DR.CORINA NEAMTU!

DR.CORINA NEAMTU! | Autor: iazminn

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor.Aveti idee daca pt a merge la o consultatie la d-na dr endocrinolog Corina Neamtu la PARHON trebuie programare?Astept raspunsurile voastre. Multumesc frumos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

NUMAI cu programare te primeste
Si chiar si cu programare , tot pierzi vreo 2 ore pe acolo
Iti recomand sa mergi la ea la cab Dacia Medical , e ceva mai liber decat la spital si are si timp mai mult pt discutie


O vesnica aspiranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Sau la Sanador.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Iazmin eu tot la dacia am abordat-o si a fost ok. Consultatia e cam 800, daca trebuie ecografie mai dai 1 mil.
Despre Parhon nu pot sa-ti dau detalii. Mie mi-a placut de ea, e la obiect si e specializata pe endocrinologie reproductiva si probabil tu asta cauti.
Bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

La Sanador se mai fac programari pt luna decembrie. M-am progr la Dacia Medical pe 7 oct insa vroiam la Parhon sapt viitoare, dar nu pot sa ma programez deoarece nu rasp nimeni la interiorul ei. Eu trebuie sa iau ova-mit la inceputul lunii viitoare si vroiam sa o intreb ce zice intr-cat imi e cam frica sa-l iau deoarece am vazut ca are multe contraindicatii( caderea parului, cresterea in greutate) si sunt de parere ca dr mi-a dat doza mare( 2 pe zi).Eu vreau sa fac luna viitoare un FIV pe ciclu natural si dr mi-a prescris ova-mit pt ca nu am ovulatie si nu produc foliculi.Dar vroiam sa vad ce zice si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Pe dr. Corina Neamtu o gasesti si la Marinescu Medical Center, iar acolo se obtin mult mai repede programarile, din cate stiu. Vezi ca exista un site al clinicii cu toate detaliile de adresa/tel.


pozici

rami 18+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Eu am fost la dansa la Dacia Medical Center- daca vrei sa obtii programare cat mai repede- suna si spune ca esti in Z2 si vrei sa-ti faci programare la monitorizare - in Z11..

In ceea ce priveste doaza de Ova-mit- nu este mare - este normala.
Efectele secundare ni le asumam - daca vrei bb iti asumi acest risc.

Eu de ex. am luat 3 luni la rand si nu am avut niciun folicul.


Sunt tratamente mult mai puternice (concentratii mai mari) pt stimulare -gonal/menopur/puregon care au efecte adverse mult mai mari.
Ova-mit-ul este "apa de ploaie"




Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Am sunat sa incerc sa ma reprogramez mai devreme, dar nu au avut locuri libere.Asta e, ma duc pe 7( ma bucur ca am gasit loc si atunci caci am vazut ca are progr pana in dec la unele clinici).Am facut si eu stimulari mai puternice cu menopur, puregon si nu am avut efecte adverse(sper). Incerc o luna si cu ova-mit sa vad ce se intampla.Tu ai fost la d-na dr. Cum ti s-a parut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Daca ai facut stimulare cu celelalte atunci nu are rost sa-ti faci griji din cauza Ova-mit-ului.

Eu am fost la ea acum 2 luni - deoarece am facut 3 luni stimulare si nu am obtinut niciun folicul
Diagnostic- ovare micro-polichistice.

Asadar m-am dus la ea - mi-a dat niste analize sa-mi fac: insulina, testosteron, test rezistenta glucoza (de obicei mai da si analizele hormonale LH, FSH, ESTRADIOL, PROGESTERON, PROLACTINA- dar eu le aveam facute de 2 ori).

Dupa ce am iesit de la dansa mi-am facut programare pt interpretare rezultate - dupa 7 zile (in acest interval mi-am facut analizele).

Mi-a dat tratament ci siofor 850mg- 2 cp/zi (eu iau doar 1cp/zi- deoarece imi este fffffffffffff rau de la ele).
Analizele au fost ok, cu exceptia: insulinei care este scazuta (din acest motiv mi-a dat siofor).

De asemenea, eu mai am probleme si cu progesteron-ul si estradiol-ul care sunt ffffffffffff mici.

Ea este o persoane ff draguta, comunicativa ....

Te masoara, cantareste, iti ia tensiunea, iti palpeaza sani ...........

E ok.

Succes



Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput