Leoaicele*(23)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

o sa ziceti ca am luat-o razna daca va spun ce am facut in acum cornulete cu rahat, asa pofta-mi era de cateva zile da cand a spus Adriana ca face ....asa ca am facut in seara asta

va urez o noapte linistita



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Neata!
dau omatinala
Dodo multumim de noul capitol care este cu vesti bune.
Aurora, sa va traiasca bebele , sa fie sanatos, mancacios si sa va bucurati de fiecare clipa alaturi de el
Am intrat sa va salut , ca am treaba multa la servici, dar mai trag si cu ochiul la voi, din cand in cand.

Va si o zi buna!!!!!!!!!

Vine week-endul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Aurora sa va traiasca bebele, sa fiti sanatosii cu totii, sa ai laptic , si toate cele bune

noi stam in stand-by sa plecam si am intrat sa va salut pe toate si sa si sa va urez o zi minunata !


Dodo , daca ai timp sa adaugi si pe Clau la mine 27 Mai 2003

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello! va invit la o si CORNULETZE

Nikoll , cum se simte tatal tau? De la sot ceva vesti bune?

Annie , voi unde va mai plimbati azi?

Danny , ce faci , cum esti?

Leditia , tu cand ai cununia? sau ai avut-o si nu ai spus nimic?

Daria , ce facei, cum stai cu urechea si cu alergia? pt Giulik

Lilia , voi ce faceti , cum sunteti?

Anca , tot pe fuga esti? te asteptam la o

Gabi , tu ce faci, cum te simti? ai terminat de aranjat in casa noua? abia astept poze noi cu voi

ma duc sa strang dupa uraganul mic, ca e dezastru deja in casa



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare ...
Faza saptamanii: Giulik ieri la gradi a avut de desenat familia: m-a desenat pe mine, pe ea insasi si ... pe surioara ei :-))) Si a fost tare multumita si incantata in ciuda inststentelor educatoarei ca "ala" e tati ... ea a zis ca asta este ce vrea ea ... Na, ne-a cam lasat masca ...

So, Catutza, ma mut in vecinatatile voastre :-)))
Aurora, felicitari mamico, sa iti traiasca feciorul !!!
Ledi, cum esti azi ?
Annie, starea ta de spirit cum e ?
Dodo, sar`na de listuta, e momoasa-mumoasa !!!

Io`st mai bine :-) Am de lucru si sapt viitoare toti sefii pe cap :-) Dar bine ca e vineri, tralalalalalaaaaa :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Catutza, multumesc de intrebare, tatal meu se simte mai bine, iar de sot ce sa spun, s-a acomodat repede, ii place, dar asteapta noi oferte de munca.

Eram datoare cu un raspuns Liliei referitor la domnisoara mea.Nu ma supar ca ai intrebat.La scoala, invatatoare nu mai sta la fiecar copil sa le puna stiloul in mana, sa stea sa vada la fiecare cum a scris sau cum scrie.Acuma daca ai inteles bine , daca nu trece la urmatoarea lectie.Si eu de aia exersez cu ea cu o lectie inainte,adica ce ii da a doau zi ca sa stie sa scrie, ca sunt caiete speciale si scriu doar cateva randuri.Nu mai scriu pe caiete tip l.Si notele le da doar pe ce fac ei in clasa.Si asa fac majoritatea parintilor cu copilasi lor.

Si la matematica au multe.De scris cifrele, de facut si inconjurat multimi, decompuneri, care numere sunt <> sau = fata de alte numere, care sunt vecinii.La gradinita nu prea le-a aprofundat, asa ca a ramas sa fac eu, ca sa inteleaga si sa-i fie usor.

Cam asta e cu scoala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ce viteza aveti la scris, bravo!
Leditia, ma bucur ca ai apucat sa iai o gura de aer si in special ma bucur ca bebe e bine.

Daria, nasol ca ai otita, sper sa iti treaca cat mai repede.

Catalina, pe mine in general ma omoara moda asta in Romania de fuma in local la petreceri. In Moldova nu exista asa ceva. Toata lumea iese afara.
Cat despre faptul ca mai erau si altii in local, de obicei la botez cam asa e. Doar daca nu e un local mai micut sau o sala separata mai mica pe care sa o dea in exclusivitate.
Vezi ca tu singura ai zis intr-un mesaj '' Spui ca in ianuarie sunt reduceri la magazinul ala din Big? ca poate il vizitez si eu atunci '' si acuma iar intrebi cand sunt reduceri, tz, tz..
Harnica mai esti, mereu faci curat, calci; gatesti, toata ziua! Cred ca la tine in casa e luna!!!

Raluca, sper ca ai ajuns cu bine, Doamne ajuta!

Gabi, ma bucur ca bebic e bine. Si ce haios e Bogdanel cu '' bebe alb''!

Katty, inca nu am apucat sa vad pozele, dar din ce povestesti ati petrecut foarte bine la Busteni, super si ferice de voi!
Eu nu am fost la Babele alea niciodata...
Nu stiam ca tu esti si Mihaela..
Despre Mec, si aici au intrebat copiii, dar ei au zis pui, iar la ei pui e hamburger, iar piticii aia nici nu mancau harmburger. Cred ca mai bine ma intrebau pe mine sau pe parinti... ma rog..

Dany, ce interesant, intalnire cu aspirantele!
Sotului ii tinem pumnii in continuare!
De ce anume mie imi zici ca imi spui maine unde vei face rezervarea? :) Hai ca m-ai facut curioasa. Dar ce, faci rezervare de pe acuma?

Daria, ce chestie cu desenul. Te-a pus pe ganduri?
Annie, simt o unda de optimism in mesajul tau, cred ca iti face bine sa te vezi si cu alte fete de acolo, nu?

Felicitari, Aurrora, pentru bebic! Sa fie sanatos, norocos si sa aduca numai bucurii! Hai ca noi acuma ca ursitoarele, care si ce uram.. numai de ne-ar auzi Dumnezeu sa ii dea tot ce uram noi..

Vaai, eu nu ma gandesc inca la sarbatori, ca innebunesc. O sa vina si timpul lor!

Sa va zic si de noi:
Deci, cand a suflat Amelia in lumanari, i-am zis sa se gandeasc la o dorinta. Nu a ezitat nici o secunda si a zis : Vreau o surioara! Si a suflat...
E obsedata de surioara, imi zice ca o viseaza.. ma rog, ea viseaza ca sora va creste si va avea grija de ea, Amelia.. desi eu ii explic ca sora va fi mereu mai mica ca ea.. cam greu..

Altceva: am uitat sa va zic ca duminica am rupt turta la finuta noastra. Mi-au facut astia o ditamai turta... cu greu a ales Vanda ceva de pe tava, nu era prea interesata. Decat banii i-a luat din prima, in rest, abia peste o perioada, lunga, cu rugaminti: o clama de par si un rimel de ochi...

Asa, si am mai fost si la sedinta de parinti ieri: Amelia e tare cuminte cica..
Am strans banii, sa mergem sa le luam ce le trebuie. M-am bagat in comitetul de parinti.. io singura..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Citat:
Catalina, pe mine in general ma omoara moda asta in Romania de fuma in local la petreceri. In Moldova nu exista asa ceva. Toata lumea iese afara.
Cat despre faptul ca mai erau si altii in local, de obicei la botez cam asa e. Doar daca nu e un local mai micut sau o sala separata mai mica pe care sa o dea in exclusivitate.
Vezi ca tu singura ai zis intr-un mesaj '' Spui ca in ianuarie sunt reduceri la magazinul ala din Big? ca poate il vizitez si eu atunci '' si acuma iar intrebi cand sunt reduceri, tz, tz..
Harnica mai esti, mereu faci curat, calci; gatesti, toata ziua! Cred ca la tine in casa e luna!!!


Lilia , deci de la inceputul lui ianuarie incep reducerile la magazinul ala? Cam cat la % sunt reducerile? si inca ceva...sper ca nu te superi ca te zapacesc mai bine cand incep reducerile bagi tu un mesaj pe forum ca sa nu bat drumul degeaba-daca ai drum normal.
Iar la mine in casa nu mi se pare ca e casa luna, nu sunt obsedata de curatenie dar tot mi se pare ca nu e curat niciodata

Sa va traiasca finutza! nu am stiut ca Natalia e fina ta (apropo, de ce nu mai srie pe forum? mie tare mult i-mi placea ed ea si de ce gatea ea )


EDit : a trebuit sa dau send ca ma-mi era ca pierd mesajul

Daria , super tare Giulik a ta cu surioara asta ar trebui sa-ti dea de gandit

Nikollet , ma bucur ca e bine tatal tau si ca si-a revenit cu mana




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

celor mai si mai...

Noi acum ne-am strans de pe drumuri ,caci tare frumos mai e pe afara putin inorat dar cald.

Eu,in varianta 2 in 1 sunt ok,cu raceala pe sfarsite...doar i-am trimis la cules de lamaii pe cei de la market.

Cata
Daria sper sa-ti treaca repede sa revii cu chef la scris,
Anca,Raluca si multe
Lilia
Katty,Ani,Dany,Ledi numai bine

Merg sa-mi hranesc :Donu'"apoi sper sa-l culc eu pe el si nu invers



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, dar ati scris nu gluma, greu va mai prinde omul din urma, dar e bine asa!
Gabi, multam ptr. capitolul cel nou si pentru perierea listutei de la inceput, sper ca se vor intoarce leoaicele de acolo inapoi dar cu activitate!!!

Aurorra, felicitari pentru nastere, sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos si mancacios si sa va aduca multe bucurii!!!!! Ledi, multumim de veste!!! Si tu te gandesti sa nasti in apa???

Adriana, azi duc la gradi lista voastra de jucarii sa vad daca se hotarasc sa ia ceva pentru cadourile de Craciun. Ieri am fost la sedinta cu parintii si s-au strans banii de Craciun, fondul clasei, rechizite si am propus mai bine sa comandam asa decat sa umble nu stiu cine prin toate hypermarketurile sa gaseasca jucarii la fel. Banuiesc ca se pot gasi jucarii la fel (pentru 10-11 fetite si la fel pentru 10-15 baieti sau vre-o 25 pentru toti, indiferent ca-s fetite sau baieti) nu?

Catutza, esti criminala cu cornuletele tale (si de fapt cam tot ce e pe acolo), ma duc sa caut in urma linkul de la pancake.......

Lilia, prin faza asta a trecut si Andrei cu inca un fratior, tu poti inca sa-i implinesti dorinta ... La noi a renuntat copilul intr-un final..Si eu sunt in comitetul de parinti la gradi, chiar presedinte, dar n-am facut mai nimic in aceasta calitate, mai mult casierul are activitate!
Sa va traiasca finuta!!!

Daria, are dreptate Lilia, nu v-a pus pe ganduri desenul Giuliei???

Si eu sunt cu Andrei la serviciu, este cu mucii in servetele, asa ca nu l-am dus azi la gradi!


Pupici, toate fetele - Annie, Leditia, Anca, Nicolle, Daria, Adriana, Catutza, Dodo, Lilia, Dany! Si va urez un weekend placut!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput