Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Si noi iesim de 2 zile cu capul gol si o groaza de babe din parc se baga sa dea sfaturi pretioase

Citat:
citat din mesajul lui Jasmin012

fetelor, ieri, la cat a fost de frumos afara, toti copiii purtau caciulite... eu l-am scos pe Lucas cu capsorul gol. Aveam caciulita in gentuta, dar n-am considerat necesar sa i-o pun. Sunt eu nebuna oare? Sau inconstienta? Dar parca mi se pare ca prea se infofolesc copiii in tara asta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza





Anka si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmin012

fetelor, ieri, la cat a fost de frumos afara, toti copiii purtau caciulite... eu l-am scos pe Lucas cu capsorul gol. Aveam caciulita in gentuta, dar n-am considerat necesar sa i-o pun. Sunt eu nebuna oare? Sau inconstienta? Dar parca mi se pare ca prea se infofolesc copiii in tara asta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza





stai linistita ca si al meu nu avea caciulita...si cred ca s-au mirat vreo 10

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Si Ilana tot cu capsorul descoperit e...in timpul zilei...Asta in conditiile in care ii curge nasucul si e infundata...Dar ma gandesc ca mai rau i-ar face sa transpire...Recunosc ca dupa amiaza (dupa 5-6) ii pun caciulita subtire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

hai ca m-ati linistit... credeam ca sunt eu o mama denaturata... la mine nu s-a mirat nimeni, cel putin n-a zis nimeni nimic, dar nici eu n-am intrat in vorba cu lumea.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANKA-multumim mult, sa fii sanatoasa si iubita!

JASMIN - nu e prima data data nici la mine, dar e prima data cand o spun.

ANK - si noi am avut o lunga per in care puioul tipa din ora in ora noaptea; acum doarme...numai ca nu reusesc sa o adorm...adica adoarme pe la 23...si ceva; aseara a adormit in fund, cu capul pe fundul lui tati.

Noi nu iesim fara caciulita...dar noi avem otitta!



Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmin012

fetelor, ieri, la cat a fost de frumos afara, toti copiii purtau caciulite... eu l-am scos pe Lucas cu capsorul gol. Aveam caciulita in gentuta, dar n-am considerat necesar sa i-o pun. Sunt eu nebuna oare? Sau inconstienta? Dar parca mi se pare ca prea se infofolesc copiii in tara asta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza





si noi azi am fost fara caciulite in parc.... erau copi mai mari cu caciulite..



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bianca ce a zis pediatrul? dar dr. maghiara?
ellis voi cum stati cu nasucul?
ank si ale mele se trezesc mai nou pe la 6-7 cu un plans.... dar e adevarat ca la 20.30 dorm! Si cu cresa, da-mi variante mai ieftine ca nu-mi permit 2000 RON/luna sa dau la cresa!

mai vb




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

PUSSI- o mai aspir de vreo 5-6 ori pe zi, dar asta e parfum pe langa ce a fost; asa e si aici cu cresele, cam 900-1000 ron, iar o bona pt gemeni cam 1800-2000 ron; mie mi se pare enorm.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziuaaaaaa !!
moralul e bun ....am vb cu dr.maghiara, cu pediatra noastra, care mi-au zis ca probabil e contaminare intrauterina...ca am avut eu ceva hepatita care a trecut neobservata(se poate...am citit)si nu nimic grav, nu am primit nici un fel de tratament
multumim anca.san, eladea,pussi, andrabell ,ank83victo,ellis pai ei i-au luat sange in 9 sept., rezultatele au venit in 1 oct.,nu avea nici un semn de hepatita, fiin contaminare intrauterina, nu are hepatita efectiv, acum au ramas doar anticorpi
jasmin012, super tare al tau puiut...a mea inca nu a reusit sa se urce in sertar....dar e maxima bucuria de a le goli...
azi eu chiar am trimis o mamica cu o fetita mai mare ca Ana(1,5 ani)sa-i schimbe caciulita...era infofolitaaaaaaaaa, saraca...
ellis, micutei, e o scumpa...
adyanna, asa e si la noi cu cazaturile, eu nu schitez nici un gest, eventual incep sa rad , si o ajut sa se ridice....asta daca nu e ceva grav...daca situatie e nasoala plang si eu cu ea
mariussimiuc, multumim....am vazut si pozele .... Amirei, e asa dulcica...
ma bucur ca am reusit sa termin de citit....ca s-a si trezit si face gura mareeeeeee
am iesit
o zi buna va doresc....si inca odata multumim pt. gandurile bune
ne-a ajutat DD si nu e nimic grav, macar nu mai face hep. A...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Bianca, multumim... pt Ana. Pai e de bine, nu? Ca nu i se da tratament... si e bine ca i-ai facut analizele in ungaria.

Fetelor, azi am primit vizita lui Victo... din pacate fara Stefanut.... Victo e draguta, ne-a placut mult si mie si lui LUcas... s-au jucat impreuna, au facut poze... Lucas a primit un catelus cu care doarme chiar acum, bot in bot...

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput