Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

hai ca a-ti inteles voi despre cine era vorba nu?!
lala_20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare zuzici.

Zceti-mi si mie ce sa ii dau puiului, pana ajung cu el la doctor.
Are cacuta cam lichida, si toate culorile...acum e verde inchis cam ca salata de vinete fara maioneza, acum e galben ca un galbenus de ou fiert si sfaramat.

Also, am vazut ieri noapte ca ochisorul drept nu-l putea deschide.Iar dimineata avea urdori uscate pe gene si se lupta sa deschida ochiul.L-am tot sters peste zi cu un prosop moale cu apa, dar ochisorul tot bolnavior arata.Era mai micut decat stangul.

Si imi tuseste inca.Eventul tuseste o data, apoi trage repede aer in piept.... de 3-4 ori....si continua cu tusea.
Incerc acum sa ii fac programare la doctor.Dar...ce
sa ii dau intre timp?


POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ceska eu nu i-am luat premergator nici lui Marc si nu-i voi lua nici lui Andrei. Marc a mers de-a buselea de la 7 luni jumate si la 1 an si 1 luna a mers in picioare, iar Andrei acum bate toata casa de-a buselea. Eu am si casa mica si ma tem sa nu se impiedice de mobile, praguri..nici cine stie ce loc nu are. Dupa parerea mea premergatorul ii ajuta mai mult pe parinti ca sa tina copiii ocupati...deci e decizia fiecarui parinte.
Nu ajuta copiii sa mearga mai repede sau mai bine.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Si..pun si-un filmulet cu Andrew, facut ieri, de tati lui....aici:
http://s45.photobucket.com/albums/f61/honey79/?action=view¤t=CageMatch-1.flv

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetelor
Am revenit si noi pe forum dupa o absenta mare de timp , s-au intamplat multe lucruri in viata noastra , unele mai placute altele mai neplacute dar am trecut cu bine peste toate
Urez si eu La multe lunite !!!! pentru toti clopoteii sarbatoriti sa fie sanatosi si mancaciosi si sa-si bucure parintii
Felcitari pentru cei care deja merg singurei in picioare , cei care deja vorbesc
Miri sanatate multa mamei tale si sa dea Dumnezeu sa fie bine
Am vazut poze multe, toate sunt frumoase , nu dau nume ca sa nu omit pe cineva avem niste clopotei tare frumosi .
Bun venit Ioanact
Despre noi ce va putem spune ca a trebuit sa ne mutam d eunde stateam in chirie de 5 ani , acum ne-am mutat in alta zona , mai departe de oras si cu bani mai multi , ne-a fost tare greu in masura in care am avut de carat lucrurile si copii dupa noi , dar a trecut si asta . Am avut o perioada in care am fost bolnavi toti 4 , primul s-a imbolnavit Andrei ,a pupat-o pe Maria pana cand i-a dat si ei si tot asa pana am ajuns sa fim si noi adultii bolnavi.Am ajuns sa mergem la urgenta sa ne dea un tratament mai puternic sa ne refacem bine cat mai repede, a fost o viroaza tare urata
Maria vorbeste si ea cate ceva : mama , papa ,apa , tata striga toata ziua , plus alte cuvinte numai de ea intelese De mers merge singurica tinandu-se de pat , mobila .
Am fost si noi plecati la Brasov acasa , am stat cateva zile , a fost tare frumos.
lala 20 te rog sa-mi fie cu iertare dar nu am avut cum sa te anunt ca trec prin Slobozia , am plecat tarziu de la TL spre Bv . Data viitoare promit ca te voi anunta
Am pus cateva poze cu noi , le puteti vedea incepand de AICI


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

De Ziua Marinei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:



Poze proaspete cu dl tornada in plina actiune si profitand la maxim de lipsa fratelui de acasa

http://community.webshots.com/album/567508306pXTeyF?start=12



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Dany ce pitici frumosi ai Maria va fi o roscata rapitoare

Honey ii poti da : debridat sau smecta .

am vazut si filmuletul , are si Bogdan viezurele ala miscator

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna Ellena.Ma numesc Alina am 27 de ani si sunt din Constanta.Ioana e fetita mea de 9 luni (pe 11 Oct).Vreau sa te intreb ce ii dai Evei sa manance?Ioana bea laptele numai dimineata (120 ml) si cateodata seara (tot 120 ml), ziua mananca mancare:supik, piure, iaurt cu biscuiti si cereale, fructe cu biscuiti si cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Roxana premergatorul. Asta-l iau si eu de pe Laredoute cu 40E. Deci e fain? Abia astept sa-mi vina!!!
Honey, multa sanatate lui AJ. Eu ii dau picaturi cu vit.C (6/zi) si siropel pt tuse Eurespal. Dr mi-a spus sa-i dau chiar felii de lamaie Am vazut filmuletul, ce scump e cum misuna peste tot dupa jucaria aia (e super faina jucaria) si ce baricade ati pus printre fotolii
LalaD, e super tare in poza asta, ce concentrat isi strange gurita, zici ca pune la cale ceva de mare importanta Pupam dl matematician


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Saru`mana Lala_D esti o draguta

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

De Ziua Marinei



Mergi la inceput