Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..
Roxana,vacanta placuta la munte..daca gasesti zapada adu-mi si mie un bulgaras

Cadia,cum te simti azi?

Ira,vad ca debordezi de energie in dim asta..bravo tie.

Asparagus,felicitari pt baietel.Am incercat sa ma uit pe poze aseara,dar nu le vad decat micute..daca dau pe ele ma duce in alta parte..

Miere,toate cele bune lui cris30.Ma bucur ca bb e bine si colul lung..multa sanatate.

Cami..sterilizator de 6 mil?carucior de 24?wow...mi se pare enorm de mult..dar nah,fiecare dupa cum isi permite .

Daiopri felicitari pt fecioras.wow..3 barbati in casa?O sa-ti manance urechile..Al meu deja isi face planuri de alianta cu cel mic :)))) cica asa,ca intre ei baietii:))))

Eu nu am gasit avantaje in a folosii scutece de bumbac..si cred ca-s egoista sau ipocrita ca nu ma gandesc la planeta ci ca nu am chef sa spal zeci de scutece pe zi,sa le calc..(urasc calcatul)si mai nasol ca nu am uscator si pe timp de iarna sau pe timp ploios e chiar nasol...astepti zile intregi sa ti se usuce niste haine..
Am zis ca folosesc din cele de unica folosiinta si n-o sa umplu casa de la inceput cu o anumita marca,ca mai intai trebuie sa vad cu ce se simte el mai bine.Am tot citit la mamici si la unii copii le prieste o marca,la altii alta..eu nu ma pricep,care-i diferenta..?

POZE
Minunica mea
24+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Pe mine m-a trezit bebelina la 9 si acum dorm pe taste... Ii era foame...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata burticutze,

Cristi eu deschisei bre pagina mai devreme dar nu am scris ca am cautat restaurant pentru BOTEZ....am trecut de faxa cu patut si carucior, hainute si biberoane

Fetele sunt fericita posesoare a unei salopete de ca nu mai aveam cu ce sa ma imbrac, asa ca ieri husbandu m-a luat de manuta si m-a dus la magazinul cu haine de , si a avut rabdare sa se imbrace/dezbrace .. dar acum am cu ce sa ma imbrac...
Marimea 48 imi era fixa, asa ca am luat 50 ca sa ma cuprinda(sper) pana la 9 luni...
Pe salopeta am dat 130 ron iar pentru scurtat am dat la o croitorie 30 ron.... nasol ca nu am masina de cusut sau macar pe cineva cunoscut...

Sunt bucuroasa ca, Cris30 este mai bine, poate vine cat mai repede acasa.
Eu aseara am avut niste dureri cumplite de spate, dar am stat cam toat a ziua in picioare, dar am luat un no-spa si m-am mai linistit...

Edinutza,Vio, Ingrid, restul fetelor unde sunteti??

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

18+ Maria-Alexandra
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

stiti cumva cum se fac placintele?


25+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cristi, nu sunt mari taxele de 80 ron. Dar pe taxele de transport cat ai dat? Eu cand am comandat la Victoria's Secret, plateam separat si taxe de transport, dar la inceput.

Oricum, hainutele sunt superbe. Sa le poarte sanatos bebele tau!

Noi de dimineata am fost la ultimul examen de doc, deci mami, dar si bebe, a trecut prin emotii.

Acum suntem la serviciu si ne este somn, foame si cam rau: ne dpare burtica si avem niste arsuri de nu stiu ce sa mai fac. O tot trag cu ceaiuri si paine prajita sau uscatele, dar tot aiurea e.

Roxana, distractie placuta la munte!

Cris, Tuchi, Ledi, dar si Cami, aveti grija de voi si mai spuneti-ne ce faceti!

Pup.

Bee21+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata si de la noi!

Daiopri felicitari pentru baiat!

Noi azi am avut un real succes, nu a mai plans Ioana decat un pic de tot cand am ajuns la gradi. Asta dupa ce ieri ma decisesem sa o retrag .

Aveti idee de unde pot sa comand niste torturi pentru Ioana in forma de printesa? Imi trebuie 2 - unul pentru gradi unul pentru petrecerea pe care i-o organizam la un loc de joaca.

Noi maine de distram la teatru de copii, am luat bilete la Pinocchio, de abia astept.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 23+ cu
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

cu tot cu taxe de transport am platit 220 usd

plus 80 de lei taxe vamale+ tva

da avand in vedere ca o salopeta de bebe gasesc cu minim 20 de lei tot e rentabil, plus ca nu mai am de alergat

acuma mai trebuie sa cumpar asa - cosmonaut, 2 saci de dormit, 3-4 lenjerii de patut, saltea, huse de saltea din ales cu elastic, baby phone, scoica, si chestiile micute - perie de par, forfecuta, un bibe, pompa. si medicamentele de pe lista

25+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Neatza..
Roxana,vacanta placuta la munte..daca gasesti zapada adu-mi si mie un bulgaras

Cadia,cum te simti azi?

Ira,vad ca debordezi de energie in dim asta..bravo tie.

Asparagus,felicitari pt baietel.Am incercat sa ma uit pe poze aseara,dar nu le vad decat micute..daca dau pe ele ma duce in alta parte..

Miere,toate cele bune lui cris30.Ma bucur ca bb e bine si colul lung..multa sanatate.

Cami..sterilizator de 6 mil?carucior de 24?wow...mi se pare enorm de mult..dar nah,fiecare dupa cum isi permite .

Daiopri felicitari pt fecioras.wow..3 barbati in casa?O sa-ti manance urechile..Al meu deja isi face planuri de alianta cu cel mic :)))) cica asa,ca intre ei baietii:))))

Eu nu am gasit avantaje in a folosii scutece de bumbac..si cred ca-s egoista sau ipocrita ca nu ma gandesc la planeta ci ca nu am chef sa spal zeci de scutece pe zi,sa le calc..(urasc calcatul)si mai nasol ca nu am uscator si pe timp de iarna sau pe timp ploios e chiar nasol...astepti zile intregi sa ti se usuce niste haine..
Am zis ca folosesc din cele de unica folosiinta si n-o sa umplu casa de la inceput cu o anumita marca,ca mai intai trebuie sa vad cu ce se simte el mai bine.Am tot citit la mamici si la unii copii le prieste o marca,la altii alta..eu nu ma pricep,care-i diferenta..?

POZE
Minunica mea
24+ cu David Christian


Chiar sunt OK, azi.Mi-a zis dr. sa iau timp de o sapt 2 nospa pe zi si sa stau cat mai linistita, si m-am comformat.

Nici eu nu suport calcatul.Oricum vom avea muuulte de spalat si calcat +servici+curatenie, asa ca (personal) nu mai imi trebuie si scutece refolosbile.

21+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Carmen ai grija de tine si mai usurel cu munca.

Flo,off,arsuri la stomac?Dureri de burtica?Of of..nu mai te lasa si pe tine problemele?

Cristi,multe hainute i-ai luat..m-am uitat ieri pe site,hainutele sunt fainutze,dar trasportul de 100$,plus vama mi se par aberante!

Ma gandesc ca in loc sa dau 100$ pe un trasport mai bine folosesc banii aia in alte scopuri,ca nu ma dau banii afara deloc...nu vreau sa ma gandesc cati bani am dat luna asta pe eco normal,eco morfologica,controale,cerclaj,tratamente de urgenta..medicamentele de zi cu zi..si maine merg la dr iar ca am o secretie si nu stiu ce-i cu ea...cand ma deranjeaza,cand nu...plus ca vreau sa vedem cum e colul acum si funditza.Desi mi-e ca face infarct cand ma vede ca mi-a zis ca acu sa stau cuminte in pat si daca-s probleme ne vedem...Dar nah,am si eu paranoile mele..ce sa fac..

POZE
Minunica mea
24+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

nici eu nu voi fi ecologista la scutece

nu degeaba mamele noastre ne tot zic ce noroc avem ca nu mai trebuie sa spalam/calcam tone de scutece refolosibile. mai ales ca alea tin umed la fundicul bebeilor

25+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput