Durerea unei pierderi de sarcina (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

laura,..succes pe vineri, te asteptam cu vesti bune..


danangie,..stiu ca ar trebui sa nu ma mai gandesc la asta dar nu pot,..probabil e inca devreme,..a trecut abia o luna,..sper sa fie..candva.. mai bine.
Medicul,..asa pentru linistea mea sufleteasca probabil ca o sa-l schimb desi am fost foarte multumita de el,..si cu prima sarcina tot la el am fost,..nici nu mai stiu ce sa cred,..doar sarcina mi-a urmarit-o 2 medici,..chiar nici unul nu a putut observa nimic?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

danangie,..sigur o sa mai incerc sa mai am un copilas,..dar mi-e putin cam frica dupa 2 cezariene..


Camy pus plang alaturi de tine,..si sa ne rugam ca intr-o zi sa fie mai bine si sa nu mai doara asa de tare..pana acum nici nu credeam ca as putea suporta sau rezista la asa o durere de mare,..dar totusi a trecut o luna si sunt inca aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Camy.... ma rog pentru tine, pentru puiul tau si sper Dumnezeu sa iti aline durerea...

Ariana cu 20 min inainte de declansarea nasterii, sau a avortului, cum vrei sa ii spui mi s-a facut o eco. Puii mei erau bine, faceau cu manuta si sugeau degetelul. Nu s-a vazut nimic. Sunt intrebari care au raspuns si intrebari la care nu ne va raspunde nimeni niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Catalina,..nici nu vreau sa ma gandesc la cat ai suferit si la cat mai suferi inca..dubla durere..sunt intrebari care probabil in timp nu ar mai trebui sa ni le punem,..nu isi mai au rostul,..daca cineva a fost vinovat de moartea puilor nostrii sunt convinsa ca intr-o zi vor plati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ariana...cu timpul intrebarile dispar. Si ura, si revolta si dorinta de a da vina pe cineva. O sa ramai tu si undeva in suflet dorul si....durerea dar la o alta intensitate , durere pe care o vei percepe altfel decat acum, o sa reapara speranta si o sa o iei de la capat.Dumnezeu ne da cat putem duce....este greu de inteles si de acceptat, dar din pacate nimeni nu ne intreaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

of mai fetelor...ce vorbiti voi acolo....poate avetib dreptate...dar en asa de greu...

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

salut fetelor ,
si eu am pierdut o sarcina anul trecut , eram in 3 luni si ceva. Am fost la echo pe la 2 luni si mi-au spus ca e prea mic si nu se vede sa ma duc iar peste o luna , si nu am mai apucat deoarece a inceput hemoragia si ....s-a dus ... cica s-a oprit din evolutie , din ce cauza ... nimeni nu stie ....cu toate ca la prima sarcina nu am avut nici o problema . Iubita mea fetita are 6 ani acuma dar vroiam sa -i mai fac un fratior sau o surioara ... dar de atunci si pana acum nu am mai reusit. Poate va face Dumnezeu o minune pana la urma . Va pup si va doresc numai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Ivanoiuadela9, imi pare rau de pierderea suferita,..si nu iti pierde increderea,..sigur fetita ta o sa mai aiba un fratior sau o surioara,..dar poate inca nu s-a hotarat sa vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Buna fetele. Ma alatur voua caci din pacate si eu am pierdut o sarcina. si nu aveam idee ca doare atat de tare. Au trecut aproape 4 saptamani de atunci si nu imi mai revin...abia mi-am facut curaj sa intru pe DC...pana acum eram la mamici de martie-aprilie, totul bine si frumos...
M-am dus la dublu test cand aveam fix 12 saptamani si aflu ca sarcina s-a oprit din evolutie de la 9 saptamani. Ce soc a fost pt noi...cata tristete...cat de mult ne doream acest copil. Deja ne facusem planuri, stiam si ce nume va avea...sotul vorbea cu el/ea si eram atat de fericiti. Acum nu pot sa nu ma gandesc ce oare s-a intamplat. Ma simteam f bine si nu am sangerat deloc.Sarcina era f bine fixata. si am multe, multe intrebari...dar cine oare stie raspunsul...
Of imi pare rau si nu vreau sa va intristez si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonagabri spune:

Floricik:ami pare nespus de rau ,citesc povestea ta si ma regasesc pe mine prin aceasi durere am trecut si eu ,iar raspunsurile la antrebarile noastre le are bunul D-ZEU ,nu te mai chinui sa te gandesti "de ce mie ca era totul bine",ancearca sa mergi mai departe sa fi tare si optimista ai sa vezi ca va veni si randul nostru sa ne tinem bebei an brate pupici

Mergi la inceput