Mamici norocoase de sept-oct 2008 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

300 pai ce faci? treaba ai terminat-o? ma gandeam eu ca mi-o iei inainte dar nici chiar asa ..glumeam...sper sa fie totul o.k..nush cum vine asta ca nu prea mai ai lichid? s-a scurs cumva?
tinem pumnii sa fie bine

39 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

300 va fi bine totul ai sa vezi , ti-au spus cumva cat te tin in spital sau deja se gandesc sa o scoata pe bblina?

38+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

AMR foarte putin...productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Fetelor ,am fost si noi ieri la control si vreau sa va zic ca peste 2 saptamani imi voi tine puiutul in brate.Deoarece bb nu s-a intors si nici nu se va mai intoarce pt ca sta saracutul prea inghesuit ,presat de nici abdomenul nu i l-a putut masura ,dr a decis ca imi va face cezariana ca alta sansa nu este avand in vedere faptul ca sta transversal.O sa mergem miercurea viitoare la un ultim control si atunci stabilim data nasterii pt urmatoarea saptamana.BB avea 2500kg dar dr zicea ca ii mai mare de atat ,ca ecograful arata +-300g.
Abia asteptam!

35+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Anis, La multi ani! Iti doresc nastere usoara si o dragalasenie de bebe.

Fetelor, raportez si eu ca azi am umblat sa-mi recoltez pt streptococ B. Felicia, vezi ca Medicover Grozovici s-a mutat ...cu satelitu' in Pipera pe undeva, la d-alde Medlife m-ar fi programat pt saptamina viitoare, asa ca mi-am recoltat la Medicover Plevnei. Cica rezultatul peste 10 zile lucratoare (Nedelcu! Capul la cutie pina atunci!), sa mai sun in 6-7, ca daca e negativ e gata de-atunci.

300, iti tin pumnii! Sa vii cu vesti bune!

maryb, ciudata chestia asta cu bebele in Bulgaria. Si eu am niste prieteni care au patit aceeasi chestie, cu fetita lor care face 2 ani in noiembrie. S-a lasat cu stat in spital, cu perfuzii etc. Sa fie vorba de aceeasi persoana? Deja ar fi al treilea cuplu de care aud ca s-a intors cu probleme grave din Bulgaria.

Apropo de haine. Eu am jurat ca nu-mi mai cumpar nici o haina pina nu nasc, dar deja incep sa arat ca maimutzele de la circ. Stiti la ce ma refer? Vizualizati maimutzica aia imbracata cu niste haine de copil care stau strimb, si care calca greoi, cracanata, tinuta de mina de cineva. Asa sint eu, cel putin seara cind e mai racoare si iesim cu Pucca.

Nausica36+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ANIS!!! multa sanatate si o nastere usoara!
kid, de vaccinul (rotarix) asta nu auzisem, multam de info. se gaseste in farmacii sau numai pe baza de comanda? de cel impotriva meningitei ce stii?
nadina, multam si la tine. desi sunt la al doilea copil, spre rusinea mea, nu stiam de acest vaccin (prevenar).
noi optional, l-am facut decit pe cel contra varicelei.
feli, tot 2 in 1! bravo voua! ce-am simtit cind s-au fisurat membranele? nik ca dormeam dusa, doar m-am trezit cu o senzatie de shushu, dar cind colo eu eram "balta" deja:))) frumoasa noruca ai! sa-ti traiasca!
babytza, ma bucur ca sunteti bine. insista cu tzitzi. frumusel foc personajul din poze:)
300, felicitari pt 0 crocobauri! esti la spital!!! multa bafta si asteptam numai vesti bune!
nerantula, multumesc pt raspuns asa a rezolvat si tati acu' 4 ani:), ca vb ta kid, traim in ro. credeam ca acum nu se mai poate.
piolica, imi pare tare rau de probleme avute la nastere, dar ma bucur ca sunteti bine acum amindoua.
nausica amuzanta imagine ai creat!
acum cica fetele sunt la somn, merg sa verific.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mi-a mai venit inima la loc, am gasit cantina. :d
Baby boy ca sa ai deficit de lichid amniotic nu treb sa ti se rupa membranele
Nu stiu de ce am asa putin, apa beau mereu dar se pare ca ceva nu mai merge cum trebuie. Nu stiu inca daca nasc, nici cat voi sta. Dr a vb cu asistentele ca, daca e verde cu analizele, sa o sune. Deci nu agitate inca, sper.
Oricum am incredere ca totul va fi bine. Am ajuns aici doar cu ce am pe mine, asa ca voi ramane cu voi pentru ca altfel cred ca imi iau campii, plus ca mor de cald si nu vor sa deschida geamul.
Ia ziceti-mi si mie, deci nu e cazul sa am buletin ca sa pot scoate certificatul fetei in bucuresti deci? Se scoate in sectorul unde s-a nascut bebe?
Pup

38+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Hello fetele,

Am nascut si eu!!!
Nici nu am apucat sa iau nr. de telefon al uneia dintre voi sa anunt.
Pe 21.09 la ora 10.20 dimineaza s-a nascut Daria maria-3440 g, 51 cm, apgar 9. Suntem inca in adaptare , mami si tati, ca fetitza are grija sa papi si sa manance. E tare cumintica ziua, cu noptile sunt ceva probleme..dar sunt atre fericita si nimic din ceea ce auzeam ca inseamna sa ai copil nu e nici pe aproape pe langa ceea ce simt cu adevarat. Sunt tare fericita!!

Pup toate fetele care au nascut de o saptamana incoace si va doresc numai bine si voua. Incerc sa recuperez la citit din urma.

LauraY Mami fericita de Daria Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Leniy felicitari pt puiuta mancacioasa!


38+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Felicitarii Leny, sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, sa va aduca numai fericire!!!!!!!!!

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nausica stiu imaginea, mai adauga o fata siliconata la maxim si vei obtine imaginea mea
Daca ti-au zis de 10 zile lucratoare inseamna ca dau probele la alt laborator. Vorbeste cu feli sa vezi cu ce l-a mituit pe vladut sa mai stea in burtica poate merge,
Lucutta va fi totul bine cu bebe, vei vedea

38+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput