Gasca de Constanta (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Constanta

de copii sportivi si nu numai...



Azi am fost la terapii cu Bogdi cand ne-am intors am "papat"si-am facut "nani",acum sunt fresh(el inca doarme),a primit primul ursulet rosu tare fericit si mandru a iesit de la psihoterapie.




Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjourica !

Gabi , sa stapaniti sanatosi casuta si sa va bucurati tot timpul de realizarile puiutului vostru!

Ioanact, Bine ai venit ! Eu aveam problema exact invers...Andreea nu voia decat lapte...ff tarziu a trecut pe mancare diversificata,desi am inceput destul de tarziu sa-i dau diversificarea , dupa 6 luni, pentru ca am alaptat-o pana la 8 luni...Si as mai fi avut lapte, dar am intarcat-o ca sa pape si mancarica...Fiecare copil creste in ritmul lui...eu zic sa fii multumita daca papa mancarica...e super...

Crixia, bafta...tinem pumnii sa vrea in continuare!

Mamacita...tare au mai crescut Alex si Anabela...cum se impaca acum cand sunt mai maricei??? Tu ti-ai revenit? te-ai reintors la serviciu?
Cami...la gradi copii nu fac si dansuri??? mieimi spune Bianca ca fac...

Eu sunt ,,lata,, dupa o enterocolita de calatorie,...azi am reusit sa ma urnesc la servicxiu ca era musai...

pup fetele si We placut tuturor!


Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Tania, da, fac dansuri (miercuri) si engleza (joi), pentru pictura ne-au inapoiat banii. De la Alex abia am reusit sa aflu cam ce fac, i-am spus ca daca nu este mai atenta nu o mai las.

Eu m-am virusat, acum cand mandrele si-au revenit , au fost mucioase amandoua. Sper sa nu i-a si "tulpina" asta.

We placut, insorit!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Salutare tuturor,
Sunt tare suparata pentru ca Bogdan se pare ca ar avea gastrita... Ieri m-a sunat invatatoarea pentru ca il durea ingrozitor stomacul si am fost de l-am luat de la scoala iar pe drum mi-a zis ca ii vine sa se omoare de durere
Degeaba i-am tot zis sa fie atent la ce mananca este in continuare simandicos, mananca numai cand vrea si ceea ce vrea el, chiar daca ne asezam toti la masa, se joaca cu mancarea, bea apa, zice ca e obosit pentru ca dupa un timp sa fie in bucatarie cu iaurturi in brate sau "Paula" sau alte dulciuri.Dimineata nu reusesc sa-l fac sa manance.
Crixia, poate ne intalnim cu fetele la bazin, Alina mereu o da exemplu pe Andrada celor mai mari ca ea pentru ca e curajoasa si sare in bazinul mare
Cami, Tania, fetele noaste fac dansuri la gradi dar Andrada a fost foarte dezamagita pentru ca nu fac cu muzica si sunt doar niste exercitii de incalzire...

Multa sanatate va doresc!



noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bunaaa!
Va multumim ca ne-ati tinut pumnii, Alexia a colaborat toata ora, a facut 10 bazine si a plecat f incantata de realizarea ei! Este dornica sa revina. Mai am un pic emotii sa nu imi mai ofere surprize, sper sa fie doar senzatia mea de teama!

Adinutza, mie mi-a placut de Alina si as fi vrut sa mergem la Palm, dar Alexia a specificat ca nu vrea acolo, posibil sa aibe ea vreo mica suparare!
Acum mergem la Iaki, pe mine ma avantajeaza ca program, au zilnic pana la ora 22. Serile precedente am inceput la 20, iar sapt viitoare sper sa ajungem mai devreme.

Camelia incercati la ambele, vede ea unde-i place mai mult!Mai ales daca va fi si acolo colega cu Andrada e posibil sa accepte.
Nu ne-ai mai spus nimic de premiul castigat aici pe DC! Ce-au primit in dar motzatele ??

Sunt pe fuga, e zi administrativa!
Un we frumos va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Adina, imi pare rau pentru Bodi ca trece prin asa ceva, acum o saptamana ne-am intalnit cu mama ta si cu el cand o luau pe Andrada si imi spuneau ca acuza si atunci dureri de burtica. Sa se faca bine si sa puna mana pe mancare nu pe "paula" (eu l-am scos din frigider din motive de Alex, daca stia ca este in frigider facea ca Bodi ). Cat despre dansurile de la gradi, din miscarile pe care ni le-a aratat Alex, ne-am dat seama cam ce fac, dar ea nu stie ca de fapt sunt miscari de incalzire , vom vedea ce vor mai face pe viitor. fata isteatza - Andrada.
Cristina, referitor la premiul de la concursul Danonino, mi-au cerut un cont in care sa vireze suma castigata, cu care sa cumpar eu electrocasnicele, am trimis contul, acum astept banii. pentru Alexia, s-o tina tot asa .

Noi suntem in carantina eu - virusata, sotul tine aproape de mine, fetele mucioase in continuare.


We placut si insorit!





1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

dady,esti o draguta ca ti-ai amintit de noi,din pacate eu nu prea apuc sa scriu,iar de obicei mai intru pe la gravidute-mamici de Cta.M-am reintors de pe 5 sept.,initial cu gheata(eram spectacolul spitalului),apoi,pe 26 sept am dat-o jos si am mers schiopatat si cu dureri pana azi,cand vad ca mi-au cedat durerile si am putut,dupa 2 luni,in sfarsit,sa merg normal!Piciorul e tot umflat,dar ce-mi pasa,daca imi fac treaba cu el!
Alexut si Anabela se iubesc din ce in ce mai mult,sunt de nedespartit,cauza din care au si racit urat ambii cand a facut Alex prima recolta de virusi de la gradinita,evident ,dupa prima saptamana!10 zile ne-am chinuit cu ambii,apoi,joia trecuta,pareau ok,dar,dupa inca 3 zile la gradi,Alex iar a racit,de data asta se pare si cu ceva suprainfectie,cu otita,drept care a facut si el cunostinta,pentru prima data,cu antibiotic(Sumamed).Anabela se plange intr-una,i-au iesit dintii 11 si 12,sper ca numai atat este,sa n-o izbeasca si pe ea otita,ca e micuta,draguta...In rest,munca si nesomn la greu!
Adinutza,tare-mi pare rau de Bogdan,asta chiar e diagnostic greu la un copil,dar poate totusi nu e chiar gastrita.Atentie insa sa nu fie Helicobacter pilori,faceti niste investigatii amanuntite.
PS:scuzati-mi lipsa de cultura,ce este"Paula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Constanta,salutari de la Navodari

Camelia insanatosire grabnica si numai bine -lor tale.
Tania de urari si sa stii ca noi chiar suntem fericiti pentru orice noua realizare a lui "Donu'Dodo"
Mamacita ma bucur ca ai scapat de durerea de la picior,insanatosire grabnica puiutzului si sa dea DD sa nu se mai imbolnaveasca si fata,iar.Din pacate in primul an de gradi am trecut pri aceleasi experienta/e cu Bogdiin doua luni 5 diagnostice printre care si otita)
Bodo-mare sa nu fie ...gastrita.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamacita

PS:scuzati-mi lipsa de cultura,ce este"Paula"?



"Paula" este puding de vanilie+ciocolata/ ciocolata+vanilie de la Dr. Otker. Si mandrelor mele le place.
Multa sanatate micutzilor & parintulor!.

Gabi felicitari "donu-lui" Dodo pentru progrese.

Va dorim duminica placuta!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

O saptamana frumoasa si plina de bucurii va doresc.






Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput