Copilasi din 2002 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

salutari si de la noi!
Bine ai venit, Devoska!

Gata! Azi am dus dosarelul pt inscriere la scoala.L-am dus cu copil cu tot, ca sa-si cunoasca omul invatatoarea!
I-a fost tare drag Andrei, care statea, fireste, intors cu spatele catre d-na, doar e bine crescut!
Si daca am ajuns mai repede acasa, m-am apucat de curatenie GENERALA in camera lui Andrei. Profit cat e plecat la tenis cu taica-meu.

Numai bine!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna.
Azi am de impartit felicitari!
Cristina, felicitari ca l-ai inscris pe Andrei la scoala, mare pas. Pot sa te intreb ce a cuprins dosarul? Adeverinte venit parinti, certificatul de nastere al copilului si mai ce?
Si noi vrem sa-l inscriem dar prin ianuarie!
Nina, ce frumos scrii de Cristina, imi place ca e asa constiincioasa, bravo ei! S
La fel, Nicole bravo si pentru Julian, pentru test!
Si bineinteles, Sinzi felicitari ptr. noua locuinta!
Devoska, bine ai venit, sa ne povestesti mai multe despre Sara!

Pentru mamicile ai caror pui au pierdut deja dintisori am o intrebare: lui Andrei i-au cazut dintii de sus de aproape 2 luni si ceva si inca nu au iesit. Nu am cum sa fac comparatie, fiindca cand au cazut jos, erau deja iesiti in spate si au ajuns la locul lor imediat! Deja sunt un pic ingrijorata, nu se vede nimic unde trebuie sa iasa, cam cat dureaza pana ies?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Multumim pt urari!!!

Am pus ceva poze aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2305476310087737923SQiRRm
Nu am apucat sa aranjam prea mult...din lipsa de timp, si acum cu musafiri asta e ultima noastra grija

Katty, noi am fost la dentist si i=a facut o radiografie...unde se vad dintii care trebuie sa iasa...daca esti ingrijorata, de ce nu incercati sa faceti radiografie??? Iti va spune exact cat va mai dura pana ii ies...

Gabb, felicitari pt Julian...


Cristina, am schimbat orasul (dar aici orasele se deosebesc doar prin nume, treci dintr-un orasel in altul fara sa iti dai seama...e cam la 30 min de condus de unde am stat pana acum....


Nina, ce repede au vacanta...
Sapt viitoare plecam si noi la Disney, si de abia asteptam cu toti vacanta!!!! Dar mai mult eu simt nevoia sa dorm pana mai tarziu!! hihi...

Am luat motul finului...a fost tare haios, caci nu a vrut sa aleaga decat 2 lucruri: stetoscop si mingia de tenis...cand i-am cantat la multi ani a plans...
E tare cuminte, umbla prin toata casa de-a busi-lea si baga toate jucariile lui David in gura...
E indragostit de David, cum il vede cum rade cu gura pana la urechi si se agata de el...

David a venit ieri de la gradi cu 2 adunari de ordinul miilor ...m-am amuzat gandidu-ma ce nivel o fi asta (dar ei le fac babeste cu cuburi de mii, patrate de sute, siruri de zeci si bile de unitati)




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sinzi, tu n-ai scaunel de masina pt David?? Care mai sunteti si nu-mi divulgati secretul??? :)

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nicoleta, asta-i al nostru: http://www.weltbild.de/kindersitz-cybex-solution/?b=734314&wea=8002019

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta noi il avem pe asta:
http://www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=8G00CAF&CategoryID=1
(eu am inteles ca iti trebuie pt Matei, nu pt Stefan).
E f usor, confortabil, se lasa si pe spate, e aerisit, usor de curatat...si cel mai important: isi poate pune centura singur!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nico- noi avem si inaltator si scaun. Dar, uite ca nu stiu ce marca. Le-am cumparat de mult, asta e explicatia.

Katty-ne-au cerut de la scoala astea: cerere (tipizata), copie certificat de nastere, copie CI parinti, copie certificat casatorie parinti, fisa medicala sau avizul epidemiologic copil, dosar plic.La scoala asta, acum e perioada inscrierilor.
Katty-ai spus ca si lui Andrei-ul tau i-au crescut dintisorii de jos in spatele celor de lapte. Acum sunt perfect drepti??
Ca Andrei are unul, crescut tot asa in spate, si acum e inca destul de stramb.



cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata, multumesc pentru raspunsuri!
Cristina22,dupa ce i-au cazut dintii de lapte de jos (cu ceilalti iviti in spate deja), au mai trecut cam 2 luni pana sa ajunga la locul lor si sa alinieze, nu sunt inca drepti, dar stomatoloaga ne-a asigurat ca se vor alinia complet dupa ce ies si cei de sus...poti vedea in poza 27 de aici(cea cu Hi,hi,hi) exact cum are dintii! Edit:Vezi ca poti da zoom pe ea si sa vezi exact cum ii stau dintii...
Nicoleta, si eu am crezut ca ne ceri informatii despre scaunel ptr. Matei, si nu mai stiam mare lucru de la al nostru decat ca a fost Chicco, mai multe amanunte nu, decat ca am fost mutumiti de el. Acum avem un inaltator luat de pe Buburuza, o sa caut sa vad cum se numeste exact!
Edit: asta e: http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=4006

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, Cristina, foarte faine. Ma documentez si eu acum.

Sinzi, astia nu au magazine si in Europa? Ca preturile sunt super-ok!! Si da, vreau si pentru Matei, dar si pentru Stefan scaunel. E musai, repede, ca nu mai incap in actualele.

Katty, multumesc si tie!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
devoska si Sara, bine ati venit in clubul nostru !
Sa ne anunti cand ai poze cu voi, sa va cunoastem mai bine.
Cum v-ati acomodat, acolo ? Sara vorbeste ruseste sau doar engleza ?
Cristina_C, joia si vinerea, deja se acumuleaza oboseala de peste saptamana la Kiki. Mai ales ca inainte de ora 21:30 nu o pot culca pe Kiki. La ora 21 are ultima parte din programul ei de tratament. Iar dupa-masa nu doarme defel.
In primele weekend-uri de cand a inceput scoala, se trezea si Kiki in jurul orei 7, cand ii faceam programul ei de dimineata si nu mai vroia sa doarma.
Acum, o conving sa mai puna capul inapoi pe perna si dormim amandoua pana aproape de ora 10.
Sinzi, vei avea un fin doctor si tenisman, se pare !
E fain la casuta si cu piscina in curte !
Imi place poza aceea toata verde !
Nicoleta, eu nu te pot ajuta, ca n-avem masina si atunci, nici scaun pt. masina.
Dar ma bucur, ca sunteti bine si cresteti mari !
Nicole, ai scapat de raceala aceea ? Ce faceti in weekend ? Mai mergeti la cealalta casuta ?
Cristina22, felicitari pt. pasul facut ! Andrei e primul viitor scolarel, cu acte in regula, sa zic asa.
katty, multumesc ! Ca tot am vazut pozele cu motzul finutului lui Sinzi, nu e de mirarea placerea Cristinei pt. scris si citit, pt. scoala, caci ea a ales stiloul si cartea, la taierea motzului.
Oricum, de mica i-am sadit dragostea fata de carti si de la 1 an i-a pus sotul creionul in manuta si am stiut ca ii va place sa-l foloseasca, dupa cum il tinea.
Despre dintisorii de sus, la Cristina au aparut imediat ce i-a pierdut pe cei de lapte. Dar am mai auzit despre cazuri de intarziere a aparitiei incisivilor centrali de sus. O radiografie v-ar lamuri cel mai bine, zic si eu.
Cristina22 si la Kiki s-au indreptat foarte frumos cei doi incisivi laterali de jos, care au iesit inainte sa-i scoata pe cei de lapte. Nu stiu in cat timp, dar s-au aliniat cu ceilalti. Important este sa aiba spatiu sa se indrepte, cred eu.
Tot am impresia ca este vineri, azi. Mai e cineva asa ca mine, azi ?
E soare afara ! O zi cat mai faina in continuare !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput