creme de la marea moarta!

creme de la marea moarta! | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

A folosit cineva creme cu ceva minerale de la marea moarta aduse din israel? am inteles ca ar fi f bune si as vrea sa stiu pareri...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu am folosit o crema din asta de la Dead Sea. O mai am prin casa, ma mai dau pe maini cand imi aduc aminte, dar pe ea scrie ca e multiuse. Pe fata n-am riscat. A fost bunicica, dar nu m-a impresionat in mod deosebit. In plus mirosul nu e prea imbietor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Am avut si eu cateva: o crema, un strugurel, sare pentru baie si farduri. Nu m-au impresionat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Eu am un gel cu aloe vera de la Mon Platin din gama Dead Sea Minerals, luat de la Plafar de cateva zile.L-am folosit in fiecare seara si dimineata de cand l-am luat si mi se pare OK.
Eu l-am folosit pentru fata, ca vroiam un gel hidratant natural cu aloe vera, insa pe el scrie ca se poate folosi si pe corp, pt. arsuri solare, iritatii, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

"Mineralele de la Marea Moarta joaca un rol important in sanatatea corpului si a pielii oferind o senzatie de relaxare, hranind pielea si stimuland circulatia sanguina. Sunt foarte cunoscute pentru capacitatea lor de a stimula vindecarea rapida a ranilor si a iritatiilor pielii, reimprospateaza si revitalizeaza celulele pielii si amelioreaza senzatia de disconfort cauzata de reumatism.
In apele Marii Moarte se gasesc 21 de minerale, printre care: Sodium, Magnesium, Potassium Bromide, Bitumen, Chlorine, Iodine, Calcium si Zinc. O asa mare concentratie de minerale este unica si se gaseste doar in aceasta mare: concentratia de saruri si minerale este de 10 ori mai mare decat in oceane. 12 dintre mineralele enumerate se gasesc doar in Marea Moarta. Cremele si lotiunile care contin aceste minerale sunt absorbite foarte usor de catre celulele pielii si pastreaza umiditatea acesteia pentru o perioada indelungata."


Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Acum 4 ani cosmeticiana la care mergeam , mi le-a vandut si mi-a spus ca sunt "extraordinare", etc. Le-am folosit doua luni si nu am vazut nici un rezultat.Din contra revenisem la vechile mele probleme.
De atunci am renuntat la cosmeticiana si la creme.
Am mai incercat cateva creme si cateva cometiciene, dar in final am renuntat si la una si la alta.

Trebuie sa-ti gasesti crema potrivita tenului tau.
Cel mai bine cu cat mai putine chimicale.
Mai bine iti faci masti din "retete babesti", din cat mai multe fructe.


desteptarea


Grecia-Lefkada2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Eu sunt convinsa ca mineralele de la Marea Moarta sunt grozave dar intrebarea e cat este de mare concentratia de minerale in aceste creme ?Probabil 00,1% ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

da..nu stiu exact ce concentratie au...mi-a spus o prietena ca si le-a adus din israel.. mineral anti-wrikle cream.... parca sunt de la Natural sea beauty si tare ar dorii sa isi mai procure.... eu chiar sunt in domeniu... si mi-a spus ca la ea chiara avut efect de lifting, antirid si f puternic hidratante....

Mergi la inceput