PRIETENE FARA TITLU (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA-MARIA bine ai aterizat din nou in virtual Deci asa cu Clara,mai aveai un pic si nu mai voia acasa, Diana cred ca asa ar fi facut de era program scurt,dar la 8 ore are timp sa se sature si sa mai vrea si acasa Cu raceala si tusea ce sa zic te inscri in trend Super ca intelege deja cate ceva,o sa vezi ce o sa te mai invete ea pe tine in maxim un an Imi pare rau ca a trebuit sa refuzi jobul,ma gandesc de ce,dar asta e ,lasa ca ai timp de prajiturit si de net macar.Si de shopping Ce mai gasisi la reducere?
MIRELA chiar nu ma mir ca plange bietul Dani la cat e de mamos si in plus e si la el treaba cu limba.Poate se adapteaza totusi cat de cat.Pe cand planificati sa va intoarceti? Ca banuiesc ca nu e deloc usor,aveti de vandut,de platit datorii etc. Citeam pe net zilele trecute la subiectul cu criza financiara ce au cazut preturile la locuinte,masini etc. in Spania si m-am ganditi la voi
INGRID deocamdata zice mami ca a mai tusit Diana,e la ei acum ca a scos-o mami azi,deci inca nu imi dau seama daca e alergie sau e doar de la secretiile din gat.

Dimineata am dus-o eu ,era Georgi ce tinerica acolo si mi-a laudat-o pe Diana ca se imbraca si dezbraca singura.Pentru mine nu era o noutate - dar faza e ca in primele saptamani Diana o tot chema pe Georgi sa o dezbrace/imbrace,ce smechera,ca doar ea stie si singura demult ! Cred ca voia sa i se dea si ei atentie ca celorlalti care erau imbracati-dezbracati de educatoare / ingrijitoare.Dar pe-urma s-o fi plictisit si si-a reluat stilul ei independent.Am vazut azi ce farfurii/cani aveau pentru micul dejun,de inox,ce ciudate mi se par,dar sunt asa ca sa nu se sparga evident ...
Iar au plans doua fetite,una - tot aceeasi - una dintre gemene - ce se smiorcaia in tacere la o masutza si Diana cea blonda si dezghetzata de la sedinta cu parintii ,culmea-culmilor!!! Ea plangea pe hol,dar nu tare,a intrat maica-sa cu ea in clasa,dupa doua minute a iesit maica-sa si tot incerca sa se uite pe gaura cheii sa vada daca mai plange fata Am deschis eu larg usa si surprise,nici urma de plans pe ea,cred ca asta era deja in categoria plans "artistic" de impresionat mamele
Mai bantui un pic pe net ca pana acum s-a benoclat husbandu' la site-uri cu ziare si filme si pe urma ma duc in pat ,daca mai apuc ca trebuie sa recuperez si odrasla.N-ar strica sa mi-o aduca tati,ca nu mai am chef de iesit ...
ANDOOO ce tot faci de nu mai zici nimic? Cum e in apartament nou?
JANI tu te mai ti de gym ca io pauza

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

salutare!!

Am pus si eu niste poze pe www.dropshots.com/irinamav

Ana, ce fain ca s-a adaptat Clara la cresa. Era de asteptat avind in vedere ca ei ii plac foarte mult copiii. Las' ca ce-i al tau e pus deoparte; o sa fie alta ocazie , poate mai buna.



Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Salutare, fetelor

Ca de obicei, io cu mare intarziere. Deh, program si trafic de ... capitala.

De citit, v-am mai citit de cand am postat ultima oara, insa de postat n-am avut vreme sa ma picati cu ceara... Ba da, s-a intamplat sa fiu mai..libera o data, insa era iarasi in mijloc de scandal (nu rade, Moni), asa ca am evitat sa mi se spuna ca apar doar cand e samanta de scandal.

Prin urmare, mici noutati despre noi. (O sa revin cu impresii despre intalnirea de la Busteni si despre pozele cu piticanii pe care le-am mai vazut intre timp).

Dupa ce ne-am intors de la mare, la bulgari (nu ma mai duc cat traiesc eu si nu doar din pricina ca si omu' si cupilu' mi-au facut o mandrete de toxiinfectie alimentara, de a bolit mititica vreo doua saptamani), am inceput acomodarea cu gradinita, in timpul scolii de vara.
In prima zi am lasat-o o ora, a doua zi doua ore jumate, a treia zi pana la pranz cu masa inclusa, iar din ziua a patra si cu somnicul de dupa masa; prin urmare, intr-o saptamana eram acomodate cu gradi si am inceput la 1 septembrie fara surle si trambite. E drept ca, fiind summer school si vreme faina afara (sfarsit de august), programul era mai relaxat, in sensul ca doar se balaceau in piscina si se jucau prin gradina, pe la tot felul de jucarii de exterior, pe terenul de tenis (unde o gaseam pe Ili cu cate o fetita, pe spate, cu rotile in sus amandoua, uitandu-se dupa ...nori), asa ca acomodarea a fost destul de rapida si usoara.
Gradinita e minunata si nu-mi pare rau de nici un banut pe care il platesc. Ilinca e incantata (desi il mai intreaba din cand in cand pe Dan "Tati, da' de ce ma duci in fiecare zi la gradi?"), invata o multime de lucruri noi, imi canta toata ziua ... Pe scurt, sunt foarte multumita.
Am descoperit si noi de vreo cateva saptamani puzzle-urile (am fost cam reticenta la inceput, dar cand am vazut cat e de incantata de ele mi-a trecut), asa ca daca o sa dau faliment o sa fie din pricina puzzle-urilor din lemn de la Educa.
Ieri, am fost la teatrul de papusi Tandarica, la Mica Sirena si i-a placut tare mult ( si noua ne-a placut ); mai fuseseram anul trecut, la Cluj, la Alba ca Zapada, insa era cam mica si nu isi mai aduce aminte.

Va tzuc pe toate si promit sa incerc sa intru mai des, chiar daca doar cate putin.
Multi pupici si spiridusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINEL nu mai insist pe problema doar ma intreb care runda te-a blocat Te-am mai vazut eu pe mess de cateva ori,dar n-am indraznit sa "bat" ca stiu cat de ocupata esti,desi muream de curiozitate nu atat de cum a fost in vacanta la bulgari,cat de cum a reactionat la gradi Ilinca.Chiar acum vreo doua ore ma gandeam ca daca nu apari prin zona, in WE viitor te sun sa vad ce si cum si ... hop,uite ca aparusi .Telepatia?
Ma bucur ca e asa de fain la gradinita aia,desi era cazul sa fie si mai ales ca ii place Ilincai! Cand apuci baga si niste poze si cu gradinita! Dar la bulgari,de la ce au patit-o,de la mancare? Imi pare rau ca v-ati stricat asa concediul ... Uite ca si Brandusa si Ursulina s-au simtit fain si pe-acolo,ce sa faci,ghinion ...
Ce fel de puzzle de lemn sunt alea ce le face Ilinca? Ai poze? De fapt las' ca ca mai repede dau eu pe net de ele,sper.
Asteptam sa intri cu alta runda de stiri

Eu am tot rugat-o pe Diana sa vina sa o spal pe cap si nu voia nici baie sa faca,stia ea ce-o asteapta.Atunci am zis ca fac eu baie,am dat drumul tacticos la apa si am luat sarea de baie cea ROZ si m-am pus sa torn in apa ... Nu va zic ca in doua secunde era dezbracata gagica La spalatul pe cap a urlat ca din gura de sarpe,ca de obicei ,dar macar a intrat de bunavoie in cada.Cat a uscat-o pe cap Ghita, am bagat si io o baie

IRINUTZA ai o blondina super frumoasa!
Am mai facut si eu ceva poze si filme,macar pozele incerc sa le pun,ca filmele nu-s sigura de pe hardul asta ...


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Asa revin ,
Ingrid , deci sunteti acasa acum , adica nu mai merge la gradi , foarte bine . Sa stii ca netul mi-a picat cand vb pe mess cu tine .
Irinel , ce bine ca e fericita Ilinca .
Deea , a iesit tortul pana la urma ? Cum te mai simti ?
Moni , ai net la job sau nu , ca nu mai stiu ?
Azi am primit circulara de la gradi cu activitatile pe care le vor face luna asta . Pe sapt viitoare trebuie sa faca un colt al toamnei , asa ca va trebui sa duca frunze uscate , castane si ceva fructe de toamna dar nu stiu cum sa le traduc , ma rog sunt tipice pe aici .
In 31 oct e sarbatoarea castanelor , trebuie sa mearga cu camasa in carouri , fustita , batic si sort , na pune-te mami si cauta acum camasuta in carouri .
De 1 noiv o sa faca ceva prajiturele tipice de aici , ma rog , sunt curioasa daca le trimt acasa sa le gustam


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA am net sigur mai,doar ca nu mi-am instalat messul,am intrat de pe meebo cand am avut urgent nevoie de mess.
Faina ideea cu toamna,aia cu echipamentul e si mai faina! Ce temperaturi sunt pe la voi? Ca la noi nu mai stiu nici io,e alandala vremea Bey o fi tzipat Ingrid la tine pe mess de-a cazut netu'?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
Am gasit puzzle alea de lemn la Educa de care zicea Irinel
http://www.clip-trade.ro/store/index.php?action=ViewGroups&grp=801&brid=6
Sunt super faine ,dar mi se par cam scumpe
ANA MARIA deci aveai dreptate sa cauti puzzle d-astea de lemn,eu credeam ca se gasesc doar de carton de genul asta ...

La noi e in regula totul,Diana s-a trezit ok,a mers cu placere la gradi ca de obicei. Educatoarea ne-a transmis ca ieri i-a consultat asistenta si a intrebat daca stim ca Diana are probleme cu calciul? I-a depistat sternul cam infundat ... I-am zis ca e in evidenta si ca ia calciu zilnic . Plus vit D din uleiul de peste,apropo de asta,INGRID pana la urma i-ai mai dat si Dianei tale? Vad ca de tusit n-au mai zis nimic,desi mai tuseste din cand in cand - nu des,dar destul de nasol,nici nu stiu ce sa fac.Daca sun pediatra poate ma pune sa ii dau antibiotic Mai astept un pic sa vedem ce si cum,ca deocamdata nu e asa deranjant,doarme bine de exemplu.



MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna dimineata ,
Vai nu mai pot de somn , ieri am baut cafeaua la 4 dupa-masa, asa ca azi noapte m-am culcat la 2 . Si saraca Clara de la 8 si un sfert tot incerca sa ma trezeasca, imi facea draga draga , imi spune iubita mea , iar eu . Acum papa un cremvusti , ii dau un iaurtele si fuga la gradi .
Sut super puzzelurile acelea , si nu ieftine , dar sunt faine . Eu i-am luat la Clara 2 , unul simplut cu niste animale sa le puna la conturul lor , ala l-a facut imediat , bine ca nu era un puzzle propri -zis . Si puzzle cu litere , ca cel care il aveam , am cam pierdut 80 % din piese in tara , si am tot cautat sa ii iau altul .
Si am gasit , am vazut eu ca e putin difetit , dar cand l-am deschis , am vazut ca sunt vreo 6 bucati , care sunt 2 litere perechi , si plus de asta sub el e litera mica , adica bucata de la suprafata e litera de tipar si sub ea e litera decomplicat mana . Mult mai complicat , dar o sa invete si literele mici acum . Prima oara s-a cam uitat lung la el , dar pe urma cu putin ajutor , l-a facut 90 % singura .
Gata fugim .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Moni, gasesti si mai ieftine.
http://www.dinoland.ro/Printesele_Disney_2_x_16/index.html
Cam acesta e pretul si in Selgros. In Carrefour costa 29 lei, iar in Diverta 39 .

O zi buna sa aveti. Mai pove mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINEL mersi,asa mai merge sunt aproape la juma, de pret ca pe site-ul unde le-am gasit eu.
Si io-s ocupata tare,mai bag io nasul mai incolo cand iau o pauza mai luunga

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput