LMA!!! Bucurii de sept-oct 2006 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

MONIQ, Vlad bea apa, dar cand vede pe cineva ca bea ceai vrea si el o gura

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilina

MONIQ, Vlad bea apa, dar cand vede pe cineva ca bea ceai vrea si el o gura

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul


Pai asa bea si Cosmi, dar as vrea sa o fac sa bea mai des.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

nu stiu, si eu as vrea sa bea ceai

in schimb eu VREAU METODE DE CALMAT COPILUL. aseara a plans foarte mult, de cand a iesit taxu' pe usa ...a urlat dupa el juma de ora apoi a adormit, cand s-a trezit iar a urlat, foarte greu s-a calmat, azi de dimineata cand l-am scos din masina sa-l duc la mama iar urlete si tipete, siroaie de lacrimi si tavaleli pe jos....nu stiu ce sa ma mai facccc cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Alexutza, mercic pentru cafea. Lasa ca trec repede astea doua luni, si o sa scapi de incertitudini, insomnii si alte de astea; eu chiar ma plictisisem sa ma trezesc la 3 dimineata, macar acum am un motiv
Roxana, imi pare rau de ce-ai patit, te pup, sa nu mai ai parte de neplaceri.
Monica, Narcisa bea ceai, cred ca prea mult chiar ii face placere.
Lilina, ai grija cu vinutul, sa ne pastrezi si noua un paharel
Ramo, Princess

Eu merg la spital, sa-mi scoata firele.


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Moni, Patricia bea ceai de fructe, musetel si un ascovit la 500-600ml ceai(caci ea tot la 2-3 zile are scaun,chiar daca nu e constipata; m-am obisnuit, cred ca asa e metabolismul ei) de multe ori il cere ea, dar de multe ori i-l dau eu, vine la mine in brate si eu trebuie sa tin de sticluta. Daca il pun in cana bea doar o gura doua, dar din sticluta de cele mai multe ori o goleste (120ml). Apa iar serveste, singura din sticluta cu pai.





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Lili Cosmi plange de fiecare data cand pleaca cineva de la noi. Metode de calmat copilul nu am. Decat sa vorbesc cu calm si sa-i distrag atentia, ca daca o iau in brate cand are nervisori face si mai urat. Daca faci rost de vre-o reteta miraculoasa sa ne spui si noua .

Ramo pt ce este ascovitul ???Imi suna cunoscut dar habar nu am ce este. Nu i-am dat niciodata.

xan Bafta la doctor. Dar ce fel de fire ai avut? Mie nu mi-a scos nimic. Ce fel de ceai bea Narci?

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Offf, mi-am deocheat copilul. De 2 nopti iar nu mai dormim! Nu mai suport, nu mai vreau, vreau si eu sa dormim ca oamenii, oare chiar e imposibil??? Ma gandesc daca somnul ei de pana acum, profund si linistit, o fi avut legatura cu prezenta socrului meu. El avea rabdare sa se joace mereu cu ea, era foarte calm. Fac tot posibilul sa-l inlocuiesc cu brio, dar nu-mi iese mereu, uneori ma mai enervez pe ea, sau mai trebuie sa mai fac cate-o mancare si atunci nu pot sa ma ocup de ea... Nu stiu ce sa zic, sper sa nu fie din cauza asta, ca nu vad cum as putea remedia situatia, simt ca mai mult de atat nu pot face.
Alexutza, lasa gandurile, o sa fie totul bine, vei vedea!
Xandrutza, bafta la spital!
Monique, Maria nu bea ceai deloc. Imi recomandase cineva sa-i dau ceai calmant, cica e foarte bun, dar n-a vrut sa ia nicio inghititura, n-am reusit s-o conving. Ma gandesc serios sa i-l amestec cu lapte, desi daca ma vede, nu mai pune gura nici pe lapte...
Lilina, bun ii vinul ghiurghiuliu, ai? Distractie placuta la Telega. Si Maria plange dupa ta-su cand il trimit la cumparaturi. Dar ii distrag atentia cu reviste cu bebei si jucarii (cataloage), dvd-uri cu animale, chestii din astea, ce stiu ca-i place. Multa putere si rabdare iti doresc!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique_new

Ramo pt ce este ascovitul ???Imi suna cunoscut dar habar nu am ce este. Nu i-am dat niciodata.


POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006




e vitamina C pt copii cu tot felul de arome de fructe. Ii fac cate o cura din asta cu vit. in ceai si apoi peste o luna iar repet; ma gandesc ca a avut efect, pt ca de luni bune Patri nu a fost racita.





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna dimineata!
Xan, ti-am admirat fetita, sa-ti traiasca!
Roxana, sa te faci bine repede. FF bine te-au sfatuit fetele in legatura cu alaptatul.
Lili, sa ne pastrezi si noua niste vin.
Moni, baietii mei nu beau ceai deloc. Doar Petru bea dar numai daca e bolnav. Bea o data la 6 luni. Adevarul e ca nici eu nu am insistat cu ceaiul, nu prea ii gasesc rostul, baetii beau ff mult lapte. Petru mai bea suc de fructe facut de mine la storcator, ca altfel nu prea mananca fructe (ii place doare pepenele, capsunile si kiwi, in rest pauza). Toma mananca fructele, nu verea suc sub nici o forma, mananca fructele cu pulpa.Lili, si Toma are o perioada din asta de nervi si de "nu". El se cearta pentru jucariile pe care le vede la Petru. Vrea tot ce vede la el, cand nu primeste ii trage cate o palma lui Petru, iar pe mine ma agaseaza chestia asta de mor. Il cert, si cum il cert fie vine la mine sa ma pupe, ca sa nu fiu suparat pe el fie urla si sare ca mingea de nervi, tranteste jucariile. Eu pur si simplu nu il bag in seama sau ii zic ca il trimit sa se joace singur in dormitor.Seara urla cand sting lumina, dar urlaaa "mumina, mumina" si se jeleste zici ca il tai. Atunci ii zic la mumina face nani si daca face scandal nu il las sa doarma cu mine. Este ca ii trece este ca se intoarce cu fata la perete suspinand si nu ma mai baga in seama, se culca imbufnat. Si orice l-as intreba zice nu . Il intreb: o iubesti pe mami? raspuns NU, vrei sa mergem afara - nu, etc. Eu zic ca e doar o faza, trece..dar sunt zile in care sunt atat de obosita ca ma termina cu crizele lui. cand insa ulra cum zici tu ca face Vladone, il ignor. Ca am observat ca , cu cat ii dau mai multa atentie la fazele astea cu atat urla mai rau. Ii zic ceva de genul: dupa ce nu mai urli ne jucam, vorbesc cu tine, etc..de regula asa se calmeaza.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ramo gata m-am luminat. Imi suna cunoscut dar nu realizam ce este. Cum il dai ...cate zile pe luna ? Pana acum eu i-am dat doar Vit C natur - picaturi.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput