Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

anadomnica - multumesc mult ca l-ai trecut si pe sotul meu pe lista....


"Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei." (Parintele Gherontie Puiu - Manstirea Caraiman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Salutare tuturor,
Duminica trecuta am avut punctia si mi s-a intamplat ceva deosebit... mi-as fi dorit ca inainte de procedura sa merg la biserica sa cer binecuvantarea unui preot, dar s-a intamplat sa fie duminica si nu am mai putut ajunge, dar... stand la Giulesti in rezerva si asteptand sa ma cheme doctorul, a batut cineva la usa ... era preotul care chema femeile internate la slujba de duminica .
I-am spus ca nu pot ajunge fiind programata pentru o interventie, si m-a intrebat daca nu vreau sa-mi citeasca o rugaciune ...
bine inteles ca am vrut , dorindu-mi foarte mult aceasta binecuvantare ... daca nu am putut ajunge eu la domnul, a venit el la mine.... Aceasta intamplare m-a incurajat foarte mult pentru ca am simtit ca am binecuvantare de la dumnezeu si ca totul va decurge bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Ingerassi eu fac la fel ca Virginia (aingriv)adica ma rog pt toate femeile care isi doresc un copilas(de pe lista si din afara ei) si fac acest lucru chiar cu mai multa dorinta decat inainte de a-l avea pe Andrei. Cred ca e datorita bucuriei imense pe care ne-o daruieste copilasul in fiecare clipa, fericire pe care n-o cunosteam inainte si pe care o cer in rugaciune pt fiecare. Voi faceti tot ce puteti sufleteste si trupeste iar de restul se va ocupa Dumnezeu. eu m-am straduit sa fac astfel si chiar daca n-am crezut intotdeauna ca voi reusi Dumnezeu m-a ajutat. Intotdeauna incepeam ceva cu "nu pot", Daca..?eram cam pesimista de felul meu, mi-era frica tot timpul de vreun esec, calculam tot ce faceam inainte, dar acum am invatat ca trebuie sa incerc si sa-mi pun nadejdea in Cel de sus. El ne da intotdeauna doar cat putem duce si la vreme potrivita.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Mamicilor, multumim din inima pt. ca aveti ganduri si rugaciuni pt. noi, fetele aspirante. Sa va ocroteasca Maicuta Domnului si fiti binecuvantate, ca ne dati speranta, si incredere, si dragoste si rabdare... mai ales rabdare.
De ieri mi-am pus si acasa net si acum voi putea scrie si mai mult in liniste, pt. ca la servici nu se prea poate acum fiind mult de lucru.
O seara minunata va doresc tuturor si suflete usoare la rugaciune. Doamne ajuta!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
Eu, familia si pozele mele

CASUTA VERDE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna TUTUROR, DRAGELE MELE,

Am citit cu mare bucurie paginile din urma, incepand cu povestirea lui Aditi, care nu doar ca nu m-a plictisit... (cum se temea ea ) ci mi s-a parut minunata, foarte adevarata si plina de invataminte. MULTUMIM, Aditi, si Dumnezeu sa va tina in continuare credinciosi, plini de Bucurie, sanatosi si sa puteti sa-i luminati si pe altii!!

Voiam sa contemplu putin lista de gravidute asa ca m-am uitat la prima pagina si am vazut ca Anadomnica, cu imaginatia care o caracterizeaza, a trecut langa numele meu o iconita cu smileys care se imbratiseaza! MULTUMESC, Ana, esti o draguta ca intotdeauna si mereu ma rog Lui Dumnezeu sa rasplateasca bunatatii si frumusetii sufletului tau! Va MULTUMESC tuturor pentru cuvintele frumoase de sustinere pe care mi le-ati trimis. Nu as fi vrut sa dau nume, insa cuvintele Malinei, Mmc_nd, sunt foarte recente si mi-au ramas in suflet, asa ca ii multumesc anume. Da, Malina, si eu cred ca Dumnezeu va aramja in asa fel lucrurile incat sa fie BINE, pentru fiecare dintre noi, eu si ... fostul sot, ca sa ii spun asa... Ma rog zilnic pentru asta. Cand ma rog, inima mi se umple, nu stiu cum sa spun, de fapt sunt sigura ca stiti cum e... si pur si simplu nu mai ramane nimic de spus, pentru ca Il simti pe Dumnezeu acolo, avand grija de toate (asa cum noi n-am putea avea niciodata...). Si FOARTE IMPORTANT PENTRU MINE este sa fiti si voi fericite, asa cum spunea Aditi, adica binecuvantate cu ceeace va doriti, ma rog mereu pentru asta si pentru toate femeile care isi doresc prunci, sunt insarcinate sau Mame...

Va iubesc din tot sufletul!!!

Georgia, si eu consider ca ai facut bine sa preferi acum calea Credintei... Eu iti tin pumnii in continuare, neincetat, si ma gandesc cu multa dragoste la tine!

Va salut pe toate si ma bucur de fiecare data cand va regasesc, imi dati atat de multa incredere in Viata! Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Astazi Mama mea, care este in Grecia intr-un pelerinaj, va merge la Biserica Sfantului Nectarie. Am fost deosebit de bucuroasa toata ziua (si nu stiam de ce...). Sfantul Nectarie imi este cu deosebire drag. Am rugat-o sa se roage pentru noi, toate fetele din lista mea . Ma gandeam sa nu va spun, sa nu semene a "lauda"... insa nu ma pot abtine. E o invitatie sa va bucurati si voi cu mine. Stiu ca sunt multe fete care il iubesc aici pe Sfantul Nectarie.

Profit ca a venit vorba ca sa MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL acelora dintre voi care au trimis listele cu numele noastre la Manastiri, in Locuri Sfinte, m-au umplut de Bucurie aceste vesti si Dumnezeu sa va rasplateasca, mult bine ne faceti!

Va imbratisez cu multa dragoste pe toate, toate

TUTUROR!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, va multumesc pentru rugaciuni. Histeroscopia a trecut incredibil de usor si repede, iar rezultatul a fost foarte bun. Cat asteptam sa intru in sala e de operatie am gasit cu privirea un calendar ortodox pe care era o icoana a Maicii Domnului si m-am rugat la ea. Cand m-au chemat in sala, celelalte care asteptau si ele sa intre mi-au zis in cor "Doamne, ajuta!" (pana atunci imi urasera sanatate sau succes).

Livsy draga, si !

Si inca un lucru, daca cineva aici spune ca a dus listuta noastra la vreo manastire, eu cred ca-i o incurajare pentru noi toate ca stim ca se roaga pentru noi parinti in locurile cele mai binecuvantate!

Va imbratisez pe toate cu mult drag!

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

MARA hai sa iti facem galerie sa fie bine luna aceasta ... sau sa zicem sa fie voia lui Dumnezeu .... ai nadejde ... roaga-te ....

mmc_nd ma bucur ca esti bine si ca histeroscopia e buna .... vad ca esti tot la giulesti ... si eu ...pot sa te intreb cu ce medic lucrezi???? care este urmatorul pas in lupta pt un bebe???

despre mine ce sa va mai zic fetele .... decat ca am inceput sa o simt bine pe bebelina ... in fiecare zi .... am peste in burtica ahahahah .... si acum astept sa se ridice placenta si sa o simt mai sus .... ca acu o simt mai jos de buric ... si mai astept sa se vada si la exterior .... ca sa o simta bine si tati .... si mai avem vreo 10 zile pana la urmatoarea eco ....

va pup si va imbratisez pe toate
20+ANTONIA IOANA

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

Am fost joi la Sfinta Manastire Caraiman si am vazut si am multumit Bunului Dumnezeu pentru ce schimbari s-au facut.Cu ajutorul credinciosilor s-a ctitorit noua biserica,chiliile,bancutele,s-a asfaltat-asta fata de ce era in urma cu 4 ani,cind am fost prima oara acolo.De fapt de fiecare data cind am fost am vazut schimbari.Parintele ne-a binecuvintat si ne-a spus sa ne rugam si sa avem rabdare,caci Maica Domnului nu ne lasa,ne ajuta.
As vrea,cu acordul vostru sa ne reamintim de marii duhovnici ai Romaniei,trecuti la Bunul Dumnezeu.Daca ati ajuns si ati vorbit sau i-ati vazut la slujba,sau ati citit.parintele Cleopa,parintele Galeriu,de care mi-am amintit zilele trecute,parinteleArgatu,Arsenie Boca,Laurentiu Streza,Sofian Boghiu,parintele de Man.Zamfira,care a murit in august a.c.Toti se roaga la Bunul Dumnezeu pentru iertarea pacatelor poporului roman,sint convinsa si as vrea sa ne reamintim de dinsii.Multumesc si ati face un mare bine tuturor romanilor,cred-si noua celor care avem atita nevoie,ca de aer,de rugaciune pentru a avea bebelusi.Doamne Ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

anadomnica in primul rand i-ti multumesc pt listuta
in al doile va rog sa ma iertati ca nu scriu, insa trebuie sa stau in patut ca sa pot duce sarcina la bun sfarsit(stau de 4 sapt si mai am 3 luni jumate de stat), deci mi-e tare greu sa scriu in pozitia asta, insa va citesc si ma rog alaturi de voi.

Povestea mea e cam asa...... anul trecut am facut FIV la Medsana cu Ancar soldat cu o sarcina gemelara insa oprita din evolutie la 6 sapt, anul acesta in mai FIV in Ungaria cu bebici la burtica..... si cu ajutorul lui Dumnezeu in ianuarie vom fi cu bebicii in bratica

Va pup pe toate si nu va pirdeti speranta.....credeti in bunul Dumnezeu!!!!



20+

Cat de mari suntem

Asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

De fapt as vrea sa scriem despre marii duhovnici ai Romaniei,ce articole ati gasit despre dinsii,sau din cartile dinsilor,sau cine i-a cunoscut si poate mai gasim sfaturi pentru bebelusi cu ocazia aceasta si oricum ar fi ne "imbunatatim spiritual"ca sa zic asa.
Marryan,scrie-ne,te rog,daca poti despre Manastirile care se afla in zona in care locuiesti.te
Fetelor care aveti bebelusi,va multumesc pentru rugaciunile voastre,va,va urez ca bebelusii sa fie binecuvintati in toate zilele vietii lor de Bunul Dumnezeu si ma gindeam,cu ajutorul Bunului Dumnezeu nastem si noi si poate ne intilnim peste 3,4,ani,Dumnezeu stie cind si ne minunam de copiii nostrii,rodul rugaciunilor..
Dumnezeu sa ne binecuvinteze pe toate cu casnicii pline de iubire,pace,intelegere,sanatate si cit mai repede,cu bebelusi sanatosi,de care sa ne bucuram in toate zilele vietii noastre.Doamne Ajuta!
Se vorbeste mult de natalitate si cit a scazut-aflati ca de la revolutie s-au facut 11.milioane de avorturi in tara noastra,si anual,pe glob,42 milioane-Doamne ,iarta-ne!
Cind am auzit asta ma gindeam ce mult ne dorim noi copii si cite am vazut in maternitate cind am pierdut copilasul,cit am plins impreuna cu colegele de camera care o patisera la fel ...Ca intr-un film prost,dupa ce am avut pierdere de sarcina am avut hemoragie masiva si ma duceau la ecograf cu sonda si am trecut pe linga femeile care se dezbracau pentru avort la cerere...Eu eram trista-si noi,toate,din saloanele in care pierdusem bebelusi si altele offf...treceam pe linga ele si le vedeam.Fiecare alege insa .Ma iertati ca am dat-o pe tonul asta.

Mergi la inceput