Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Avem pozici noi:

http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/

Enjoy!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan




SUUUUUPER POZICILI!!!!
frumoasa si mama si bebelu si burtica

22+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

of ma apuc de facut curatenie

stela - super siteul, miere faine pozele, si ale roxanei imi plac mult da azi nu vorbesc cu ea ca is invidioasa ca a fost la munte si io nu pot (da maine promit ca imi trece de la sine)


25+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Roxi mersi de intrebare , sunt acasa de cateva zile si sper sa nu ma mai intorc la spital,Doamne ce bine e in patul meu de acasa .Bine ai venit din vacanta!
Ariya sanatate fetitei tale, sa se faca bine cat mai repede.
Ledi crema pentru H de care spui se numeste Preparation H,sunt si sub alte denumiri dar in pricipiu aceleasi ingrediente au.Noi mai folosim aici si niste servetele umede care au aloe vera, in spital ne spunea ca nu e bine sa ne stergem cu hartie igienica si dupa fiecare scaun e bine ne spalam la locul respectiv.Important e sa nu ai dureri sau sa sangerezi.
Iry faine poze si artistice, de tine nu mai vorbesc ca arati foarte bine, acuma l-am vazut si pe Aidan la 3D .
Am vazut ca ti-ai luat cizme, le poti purta acolo la voi daca e asa cald sau sunt din astea fashion??


Apropo de mame si de soacre, a mea mama vine in noiembrie sa ma ajute cu bebe.Ieri vorbeam cu ea pe net si ii aratam pe web-cam ce am cumparat pana acum pentru fetita, 2 costumase, un pulover,un sac de dormit si 5 caciulite, la care ea exclama ca am prea multe si nu mai e nevoie sa cumpar nimic .Apoi ca de ce spal rufele la masina si nu de mana ca acu 30 de ani , deci e clar ca n-am ce invata nou de la ea despre cresterea lui bebe mai degraba o invat eu.Eu masina de spalat o sa o folosesc pentru se spala mai bine,apoi le pun la uscat la temeperatura ridicata si ca sa fiu sigura ca s-au dezinfectat bine am sa le dau si un calcat.


http://bd.lilypie.com/QLYdm4.png
24+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Miere,imi plac pozele tale,sunt foarte artistice.Felicitarile mele sotului ca se pricepe!(probabil are si un aparat profesionist ,nu?)

Cristi,sa ai spor!

Stela,multumim pt site,este interesant,dar mai mult pt fetele din Buc.

cris30,da parca asa ii zicea.Mi-a zis al meu de crema asta,de fapt e un gel racoros asa si e super bun,doar ca la noi nu este!Evident cand vbesc de igiena,ma refer la spalat...dupa fiecare mers la toaleta,indiferent ce anume faci pe acolo.(bine,exceptand cazurile in care nu poti face asta..in oras sau mai stiu eu,dar aici intervin servetele umede de care eu sunt dependenta:)) )Ideea e ca daca nu faci nik,mrH creste si incepe sa-si faca de cap,eventual isi cheama neamurile..asa ca trebuie actionat din timp!(parerea mea )
Habar nu aveam cat te poate chinui asa ceva,pana n-am citit la mamici de sept oct..off si zau ca nu vreau sa ajung la asa dureri si chinuri, sau la cutit.

Ma bucur ca vine mama ta,chiar daca ideile voastre nu coincid,tu poti sa-i expui frumos ce si cum vrei si ea oricum iti va fi alaturi si te va ajuta.Conteaza foarte mult sa fie cineva pe langa tine sa te ajute.
Eu o sa fiu singurica si nu stiu cum va fi.Tati la munca,mami la munca..ai mei la 600 de km departe de mine..O sa fiu doar eu cu brotacelul pe timpul zilei,seara vine si tati si ne mai ajuta si el..sper sa ne descurcam noi cumva.

POZE
Minunica mea
25+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cris,iarna mai avem si noi zile cu temperaturi de 10-15 grade. Oricum cizmele sunt asa mai de toamna, nu sunt imblanite sau groase ( a fost un moft,recunosc, mi s-a parut ca merg de minune cu fusta de blue jeans de la gap).

Cu spalatul hainutelor si eu o sa procedez la fel, oricum cred ca la temperaturile de la uscator, moare si mama microbilor.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ma bucur ca va plac fotografiile, nu am mai avut rabdare sa il las sa le prelucreze si le-am pus asa.
Vreau sa am amintiri din perioada asta, cat mai multe. Am inceput si o scrisorica pe bebe Aidan, in care ii povestesc ce s-a intamplat pe perioada sarcinii si cat de mult il iubesc si cat l-am asteptat si cum ii multumesc ca m-a ales pe mine drept mamica lui, sper sa fie niste amintiri frumoase si pt el.


“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Ma bucur ca va plac fotografiile, nu am mai avut rabdare sa il las sa le prelucreze si le-am pus asa.
Vreau sa am amintiri din perioada asta, cat mai multe. Am inceput si o scrisorica pe bebe Aidan, in care ii povestesc ce s-a intamplat pe perioada sarcinii si cat de mult il iubesc si cat l-am asteptat si cum ii multumesc ca m-a ales pe mine drept mamica lui, sper sa fie niste amintiri frumoase si pt el.


“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan



Frumos.
Si eu am un jurnal de sarcina unde mai scriu din cand in cand.Poze insa nu am facut ba ca nu voiam eu,ba ca tati era busy,ba uitam sa luam si aparatul cand mai plecam ..si acum de 3 sapt sunt in pat si nu vreau sa fac poze in starea asta..Sper sa ma simt mai bine si sa facem si noi pozici cu burtica:))
Tati zicea ca abia asteapta Craciunul,ca o sa faca multe poze cu mami cu burtica si mie mi-e ca vom fi 3 atunci.

POZE
Minunica mea
25+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Pe mama am sa o pun sa faca mancare,curatenie si sa stea cu bebe daca noi ne ducem pe undeva, atat.De fapt mi-a si zis ca la bucatarie ii place sa stea,ca ea nu se baga in treburile noastre si sper sa se tina de promisiune .
In legatura cu Mr.H ei mai recomanda aici bai de sezut in apa calduta timp de 20 minute, pe undeva citeam ca poti pune in apa si putin bicarbonat de sodiu.

http://bd.lilypie.com/QLYdm4.png
24+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Tocmai m-a sunat Nancy si mi-a zis ca am avut 4 contractii aseara si 4 azi dimneata.A vrut sa-mi mareasca doza si i-am zis ca azi ma duc la doctor si o sa fiu ametita si adormita de la medicamente, o sa merg pe trei carari.Zice stai ca il sun pe doctor sa vad ce zice, dommne nu ma lasa doctorul cu mai mult de 3 pe ora si pace .Am marit doza si ma monitorizez again.Ea nu prea a parut ingrijorata de 4 pe ora, dar doctorul da.Deja am baut 3 sticle de apa si acuma ma duc din 5 in 5 minute la toaleta,la monitorizare vezica trebuie sa fie goala.

http://bd.lilypie.com/QLYdm4.png
24+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik
tu cand te duci la municipal ii dai ceva? ca eu nu i-am dat nimik pana acum ca mi-e jena.

Fete, mie drul mi-a zis ca din S28 ne vedem la 2 sapt,iar dupa 36S ne vedem saptamanal. la voi cum e?
de asemenea, voi face eco la S28, din cauza de incomp de rh (n-am inteles ce vor sa vada...), la 32S si pe urma mai vedem... Voi la ce saptamani va mai vedeti puiutii?


Acus, cand stergeam una-alta, am vazut ca si tu esti Andreea cu bb Andrei. Si pe Tudor il cheama Andrei dupa mine. Si probabil ca pe fetita o voi numi dupa ta-su, inca n-am stabilit.

Deci, la Municipal dupa 28 saptamani nu se mai plateste nimic.
Nu ii dau nimic dr. si cred ca nici nu ii voi da decat la nastere. Cu atat mai putin tu la particular, chiar daca ai abonament.
Sarcina trecuta nu tin minte sa ma fi chemat asa des cum spui tu. Doar in ultima luna te cheama saptamanal. Ma rog, si-o fi schimbat politica.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200525+ Am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput