - prost materialul clientului, adiva pielea noastra. Cezariana insa arata boboc, doc a vazut ca-s predispusa la d-astea si a fost ultra atent si a folosit si ceva fir mai smecher... Din pacate nu poti decat sa o lasi asa si daca si cand se va albi o sa te deranjeze cum arata sa mergi la chirurgie plastica sa iti scoata cicatricea. Si pe mine ma dispera maica-mea ca tot imi zice sa ma duc sa-mi scot si eu cicatricea de la op de stomac dar io acum numai cand aud de spital fac alergie...

Flo eu am hemoroizi, de cand ma stiu, acum mai am doar unul extern pe aia interni i-am rezolvat acum vreo 4 ani, am fost la astia de la Proctoline si mi i-am scos prin ceva proceduri in ambulatoriu, ma duceam la fiecare 3 saptamani si ma mai scapau de 2-3. Adurat vreo 4 luni ca erau multi. Cu asta exterior insa nu se poate face decat op clasica dar nu merita. Doar tre sa fii atenta sa nu te constipi si sa nu mananci condimentat ca asta ii excita

Caprioara cu hipotiroidia ta m-ai scos din barlog, si eu sunt ingrijorata pentru ca slabesc cam mult, deja am 59 kg, am slabit constant cate 1 kil pe saptamana dupa ce am nascut desi mananc de sparg. Analizele de tiroida pot fi facute oricand?, astea nu sunt alea ce trebuie facute in nus' ce zi a ciclului? Io m-am hotarat sa fac si o analiza sa vad daca n-am vreun vierme rau pe traseu, firar....

Am vazut pozele noi cu toti pepenasii, sunt minunati, fara exceptie si ma bucur ca a revenit si Sun, macar cu poze, si mai ales ma bucur ca si Carmenela ne-a aratat printesa minunata Allegra

Vroiam sa mai scriu ceva dar am uitat

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Fetelor am spalat rufe la masina cu uscator si au iesit uscate,gata de bagat in sifonier si nu sunt nici sifonate.Sunt foarte multumita de ea.
Caprioara imi pare rau ca ai probleme de sanatate.
Flo abia astept sa ne intalnim.Nasa a venit cu cutia la biserica pt ca a bagat in ea hainele pt Raluca,prosoapele,panza pt mir si intr-o cutie identica doar ca in miniatura a avut bagat o sticla cu ulei,un prosopel si un sapunel pt preot.Am inteles ca le-a cumparat de pe net si cutia este speciala pt adusul lucrurilor la biserica.
Anna imi pare rau ca Ioana este bolnavioara.Un sa treaca!
Carmenela foarte scumpica este fetita ta.
Va las ca mai bag o tura de rufe la masina ca a inceput sa-mi placa.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

S-a dus dracului cura mea
De la atata stres cu banii astia,care pentru noi conteaza,am bagat aproape toata ciocolata,si tare tare ma tenteaza si inghetata asa ca,daca tot m-am infometat azi,o sa pun dublu inapoi

Boti multumesc pentru sfat,sa stii ca m-am gandit si eu la varianta asta,numai ca secretara de la faculta e cam scorpie,se crede miezul pamantului,si nu o vad genul de persoana care sa se induioseze prea tare.O sa ma afisez cu timi imbracata precar,nu-i scot mucii vreo 3 zile si o mozolesc cu ceva fard sa para nespalata sa ma creada ca am nevoie de bani

Fug sa dau buzna la frigider.O sa fac ravagiiii!

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput