Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

multumesc aris, asta stiam, insa vroiam sa pun ceva de genul "poze"si sa trimita la albumul meu..si asta nu stiu cum:(

Bogdana
15+ Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare fetele! Nici nu mai stiam unde sa intru la cat chiul am tras.

Monica si bebe

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Wow, voi deja stiti ce bebe aveti in burtica? Felicitari!
La eco de 16-17 sapt sper sa imi spuna si mie.

Monica si bebe

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Salutare fetele! Nici nu mai stiam unde sa intru la cat chiul am tras.

Monica si bebe

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."


Hei! Chiar te dadeam disparuta! Sarcina usoara in continuare!
Tu nu aveai 2 pui? (scuze daca ma lasa memoria)

Pisik

Iza felicitari pentru printesa! Are de cine sa fie curtata si rasfatata!

Eu am fost un pic bosumflata azi, sper ca dupa somnic sa imi treaca toate (bosumflelile, ca problemele nu se rezolva asa usor).

pentru toate burticile!

17+

Monik +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Monik, felicitari pt baietel. Inca mai am 2 pui in burtica, sper pana la capat .

Monica si bebe

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Buna fetelor!
Sunt asa bucuroasa ca azi mi-am vazut ghiocelul la eco; e asa frumos i-am vazut inimioara batand, o manuta ridicata si un piciorus...e perfectacum asteptam noua intalnire de la amniocenteza, dupa care vom afla si ce este...ceea ce nu conteaza, insa tot am dori sa stim, ca sa-l pregatim si pe fratiorul cel mare. Acestuia i-am sugerat vag ca mami ar avea un bebe in burtica la care el a replicat: I don't like babies- cu o fatzuca morocanoasasi evita cat poate discutiile astea fie ele si intr-o doara.Mi-am gandit sa-l pun in tema sa-l fac sa-l indrageasca pe noul bebic dinainte de a veni pe lume, promitandu-i ca bebe ii va aduce un cadou si vor face atatea impreuna, in fine ne-om descurca noi.
Va doresc sarcina usoara in continuare!
Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mona, cati ani are cel mic? Incearca sa ii explici avantajele de a avea un fratior.

Monica

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha_tp spune:

Mona, foarte frumoasa ideea cu darul pe care-l va primi fratiorul cel mare de la bebe mic. Dar si mai frumos ar fi ca si fratiorul mare sa-i daruiasca lui bebe mic un cadou, asta il va face sa se simta si el important si mandru, se va lega de la inceput o legatura puternica intre el si bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Ayla, baietelul meu cel mare va implini 4 ani pe 5 decembrie. Mai avem timp sa-i povestim cat de exciting va fi viata lui de-acum inainte.
Misha, sigur ca i-am zis si ca el trebuie sa-i pregateasca un cadou lui bebe, pe care il va alege el insusi...parca vad ca va fi o masinuta ori un camion, deja e expert in marcile de masini, le identifica pe strada instantaneu, ma depaseste si pe mine. Toata casa e plina de vehicule de tot felul, inclusiv in camera de zi, spre disperarea mea. Pana si in cada de baie le cara si le spala acolo.
Ce ma fac daca bebe 2 e fetita si-mi va umple si ea casa de papusi?
Eu mi-am zis de la inceput ca de voi avea fetita, n-o voi printesi si cocolosi deloc,sa nu accentuez diferentele dintre ea si fratiorul ei.
Sper sa si reusim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

PETRA TUDOR asa am si eu intepaturi, eu zic sa stai linistita, cateodata cand ma intorc in pat noaptea am cate un junghi asa de puternic in burtica ca imi amorteste si piciorul, de nici nu ma mai pot misca, si apoi am o jena asa toata noaptea la miscari cat de lente, uneori chiar si la birou cand ma ridic de pe scaun la fel, de ma lasa nemiscata, se spune ca sunt normale, se intind ligamentele si creste uterul. hai ca o sa fie bine, dar in general noi viitoarele mamici suntem cu sufletul la gura si foarte panicate ca nu cumva sa pateasca ceva puisorul. pup toate fetele , chair daca intru mai rar, mai spun si eu cate ceva pe aici.
Fetele voi face-ti baitza? tare as mai face o baitza pe frigul asta dar nu am facut decat dusuri de 3 luni, nu ii face rau lui bebe?

14+

Mergi la inceput