Pepenasi de iulie-august 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Intra-adevar nu are legatura faptul ca daca sanii sunt moi pierzi laptele...si eu am zis la fel, dar nu-i asa...au lapte, insa mai putin, decat atunci cand sunt f umflati

eu am folosit galafor...este ok zic eu, insa galactogil este SUPER
insa se pare ca nu se mai gaseste pe la toate farmaciile...mie mi-au zis ca nu se mai fabrica, dar nu-i adevarat...doar sa-si vanda ele ce au in farmacie...destul de scump, insa isi merita totii bani

referitor la botez...cele care au avut sau au...spuneti si voi ce pregatiri, cum v-ati organizat

eu mai am putin si mi-e teama sa nu ratez ceva...de ex azi am aflat ca cruciulite le cumpara nasa, habar nu aveam...le-am comandat eu la o tipa care face turcia si sunt din argint
la restaurant am rezervat, se ocupa ei de tot...aranjat sala,mese, scaune, imbodobit mese, tot
la biserica...botezul va fi la catolici...ioana mea va fi botezata la catolici...tatal este catolic si noi casatoriti catolic...casatorie mixta...nu mare lucru de facut...impodobim biserica cu flori si nasa trb sa cumpere doar o camasa alba, pe ioana nu o dezbraca...adica nu este ca la ortodocsi

daca sunt fete care au botezat catolic, sa-mi zica si mie ce si cum

cu cameramanul, foto si dj este rezolvat

mai trb ceva?

si lumea sa vina ca sa ne distram

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

fetelor am uitat sa va intreb

voi le dati la bebei apa sau ceai? si daca le daticeai...ce fel? din ce? cat? cum il pregatiti?de cate ori pe zi?

pitica mea are 8 sapt

bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Bufi Sonia e botezata la catolici, dar aici sunt alte bordeie cu alte obiceiuri...asa ca nu stiu daca experienta mea te va ajuta. Eu nu ii dau nika, nici apa, nici ceai. Din cate stiu eu nu se da nimic in afara de laptic pana se incepe diversificarea la 4-6 luni.

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

bufi eu ii dau baby drink ,pun un pliculet la 100 ml de apa ca sa nu se obisnuiasca cu gustul de dulce

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ruxi, poate o fi vreun puseu , ceva...Asa a fost MIhaita saptamana trecuta, 4 zile la rand nu dormea 10 minute legate ziua, dar noaptea, dormea neintors!!!

Xena, vazut pozicile cu Maria!!! Ce ochi albastrii are!!! LA cat mai multe lunite si anisori!!!

Tiberica, eu nu ii dau calciu bebeului...

S-a trezit " nebuniciul"..

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Bufi daca alaptezi natural nu e cazul de apa, momentan ci doar ceai contra colicilor, baby drink, baby colic erba vita, ceai musetel de la humana sau milupa cam astea ii dau eu si bea pe zi cam 100 ml ceai si 60 apa, dar eu ii dau apita fiindca alimentez artificial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Am venit si noi la apel unde raportam o zi al naibii de urata:(.
Fetele cu kk moale de cate ori fac bebeii vostri?Noi ieri n-am facut si azi pe la 4 unuuu mareee ,moaleee de ne-am murat pana la umeri aproape.E a-2a oara cand patim asa dupa o zi de pauza la kk.Oare nu-i chiar prea moale?Eu am o obsesie cu diareea ca-s patita de la Bogdan si numai vreau sa retraiesc momentele alea.
Am un nerv mic ca ma rog de sot de 4 zile sa vina mai devreme sa pot merge si eu ca un om normal sa ma tund sa ma vopsesc si ajunge zilnic dupa opt:)Frumos nu?A zis ca pot merge dimineata.Sper sa fie asa ca altfel o i-au pe ulei ,macar aranjata la cap sa fiu daca duc atatea kg in plus dupa mine.
Distractie placuta fetelor care boteaza.Noi cred ca pe 18 sau 25 oct il facem,maine stabilim exact cu nasii.
Azi am auzit de la o prietena cum ca n-ar fi indicat sa punem copilasii in marsupiu sau scoica numai dupa 4-5 luni deoarece oasele bazinului lor nu sunt pregatite sa le tina greutatea momentan si mai tarziu s-ar putea sa aiba prob cu bazin,coloana etc.Stiti ceva?
Gata,fug sa termin hainele de aranjat.
O seara frumoasa tuturor!
Am recuperat azi aparatul si am pus cateva pozici pt ochiul cui vrea sa vada.

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Da mai, e la moda acuma sa stai cu pumnul in gura si sa balesti . Asa face si Aida; si Sun, Aida le fel, doarme seara numai in patutul ei . Am vazut si pozele cu voi, sunteti o familie minunata ! Mai, dar tu chiar ti-ai pus in gand sa ne termini aici? pai tort de ciocolata cu visine?

rontzy, eu nu i-am mai dat Aidei nimic pentru colici de multa vreme, cred ca de vre-o 3 saptamani. Si nici n-a mai avut colici.

Ruxandra, nu dau draga in tine . Scuze ca am generalizat, nu asta am vrut; sunt convinsa ca exista si oameni competenti in invatamant, dar din pacate nu sunt toti ca tine. Si sunt de acord cu ce ai scris

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

ladymina, Aida face kk la o zi, maxim 2, si face destul de moale, are consistenta unui gem oarecum si e galben-verzui (scuzati detaliile). Asa a facut mereu, nu am considerat nimic anormal.

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

quotte
"Fa efortul de a nu ii smulge beregata cateva zile din astea...si sa vezi ca invata..."
Carmenela esti totala.

Sun da sambata viitoare e botezul. Duminica pot veni .

narcisa multumesc!!

dia fili io la al tau ii mancam capul. Asa k insectele alea, calugaritzele.

anka mah, te bat cand te vad!!!

rux pare rau ca te chinuie junioru'. Pup tare fata k eu stiu cum e

dana81 mdah, tell me about it ... Daca iti vine sa urli cauta-ma pe mess ...





http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput