***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (78)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Carmen saptamana viitoare pe vremea asta voi fi cu Maria.Azi m-a apucat asa un dorrrrrrrrrr sper sa pot face ceva sa o aduc acasa cat mai repede ca nu mai pot.

An@ m-a sunat tipa de la adoptii ca are o fetita si daca vreau sa-mi trimita poze.Mi-a zis ca e aceiasi fetita de care mi-a vorbit si in iulie.Din nefericire cre ca m-a confundat ca nu a vorbit cu mine.E sigur ca nu puteam sa uit o chestie atat de importanta si mai ales de asteptata.Mi-a trimis pozele si cand am vazut-o am simtit asa o liniste si o pace in suflet , nici acum nu-mi pot explica de ce am fot atat de calma.Eu sunt o persoana agitata si vulcanica .Am mai primit poze cu copii pana acum si am fost tare emotionata si agitata.De data asta nu.Nici cand am mers sa o vad nu am avut emotii imi venea doar sa rad.M-am vazut intr-o vitrina si m-am gandit"uite si la asta cum rade la 9 dimineata ca proasta" abia in secunda urmatoare m-am recunoscut.Cand am vazut-o prima data ,pe viu ,primul meu gand a fost "puiul mamii".E un moment atat de incarcat de emotii si trairi de tot felul bucurie,extaz, intrebari, griji, liniste....e greu de explicat in cuvinte.E ca o nastere doar ca puiul e mai maricel.

Azi am fost sa profit de oferta Kenvelo la copii si am luat ceva pentru Razvan si ceva pentru Maria.Sunt asa stangace in alegerea hainutelor de fetite.Atat m-am invartit pana m-am hotarat.





Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Betty, noi nu alergam, ca de abia ne tinem. Trante a luat deja si ea.

Asi, ce frumos ai povestit! Mai e atat de putin si o sa fiti impreuna. Cu hainele de fete, te obisnuiesti tu, e o adevarata placere sa alegi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Liviana imi pare tare rau pentru puiutul tau!!!!!!!!Din acest motiv nu sunt io deacord sa bag copilul inainte de 3 ani in vreo institutie.Am avut contact cu o gradi particulara unde parintii aduceau deacasa olite pentru puii lor si nimeni nu ii punea pe olitele lor ci unde nimereau.Cand facea unul enterocolita faceau toti!!!!!Bineinteles ca asta este gandirea mea ca asa mi-a bagat mie un dr. in cap ca sistemul imuniyar nu e pregatit inainte de 3 ani sa intre in colectivitate si atunci aduna toate bolile!

Carmen So nu e asa de greav cu "instrumentul" cum ziceti voiNoi nu am unblat deloc acolo dupa modelul occidental care spune ca nu se umbla acolo inainte de 3 ani si vreau sa zic ca trage el la baita si suntem o.k.Ne-a zis dr. acum la ultimul control ca este decalotat foarte bine


ella te pregatesti si de o fetita si atunci........... o sa gasesti mai multe.Adevarul este ca si io am vazut "discriminarea" dintre fetite si baietei da' ce sa facem suportam

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxinu
ella te pregatesti si de o fetita si atunci........... o sa gasesti mai multe.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan


cand mi-oi vedea ceafa poate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ella sper ca nu te-ai suparat ca io glumeam.Asa zic si io ca tine.Da' io fetita vroiam si acum stau si ma gandesc ce a fost in caul meu?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele vreau sa va intreb ce cadou faceti voi de ziua sotului?Mai am aproape 1 luna si e ziua lui.Habar nu am ce sa-i iau.Vreau ceva special ca de vreo 2 ani nu a prea avut...........ma tot gandesc si nu gasesc nimic.Poate ma ajutati si pe mine!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Doxinu,

cum sa ma supar?...n-ai vazut ca am semnalizat corespunzator?
nu vezi c-am dat in oboseala cronica cu unul; cu doi nu stiu pe unde as scoate camasa;
imi inchipui ca sunt si satisfactii ...
io cand n-aveam copil si vedeam un bebe pe strada nu vedeam deact partea frumoasa a lucrurilor si-mi doream atat de mult sa am si eu bebe; acum am tabloul complet si stiu ca e si greu sa ai copil.

de cadou, ultimul luat sotului a fost la aniversarea casatoriei, in iulie: un ceas de la Fossil din ala automatic; il vazuse in Londra, n-a fost hotarat atunci, asa ca i l-am luat eu de aici.

ma duc sa adorm titirezul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Citat:
citat din mesajul lui doxinu
ella te pregatesti si de o fetita si atunci........... o sa gasesti mai multe.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN

minunea noastra Stefan


cand mi-oi vedea ceafa poate

Ella, mamica de David (24.04.2007)
BOB






ella aceeasi reactie o am si eu de multe ori .... mai ales cand sunt f obosita si nici sotul nici bunicele nu par sa inteleaga
dar am si momente cand as mai vrea....


doxinu incearca sa pregatesti o seara speciala; .... si acum depinde de cat de indrazneata vrei sa fi; eu ultima oara de ziua lui mi am luat mie desuuri
si bafta! sa faci o alegere buna;
spune si tu la ce te gandesti si mai venim si noi cu alte idei ca tu il cunosti mai bn


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:




Ckristina


La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti!!!

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia / Bazar pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Ckristina,
iti urez si eu La multi ani! tot ce-ti doresti si multa sanatate.

cat despre momentele in care imi doresc al doilea bebe, nu sunt putine, dar sunt f rationala si visarea se termina repede; si probabil sunt si egoista fiindca ma pun pe mine inainte de orice.




Mergi la inceput