Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Bine ai venit Luana!!! Esti norocoasa ca nu ai greturi!!!
Sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos!!!

O minune vine atunci cand te astepti mai putin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Simt ca nu mai trec zilele aste, ca sa se faca odata luni seara, cand am programare la medic sa-l vad pt prima data pe al meu!!!!!!! Si atunci o sa ma mai linistesc si o sa fiu in acelasi timp.





O minune vine atunci cand te astepti mai putin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Bun venit noilor mamici si multe felicitari Ela si Ramona, pentru cei doi samburei pe care ii aveti fiecare in burtica. Si noi ne-am fi dorit gemeni tare mult...
Sarcini usoare tuturor!

Aseara am vazut la TV ca s-a deschis Filantropia, nou renovata si dotata foarte bine. Stiti mai multe?

Ioana 9+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

s-ar putea sa fiu si eu o viitoare mamica de iunie....inca nu avem 5 sapt....doar un test slab pozitiv, ar fi a 3 sarcina pt mine, am 2 pierdute, una acuma 7 luni la 24 sapt.....

inca o speranta sfaramata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Iubita... poate de data asta o sa ramana bebe cu tine. Iti suntem alaturi!

Ioana 9+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2004 spune:

Multumim pentru felicitari.. si va pe toate fetele si pe sambureii din burticute..
Ramona felitari si tie pentru sarcina gemelara..tu chiar meriti mai multe felicitari pentru ca te-ai chiuit mult mai mult decat mine..(ma refer la FIV). Sa stii ca pentru noi e o foarte mare surpriza gemenasii nostrii, pentru ca nici eu, nici sotul nu avem gemeni in familie, tratamente in ultima perioada nu am facut si nici prin cap nu-mi trecea de sarcina gemelara..poate doar in cele mai frumoase vise ale mele. Sa stii ca eu am niste stari foarte rele..adica imi e greata mai tot timpul si ma doare tare burtica.. Ecografa mi-a zis ca e normal sa ma doara, pentru ca sunt micuta si uterul meu se dilata acum pentru doi bebici... Pe tine te doare??
Oricum abia astept sa ma vada azi doctorul meu si sa stau mai mult de vorba cu el..pentru ca se pare ca si burtica o sa creasca mult mai repede, ca si DPN-ul bebicilor sa nu fie in luna mai..dar noi sa fim sanatosi..ca eu curaj am sa-i port in pantece chiar si 40 de saptamani.....
Iubita_tiana iti tinem pumnii sa fie bine..si gandeste pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2004 spune:

Am uitat sa-i multumesc oaneiiacovita ca mi-a pus doi bebei mici pe prima pagina..
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Va multumesc pentru primirea calduroasa! Sper fie o zi mai usoara pentru voi si sa va odihniti in weekend.
Ela, pe mine nu ma doare deloc, acum am trecut in saptamana 8, si daca nu ar fi sanii umflati si o senzatie puternica de foame, as zice ca nu sunt gravida. Chiar am inceput sa-mi fac ganduri ca ceva nu e in regula, si o sa rezist cu greu asteptarii pana miercuri seara la eco. Nu ai luat no spa pana acum? Cred ca te-ar ajuta...
A, si sunt ff irascibila, ati patit si voi?

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela2004

Am uitat sa-i multumesc oaneiiacovita ca mi-a pus doi bebei mici pe prima pagina..
.


si io mamicutza cu 2 bebei...

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Felicitari tuturor burticilor de pe aici!
Ma grabesc sa trec de moderare, ca am impresia ca ma voi alatura voua cat de curand. Am sa mai trec pe aici si am sa las mesaje, mai mult ca sa scap de moderare.
Va doresc un weekend minunat!

Mergi la inceput